SCRIPTORIUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SCRIPTORIUM

За све љубитеље средњег века. Научите нешто ново, проширите своја знања, забавите се.
 
HomeПорталGalleryТражиLatest imagesРегиструј сеПриступи

 

 Паганство и неопаганство. Околности, узроци и последице

Go down 
+6
Ashimar
Marija
Defunctus
Historik
Ilmatar
EmpressMaud
10 posters
Иди на страну : Previous  1, 2, 3  Next
АуторПорука
Arbus_Di
Велики инквизитор
Велики инквизитор
Arbus_Di


Female
Број порука : 297
Age : 41
Location : 1000 км с-з од Цариграда
Registration date : 05.02.2008

Паганство и неопаганство. Околности, узроци и последице - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Паганство и неопаганство. Околности, узроци и последице   Паганство и неопаганство. Околности, узроци и последице - Page 2 Icon_minitimeThu Feb 14, 2008 1:13 am

troll on

Defunctus ::
У мисли коју сте изрекли погодили сте саму суштину наше садашње трагедије: толико се гурамо да уђемо у Западну Европу којој никад стварно нисмо припадали и којој не можемо да припадамо јер не размишљамо као она, немамо вредносне ставове као она и НЕ ВЕРУЈЕМО У ОНО У ШТА ОНА ВЕРУЈЕ И НА НАЧИН НА КОЈИ ОНА ТО ЧИНИ.

Када прочитам овакву истину не могу а да Вас не питам, да ли сте читали ДанилевскогQuestion

troll off
Назад на врх Go down
Defunctus
Нижи племић
Нижи племић
Defunctus


Број порука : 322
Age : 64
Registration date : 17.01.2008

Паганство и неопаганство. Околности, узроци и последице - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Паганство и неопаганство. Околности, узроци и последице   Паганство и неопаганство. Околности, узроци и последице - Page 2 Icon_minitimeThu Feb 14, 2008 1:57 am

@Ilmatar: знам за постојање таквих група на Исланду и у Норвешкој. Посебан куриозитет је постојање "Гностичке цркве" у Аргентини, Калифорнији.... и опет Норвешкој. Тек овде видите колико сам био у праву када сам говорио о Алпима као о граници успеле хришћанске мисије.
@Arbus_Di:
Искрено ми је жао, нисам. Али човек и не мора да прочита баш све да би се наднео над трагедијом егзистенције. Мисао коју сте издвојоли родила се у глави неког ко се ближи крају животног пута (види аватар!) и зато песимистички посматра свет око себе. Не могу да Вам опишем колико бих због вас који остајете волео да нисам у праву и да ми неко докаже да ће ово да има срећан крај.
Назад на врх Go down
Tijana D Ivl
Витез
Витез



Female
Број порука : 187
Age : 35
Location : Beckerek
Registration date : 12.02.2008

Паганство и неопаганство. Околности, узроци и последице - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Паганство и неопаганство. Околности, узроци и последице   Паганство и неопаганство. Околности, узроци и последице - Page 2 Icon_minitimeThu Feb 14, 2008 5:48 am

Dostojevski je rekao "Savest bez Boga je uzasna stvar"...I savim dobro predvideo coveka buducnosti... okrenutog nekim ciljevima serviranim na zlatnom tanjiru besmisla... koje nam sada nudi neko ko savrseno dobro zna...sve...
Назад на врх Go down
Olaf Dugobradi
Трговац
Трговац
Olaf Dugobradi


Male
Број порука : 144
Age : 37
Registration date : 07.02.2008

Паганство и неопаганство. Околности, узроци и последице - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Паганство и неопаганство. Околности, узроци и последице   Паганство и неопаганство. Околности, узроци и последице - Page 2 Icon_minitimeThu Feb 14, 2008 4:23 pm

Чему толики песимизам, професоре, помало звучите као Шопенхауер...
Назад на врх Go down
Ilmatar
Инквизитор
Инквизитор
Ilmatar


Female
Број порука : 433
Age : 37
Location : Mokra Gora ili BG
Registration date : 27.11.2007

Паганство и неопаганство. Околности, узроци и последице - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Паганство и неопаганство. Околности, узроци и последице   Паганство и неопаганство. Околности, узроци и последице - Page 2 Icon_minitimeFri Feb 15, 2008 6:29 pm

Defunctus ::
@Ilmatar: знам за постојање таквих група на Исланду и у Норвешкој. Посебан куриозитет је постојање "Гностичке цркве" у Аргентини, Калифорнији.... и опет Норвешкој. Тек овде видите колико сам био у праву када сам говорио о Алпима као о граници успеле хришћанске мисије.
@Arbus_Di:
Искрено ми је жао, нисам. Али човек и не мора да прочита баш све да би се наднео над трагедијом егзистенције. Мисао коју сте издвојоли родила се у глави неког ко се ближи крају животног пута (види аватар!) и зато песимистички посматра свет око себе. Не могу да Вам опишем колико бих због вас који остајете волео да нисам у праву и да ми неко докаже да ће ово да има срећан крај.

Moram da pitam gde se mogu naci podaci o tim grupama,nije da sam zainteresovana za uclanjenje Laughing ,ali me zanimuju zaista cisto da sam upoznata s pojmom?
Назад на врх Go down
Defunctus
Нижи племић
Нижи племић
Defunctus


Број порука : 322
Age : 64
Registration date : 17.01.2008

Паганство и неопаганство. Околности, узроци и последице - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Паганство и неопаганство. Околности, узроци и последице   Паганство и неопаганство. Околности, узроци и последице - Page 2 Icon_minitimeFri Feb 15, 2008 7:04 pm

Е, ово је тешко питање. Податке које сам навео налазио сам у светској штампи, претежно на нету, током (многих) протеклих година. Гуглов сервис News има услугу коју ја још нисам пробао и по наслову би требало да садржи архивиране вести неких медија - Archive. Осим тога, ко зна шта би избацили Гуглови сервиси Booksearch и Scholar. Ако примате савете, ја бих почео од последњег, преко књига и тек на крају бих искористио најопштији портал. Пробајте - пуно среће!
Назад на врх Go down
Ilmatar
Инквизитор
Инквизитор
Ilmatar


Female
Број порука : 433
Age : 37
Location : Mokra Gora ili BG
Registration date : 27.11.2007

Паганство и неопаганство. Околности, узроци и последице - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Паганство и неопаганство. Околности, узроци и последице   Паганство и неопаганство. Околности, узроци и последице - Page 2 Icon_minitimeFri Feb 15, 2008 7:12 pm

Hvala,hvala pokusacu!
Назад на врх Go down
Defunctus
Нижи племић
Нижи племић
Defunctus


Број порука : 322
Age : 64
Registration date : 17.01.2008

Паганство и неопаганство. Околности, узроци и последице - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Паганство и неопаганство. Околности, узроци и последице   Паганство и неопаганство. Околности, узроци и последице - Page 2 Icon_minitimeFri Feb 15, 2008 7:13 pm

Молим и други пут.
Назад на врх Go down
Olaf Dugobradi
Трговац
Трговац
Olaf Dugobradi


Male
Број порука : 144
Age : 37
Registration date : 07.02.2008

Паганство и неопаганство. Околности, узроци и последице - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Паганство и неопаганство. Околности, узроци и последице   Паганство и неопаганство. Околности, узроци и последице - Page 2 Icon_minitimeSat Feb 16, 2008 4:34 pm

Извињавам се због тотално off-topic питања, професоре, али када би се могли погледати они ,,јајоглави'' Гепиди на 6. спрату тј. када је слободно?
У чему је разлика у називима Шиптар и Албанац?
Назад на врх Go down
Ilmatar
Инквизитор
Инквизитор
Ilmatar


Female
Број порука : 433
Age : 37
Location : Mokra Gora ili BG
Registration date : 27.11.2007

Паганство и неопаганство. Околности, узроци и последице - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Паганство и неопаганство. Околности, узроци и последице   Паганство и неопаганство. Околности, узроци и последице - Page 2 Icon_minitimeSat Feb 16, 2008 4:46 pm

Za Siptar i Albanac,mozda samo u zvucanju....
Назад на врх Go down
Historik
Инквизитор
Инквизитор
Historik


Број порука : 345
Registration date : 23.12.2007

Паганство и неопаганство. Околности, узроци и последице - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Паганство и неопаганство. Околности, узроци и последице   Паганство и неопаганство. Околности, узроци и последице - Page 2 Icon_minitimeSat Feb 16, 2008 5:17 pm

Olaf Dugobradi ::
Извињавам се због тотално off-topic питања, професоре, али када би се могли погледати они ,,јајоглави'' Гепиди на 6. спрату тј. када је слободно?
У чему је разлика у називима Шиптар и Албанац?

Нема разлике...Заправо, правилније је рећи Шиптар (Шћиптар), јер они сами себе тако називају. Албанија је политичка творевина Аустрије и Италије, а данашње становништво Албаније је скуп неколико веома различитих племена. Шиптар би иначе требало да значи соко или јастреб (тј. представља ону птицу са заставе), тако сам чуо у САНУ, приликом излагања проф. Радоша Љушића који је одрастао на Косову, окружен Шиптарима.
Назад на врх Go down
Ilmatar
Инквизитор
Инквизитор
Ilmatar


Female
Број порука : 433
Age : 37
Location : Mokra Gora ili BG
Registration date : 27.11.2007

Паганство и неопаганство. Околности, узроци и последице - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Паганство и неопаганство. Околности, узроци и последице   Паганство и неопаганство. Околности, узроци и последице - Page 2 Icon_minitimeSat Feb 16, 2008 5:20 pm

Ja sam cula da je nastanak Albanije bio nacin da Srbija ne izadje na more?Skrenula sam s teme ali me zanima jesam li omasila.
Назад на врх Go down
Historik
Инквизитор
Инквизитор
Historik


Број порука : 345
Registration date : 23.12.2007

Паганство и неопаганство. Околности, узроци и последице - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Паганство и неопаганство. Околности, узроци и последице   Паганство и неопаганство. Околности, узроци и последице - Page 2 Icon_minitimeSat Feb 16, 2008 5:24 pm

Ilmatar ::
Ja sam cula da je nastanak Albanije bio nacin da Srbija ne izadje na more?Skrenula sam s teme ali me zanima jesam li omasila.

Јесте, један од начина. Албанија је смишљена да би ослабила снажење Србије и њено територијално ширење. У склопу те акције потпуно је измишљена једна нација, а најбољи бечки историчари су ангажовани да јој напишу историју...Као што се да приметити, Аустрија је остварила своју замисао
Назад на врх Go down
Ilmatar
Инквизитор
Инквизитор
Ilmatar


Female
Број порука : 433
Age : 37
Location : Mokra Gora ili BG
Registration date : 27.11.2007

Паганство и неопаганство. Околности, узроци и последице - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Паганство и неопаганство. Околности, узроци и последице   Паганство и неопаганство. Околности, узроци и последице - Page 2 Icon_minitimeSat Feb 16, 2008 5:26 pm

Svasta je Austrija ostvarila ali ju je jedan pucanj srusio......e,sad sam skrenula va medijevistickih voda.....lalallalal.
Назад на врх Go down
Olaf Dugobradi
Трговац
Трговац
Olaf Dugobradi


Male
Број порука : 144
Age : 37
Registration date : 07.02.2008

Паганство и неопаганство. Околности, узроци и последице - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Паганство и неопаганство. Околности, узроци и последице   Паганство и неопаганство. Околности, узроци и последице - Page 2 Icon_minitimeSat Feb 16, 2008 6:44 pm

Мада бисмо данас имали мноооогооо већих проблема да смо добили пола или целу Албанију...
Предлажем да се ово издвоји у тему ,,Албанци''
Назад на врх Go down
EmpressMaud
Велики инквизитор
Велики инквизитор
EmpressMaud


Female
Број порука : 761
Age : 36
Location : Београд
Registration date : 27.11.2007

Паганство и неопаганство. Околности, узроци и последице - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Паганство и неопаганство. Околности, узроци и последице   Паганство и неопаганство. Околности, узроци и последице - Page 2 Icon_minitimeSat Feb 16, 2008 7:12 pm

Вратимо се на тему о паганству и неопаганству.
Назад на врх Go down
http://monumenta-aeterna.forumotion.net
vojvoda
Трговац
Трговац



Број порука : 80
Age : 36
Registration date : 06.02.2008

Паганство и неопаганство. Околности, узроци и последице - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Паганство и неопаганство. Околности, узроци и последице   Паганство и неопаганство. Околности, узроци и последице - Page 2 Icon_minitimeSat Feb 16, 2008 8:50 pm

Historik ::
Ilmatar ::
Ja sam cula da je nastanak Albanije bio nacin da Srbija ne izadje na more?Skrenula sam s teme ali me zanima jesam li omasila.

Јесте, један од начина. Албанија је смишљена да би ослабила снажење Србије и њено територијално ширење. У склопу те акције потпуно је измишљена једна нација, а најбољи бечки историчари су ангажовани да јој напишу историју...Као што се да приметити, Аустрија је остварила своју замисао

Таљоци и Јиречек су издали Акта Албание у ово време. Средњовековне докумете о држави која је настала на почетку 20-ог века.
Назад на врх Go down
Olaf Dugobradi
Трговац
Трговац
Olaf Dugobradi


Male
Број порука : 144
Age : 37
Registration date : 07.02.2008

Паганство и неопаганство. Околности, узроци и последице - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Паганство и неопаганство. Околности, узроци и последице   Паганство и неопаганство. Околности, узроци и последице - Page 2 Icon_minitimeSat Feb 16, 2008 11:40 pm

EmpressMaud ::
Вратимо се на тему о паганству и неопаганству.
Онда бих Вас замолио, миледи, да пребаците поруке у посебну тему
Назад на врх Go down
EmpressMaud
Велики инквизитор
Велики инквизитор
EmpressMaud


Female
Број порука : 761
Age : 36
Location : Београд
Registration date : 27.11.2007

Паганство и неопаганство. Околности, узроци и последице - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Паганство и неопаганство. Околности, узроци и последице   Паганство и неопаганство. Околности, узроци и последице - Page 2 Icon_minitimeSat Feb 16, 2008 11:49 pm

Olaf Dugobradi ::
EmpressMaud ::
Вратимо се на тему о паганству и неопаганству.
Онда бих Вас замолио, миледи, да пребаците поруке у посебну тему
А Ви онда можете и да отворите ту тему Very Happy
Назад на врх Go down
http://monumenta-aeterna.forumotion.net
Olaf Dugobradi
Трговац
Трговац
Olaf Dugobradi


Male
Број порука : 144
Age : 37
Registration date : 07.02.2008

Паганство и неопаганство. Околности, узроци и последице - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Паганство и неопаганство. Околности, узроци и последице   Паганство и неопаганство. Околности, узроци и последице - Page 2 Icon_minitimeSat Feb 16, 2008 11:51 pm

Хвала, миледи... Very Happy
Назад на врх Go down
Ilmatar
Инквизитор
Инквизитор
Ilmatar


Female
Број порука : 433
Age : 37
Location : Mokra Gora ili BG
Registration date : 27.11.2007

Паганство и неопаганство. Околности, узроци и последице - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Паганство и неопаганство. Околности, узроци и последице   Паганство и неопаганство. Околности, узроци и последице - Page 2 Icon_minitimeWed Mar 05, 2008 3:44 pm

Mislim da je drustvo doslo do takvog stupnja u svom razvoju da Bog vise nije ono sto je bio za coveka od pre 200-300 godina,mada je takvo stanje sasvim normalno ali ono u celoj prici sto nije normalno jeste naprasno veliki broj vernika koji su,eto,bili ugnjetavani od strane rezima.Elem,hocu da kazem da postoji veliki broj porodica koje su pre deset godina bile zakleti atesti a danas se klanjaju u crkvi i vera im je jaca od celika.Mada,doduse to nije paganstvo niti neopaganstvo ali nije ni pohvalno.Zato ne treba biti iznenadjen ako se pojavi poveca grupa koja postuje Svaroga ili bilo kog drugog slovenskog boga jer je i to svojevrstan povratak veri,mada manje drustveno prihvatljivoj.
Назад на врх Go down
EmpressMaud
Велики инквизитор
Велики инквизитор
EmpressMaud


Female
Број порука : 761
Age : 36
Location : Београд
Registration date : 27.11.2007

Паганство и неопаганство. Околности, узроци и последице - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Паганство и неопаганство. Околности, узроци и последице   Паганство и неопаганство. Околности, узроци и последице - Page 2 Icon_minitimeWed Mar 05, 2008 3:54 pm

То што су некада били атеисти не значи да не могу и не треба да се преобрате.
Назад на врх Go down
http://monumenta-aeterna.forumotion.net
Historik
Инквизитор
Инквизитор
Historik


Број порука : 345
Registration date : 23.12.2007

Паганство и неопаганство. Околности, узроци и последице - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Паганство и неопаганство. Околности, узроци и последице   Паганство и неопаганство. Околности, узроци и последице - Page 2 Icon_minitimeWed Mar 05, 2008 4:14 pm

Ма јок, то се зове пост-комунизам...Има тога и у Русији. Људи иду у цркве и у канистерима за бензин носе кући свећену водицу, јер мисле да ће им помоћи, а Библију нису прочитали, него им служи за притискање обланди. Гледао ја на тв-у, плакао сам од смеха
Назад на врх Go down
Arbus_Di
Велики инквизитор
Велики инквизитор
Arbus_Di


Female
Број порука : 297
Age : 41
Location : 1000 км с-з од Цариграда
Registration date : 05.02.2008

Паганство и неопаганство. Околности, узроци и последице - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Паганство и неопаганство. Околности, узроци и последице   Паганство и неопаганство. Околности, узроци и последице - Page 2 Icon_minitimeWed Mar 05, 2008 9:54 pm

Треба поставити питање колико су људи и раније били искрени у својој вери, а колико су били богобојажљивији?

Ти у Риму у најранијем периоду имаш нешто што се зове stipulatio&mantipatio-форме у којима људи обаваљају и најсложеније правне послове на добру веру! Нису они били поштенији од данашњег света, већ су се заклињали пред боговима којих су се плашили. У сред. веку није случајна маспродукција минијатура и слика са предствама пакла. Тада није било шифрованог ТВ-а и других средстава манипулације масама. Разумљиво је што се данашњи људи не плаше хришћанског Бога, јер је он по свим стандарима- безопасан. Савремени човек се плаши само банака и повећања рата, скакања евра и губљења поверења жиранта... Речју, Мамона. А он се смешка, смешка ли. lol!

Наравоученије- паганизам из нот дед! Само је обукао друго рухо.
Назад на врх Go down
Tijana D Ivl
Витез
Витез



Female
Број порука : 187
Age : 35
Location : Beckerek
Registration date : 12.02.2008

Паганство и неопаганство. Околности, узроци и последице - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Паганство и неопаганство. Околности, узроци и последице   Паганство и неопаганство. Околности, узроци и последице - Page 2 Icon_minitimeSun Mar 09, 2008 4:09 am

Potpuno si u pravu Crying or Very sad
Назад на врх Go down
Sponsored content





Паганство и неопаганство. Околности, узроци и последице - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Паганство и неопаганство. Околности, узроци и последице   Паганство и неопаганство. Околности, узроци и последице - Page 2 Icon_minitime

Назад на врх Go down
 
Паганство и неопаганство. Околности, узроци и последице
Назад на врх 
Страна 2 of 3Иди на страну : Previous  1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
SCRIPTORIUM :: Средњи век :: Религија-
Скочи на: