SCRIPTORIUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SCRIPTORIUM

За све љубитеље средњег века. Научите нешто ново, проширите своја знања, забавите се.
 
HomeПорталGalleryТражиLatest imagesРегиструј сеПриступи

 

 Шта да читам?

Go down 
+6
Ashimar
Historik
Ilmatar
EmpressMaud
Defunctus
Arbus_Di
10 posters
Иди на страну : Previous  1, 2, 3  Next
АуторПорука
EmpressMaud
Велики инквизитор
Велики инквизитор
EmpressMaud


Female
Број порука : 761
Age : 36
Location : Београд
Registration date : 27.11.2007

Шта да читам? - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Шта да читам?   Шта да читам? - Page 2 Icon_minitimeMon Mar 24, 2008 6:14 pm

Чекај, зар не рече да гледамо илуминиране рукописе? Та књига кошта нешто мање од 2000 дин. А има и Готике и Романике и у Академији и у Мамуту, а вероватно и на Платоу, али мислим да су скупље књиге.
Назад на врх Go down
http://monumenta-aeterna.forumotion.net
Arbus_Di
Велики инквизитор
Велики инквизитор
Arbus_Di


Female
Број порука : 297
Age : 41
Location : 1000 км с-з од Цариграда
Registration date : 05.02.2008

Шта да читам? - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Шта да читам?   Шта да читам? - Page 2 Icon_minitimeTue Mar 25, 2008 1:41 am

Да, обавезно да погледаш ту књигу о Илуминацијама, много је добра.

И ова Готика изгледа екстра, али њу не поседујем и не могу још да дам коначан суд, али изгледа обећавајуће. Романике има одавно, њу нико не купује. Готика је нестала пре пар месеци чим се појавила, па су сада набавили нови контигент! Пожури народе! study
Назад на врх Go down
Ilmatar
Инквизитор
Инквизитор
Ilmatar


Female
Број порука : 433
Age : 37
Location : Mokra Gora ili BG
Registration date : 27.11.2007

Шта да читам? - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Шта да читам?   Шта да читам? - Page 2 Icon_minitimeSun Mar 30, 2008 12:22 am

Znam za onu sa iluminacijama i kosta 1900 dinara al' tu Gotiku nisam videla.
Назад на врх Go down
Arbus_Di
Велики инквизитор
Велики инквизитор
Arbus_Di


Female
Број порука : 297
Age : 41
Location : 1000 км с-з од Цариграда
Registration date : 05.02.2008

Шта да читам? - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Шта да читам?   Шта да читам? - Page 2 Icon_minitimeSun Apr 06, 2008 8:35 pm

У књижари на почетку Теразија, верујем да се зове "Папирус", имате Радова издања из едиције "Реч и мисао" на попусту, па свака књига кошта 100 динара.
Назад на врх Go down
EmpressMaud
Велики инквизитор
Велики инквизитор
EmpressMaud


Female
Број порука : 761
Age : 36
Location : Београд
Registration date : 27.11.2007

Шта да читам? - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Шта да читам?   Шта да читам? - Page 2 Icon_minitimeSat Apr 19, 2008 12:04 pm

Е има још једна о илуминацијама у Академији и кошта ваљда 3-4000 динара. Заборавила сам пуну цену, али погледаћу поново па ћу вас обавестити. И додала бих да на Платоу ''Историја ружноће'' од Умберта Ека може да се нађе за 3500 дин. на попусту. Јесте да нема много везе са средњим веком, али Еко је мој омиљени писац, па се надам да ћете разумети.
Назад на врх Go down
http://monumenta-aeterna.forumotion.net
Arbus_Di
Велики инквизитор
Велики инквизитор
Arbus_Di


Female
Број порука : 297
Age : 41
Location : 1000 км с-з од Цариграда
Registration date : 05.02.2008

Шта да читам? - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Шта да читам?   Шта да читам? - Page 2 Icon_minitimeTue Apr 22, 2008 11:01 pm

У Платоу имате нове књиге у едицији, хм, како се беше зове... Некако везано за војску, имају све армије света, до скоро нису имали средњи век, сада имају. Пункт.

Или да пробам по други пут? Кхм, рецимо, овако. Уђете у Плато у Кнезу, одете до касе, погледате чику или тету, намигнете, већ према афинитетима, затим се окренете на пети и наћете се лице у лице са полицом пуном књига о војскама света, почев од Аце Македонца све до нашег Ралета. Пажљиво посмотрите и увидећете, пре или касније, сред. енглеску, француску и крсташку војску. Књиге су танке, енциклопедијске и чисто информативне, али опет занимљиве. Е, да, епизоду око намигивања можете да заобиђете.

Није лоша ни Оксфордска историја средњег века, само када би имали издање које није похабано и прљаво.
Назад на врх Go down
Змај Огњени Вук
Трговац
Трговац
Змај Огњени Вук


Male
Број порука : 99
Age : 37
Location : Miklagard
Registration date : 09.02.2008

Шта да читам? - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Шта да читам?   Шта да читам? - Page 2 Icon_minitimeTue Apr 22, 2008 11:09 pm

Osprey?
Назад на врх Go down
http://www.terranova.dk/viewforum.php?f=77
EmpressMaud
Велики инквизитор
Велики инквизитор
EmpressMaud


Female
Број порука : 761
Age : 36
Location : Београд
Registration date : 27.11.2007

Шта да читам? - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Шта да читам?   Шта да читам? - Page 2 Icon_minitimeTue Apr 22, 2008 11:13 pm

Arbus_Di ::
У Платоу имате нове књиге у едицији, хм, како се беше зове... Некако везано за војску, имају све армије света, до скоро нису имали средњи век, сада имају. Пункт.

Или да пробам по други пут? Кхм, рецимо, овако. Уђете у Плато у Кнезу, одете до касе, погледате чику или тету, намигнете, већ према афинитетима, затим се окренете на пети и наћете се лице у лице са полицом пуном књига о војскама света, почев од Аце Македонца све до нашег Ралета. Пажљиво посмотрите и увидећете, пре или касније, сред. енглеску, француску и крсташку војску. Књиге су танке, енциклопедијске и чисто информативне, али опет занимљиве. Е, да, епизоду око намигивања можете да заобиђете.

Није лоша ни Оксфордска историја средњег века, само када би имали издање које није похабано и прљаво.
Су на енглеском или српском?
Назад на врх Go down
http://monumenta-aeterna.forumotion.net
Arbus_Di
Велики инквизитор
Велики инквизитор
Arbus_Di


Female
Број порука : 297
Age : 41
Location : 1000 км с-з од Цариграда
Registration date : 05.02.2008

Шта да читам? - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Шта да читам?   Шта да читам? - Page 2 Icon_minitimeTue Apr 22, 2008 11:19 pm

Енглеском. На српском има само пар преведених, али не о средњем веку.
Назад на врх Go down
EmpressMaud
Велики инквизитор
Велики инквизитор
EmpressMaud


Female
Број порука : 761
Age : 36
Location : Београд
Registration date : 27.11.2007

Шта да читам? - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Шта да читам?   Шта да читам? - Page 2 Icon_minitimeTue Apr 22, 2008 11:20 pm

Нема проблема. И енглески нам иде од руке. Smile
Назад на врх Go down
http://monumenta-aeterna.forumotion.net
Historik
Инквизитор
Инквизитор
Historik


Број порука : 345
Registration date : 23.12.2007

Шта да читам? - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Шта да читам?   Шта да читам? - Page 2 Icon_minitimeWed Apr 23, 2008 12:40 am

Препоручио бих магистарску тезу Александра Узелаца о Монголима, чуо сам све најбоље о том научном раду, требало би да представља праву мини-револуцију у српској медијевистици, јер је аутор користио неке не објављене и тешко доступне изворе. Мислим да је доступна у библиотеци одељења за историју
Назад на врх Go down
Arbus_Di
Велики инквизитор
Велики инквизитор
Arbus_Di


Female
Број порука : 297
Age : 41
Location : 1000 км с-з од Цариграда
Registration date : 05.02.2008

Шта да читам? - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Шта да читам?   Шта да читам? - Page 2 Icon_minitimeWed Apr 23, 2008 12:48 am

Видела сам обавештење на факултету, чини ми се да би ускоро требала да буде одбрана рада. Тема изгледа заиста занимљива и нећу је пропустити, чим нађем мало времена.
Назад на врх Go down
EmpressMaud
Велики инквизитор
Велики инквизитор
EmpressMaud


Female
Број порука : 761
Age : 36
Location : Београд
Registration date : 27.11.2007

Шта да читам? - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Шта да читам?   Шта да читам? - Page 2 Icon_minitimeWed Apr 23, 2008 2:07 pm

Arbus_Di ::


Није лоша ни Оксфордска историја средњег века, само када би имали издање које није похабано и прљаво.
Најважније је да је читаво, остале ствари се дају занемарити.
Назад на врх Go down
http://monumenta-aeterna.forumotion.net
Arbus_Di
Велики инквизитор
Велики инквизитор
Arbus_Di


Female
Број порука : 297
Age : 41
Location : 1000 км с-з од Цариграда
Registration date : 05.02.2008

Шта да читам? - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Шта да читам?   Шта да читам? - Page 2 Icon_minitimeFri Apr 25, 2008 12:20 pm

EmpressMaud ::

Најважније је да је читаво, остале ствари се дају занемарити.

То јесте, не либим се ја прљавих и похабаних књига, само да видиш неке које сам купила, па то је зрело за дератизацију. Да не знам како се преноси бубонска куга, два пута бих размислила да ли да их узмем. Али ако већ купујеш у фенси Платоу, страну и нову књигу за коју мораш светски да пљунеш лову, онда макар нека буде у пристојном руху, сложићеш се.

Шта да читам - препорука гласи Свети Ђорђе, у издању Вечерњих новости. Ова едиција Светаца им је заиста пун погодак и ја сам купила све од Св. Саве до сада. Мада књиге издаване на овај начин увек пате од извесних мањкавости, не бих сада превише да их критикујем.
Назад на врх Go down
Marija
Витез
Витез
Marija


Број порука : 212
Registration date : 04.12.2007

Шта да читам? - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Шта да читам?   Шта да читам? - Page 2 Icon_minitimeWed Apr 30, 2008 8:49 pm

Hehe, ma antikviteti su najbolji - i zaudaraju i raspadaju se cim ih pipnes.
Назад на врх Go down
Venceslav
Трговац
Трговац
Venceslav


Број порука : 83
Age : 36
Registration date : 18.01.2008

Шта да читам? - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Шта да читам?   Шта да читам? - Page 2 Icon_minitimeWed Apr 30, 2008 8:56 pm

oksfordska istorija srednjovekovne evrope je, po meni, jako dobra knjiga. narocito mi je zanimljiva sama koncepcija dela - srednji vek se posmatra ne po liniji istok/zapad, vec po liniji sever/jug (alpi su postavljeni kao granica), gde se ceo mediteran posmatra kao jedan ekonomsko-kulturni kompleks (a slicno je i sa predelima severno od alpa, od francuske do rusije). ali, ipak, akcenat knjige jeste na zapadnom delu i severa i juga.
Назад на врх Go down
Marija
Витез
Витез
Marija


Број порука : 212
Registration date : 04.12.2007

Шта да читам? - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Шта да читам?   Шта да читам? - Page 2 Icon_minitimeWed Apr 30, 2008 8:57 pm

Pa da nece mozda da pisu o srv Srbiji?
Назад на врх Go down
Venceslav
Трговац
Трговац
Venceslav


Број порука : 83
Age : 36
Registration date : 18.01.2008

Шта да читам? - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Шта да читам?   Шта да читам? - Page 2 Icon_minitimeWed Apr 30, 2008 9:01 pm

nerazumem
Назад на врх Go down
Arbus_Di
Велики инквизитор
Велики инквизитор
Arbus_Di


Female
Број порука : 297
Age : 41
Location : 1000 км с-з од Цариграда
Registration date : 05.02.2008

Шта да читам? - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Шта да читам?   Шта да читам? - Page 2 Icon_minitimeWed Apr 30, 2008 11:06 pm

Marija ::
Pa da nece mozda da pisu o srv Srbiji?

Не само да неће писати о средњем веку у Србији, већ ће најелегантније заобићи и Византију као неку трећеразредну државу, користећи често оправдање како она ето и није географски баш била у потпуности у Европи или нешто слично подједнако небулозно. Тешко је пронаћи комплетну књигу о средњем веку која би покрила територију читаве Европе, али мени је донекле јасна њихова визура гледања и имају легитимно право да се тако понашају. Само ми није јасно зашто књиге о историји западне Европе називају књигама о историји Европе.
Назад на врх Go down
EmpressMaud
Велики инквизитор
Велики инквизитор
EmpressMaud


Female
Број порука : 761
Age : 36
Location : Београд
Registration date : 27.11.2007

Шта да читам? - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Шта да читам?   Шта да читам? - Page 2 Icon_minitimeThu May 01, 2008 1:27 am

Исто као што и ми данас нисмо део Европе. А да мени неко објасни зашто се на нашем Факултету историја Западне, Северне и ретко Средње Европе зове Општа?? Јесте да би назив у супротном био подужи, али опет... Што се Западњака тиче, толико је нормално да их не интересује ништа више од историје З. Европе. Ја сам начула да се на појединим еминентнијим универзитетима Запада историја Византије уопште не проучава као таква већ евентуално кроз неке друге области. Не знам колико је ово тачно, али сам само навела оно што сам чула.
Назад на врх Go down
http://monumenta-aeterna.forumotion.net
EmpressMaud
Велики инквизитор
Велики инквизитор
EmpressMaud


Female
Број порука : 761
Age : 36
Location : Београд
Registration date : 27.11.2007

Шта да читам? - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Шта да читам?   Шта да читам? - Page 2 Icon_minitimeThu May 01, 2008 1:41 am

Arbus_Di ::
EmpressMaud ::

Најважније је да је читаво, остале ствари се дају занемарити.

То јесте, не либим се ја прљавих и похабаних књига, само да видиш неке које сам купила, па то је зрело за дератизацију. Да не знам како се преноси бубонска куга, два пута бих размислила да ли да их узмем.
Нема шансе да добијеш кугу, ја је до сад нисам добила, а спавам у истој соби са књигом из 1709. године и са још десетак књига из 19. века. А и кугу преносе пацови (ако сам се добро информисала) тако да ћеш бити сасвим безбедна. Cool Ако се ипак плашиш неке заразе можеш увек да искористиш оне хируршке рукавице што можеш да их купиш у свакој апотеци (5 дин. комад) у којима ћеш дефинитивно личити или на чика хирурга који се спрема неком јаднику да отвори лобању или на неког форензичара, ал ћеш бар да се заштитиш. А ако имаш проблем од удисања разних чудних миомириса који могу допирати из таквих књига (нпр. ова моја из 1709. мирише истовремено на восак и буђ) можеш да набавиш оне повезе за уста што их јапански туристи редовно носе на свим пропутовањима ван Јапана. А можда су то кинески туристи? Шта ћу, не разликујем их.
Назад на врх Go down
http://monumenta-aeterna.forumotion.net
Arbus_Di
Велики инквизитор
Велики инквизитор
Arbus_Di


Female
Број порука : 297
Age : 41
Location : 1000 км с-з од Цариграда
Registration date : 05.02.2008

Шта да читам? - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Шта да читам?   Шта да читам? - Page 2 Icon_minitimeFri May 02, 2008 1:40 am

Хаха, ти ниси нормална! Laughing Не, немам сличних проблема, а и лепо рекох "да не знам како се преноси куга"...Smile

С тако старим књигама не долазим у контакт, већ пре свега са прљавим. Али ако мене питаш са старим књигама се и треба односити са поштовањем, те би и ја ту твоју из 1709. отварала уз опрему коју си навела. Имала сам прилику да гледам како се неки опходе према књигама с почетка 16. века, па то је за плакати...
Назад на врх Go down
EmpressMaud
Велики инквизитор
Велики инквизитор
EmpressMaud


Female
Број порука : 761
Age : 36
Location : Београд
Registration date : 27.11.2007

Шта да читам? - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Шта да читам?   Шта да читам? - Page 2 Icon_minitimeFri May 02, 2008 1:59 am

Лепо, лепо. Имам гомилу тих рукавица 5 дин. комад, па ако будеш једног дана желела да погледаш тј. прелисташ дотични књигу, посудићу ти их. Smile Само, иапк би препоручила опрез. Јест' да сам књигу купила за џ, али почетак 18. века није шала. Wink
Назад на врх Go down
http://monumenta-aeterna.forumotion.net
EmpressMaud
Велики инквизитор
Велики инквизитор
EmpressMaud


Female
Број порука : 761
Age : 36
Location : Београд
Registration date : 27.11.2007

Шта да читам? - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Шта да читам?   Шта да читам? - Page 2 Icon_minitimeFri May 02, 2008 2:02 am

Arbus_Di ::
Хаха, ти ниси нормална! Laughing
И да! Што нисам нормална? Question А ја тако фино дете...
Назад на врх Go down
http://monumenta-aeterna.forumotion.net
Arbus_Di
Велики инквизитор
Велики инквизитор
Arbus_Di


Female
Број порука : 297
Age : 41
Location : 1000 км с-з од Цариграда
Registration date : 05.02.2008

Шта да читам? - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Шта да читам?   Шта да читам? - Page 2 Icon_minitimeTue Jun 10, 2008 4:11 am

Видех пре неки дан нова Просветина издања- Данилов зборник и Сабрани списи Светога Саве. Мислим да су обе књиге укупно око 1000 динара. Вреди прочитати, а и имати.
Назад на врх Go down
Sponsored content





Шта да читам? - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Шта да читам?   Шта да читам? - Page 2 Icon_minitime

Назад на врх Go down
 
Шта да читам?
Назад на врх 
Страна 2 of 3Иди на страну : Previous  1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
SCRIPTORIUM :: Заједница :: Књиге, филмови и игрице-
Скочи на: