SCRIPTORIUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SCRIPTORIUM

За све љубитеље средњег века. Научите нешто ново, проширите своја знања, забавите се.
 
HomeПорталGalleryТражиLatest imagesРегиструј сеПриступи

 

 Medieval II Total War

Go down 
+10
Ashimar
Ilmatar
Defunctus
CAsper
Historik
mali veseljak
lady_Godiva
Viclamin Spiritforged
Срђан
EmpressMaud
14 posters
Иди на страну : 1, 2, 3  Next
АуторПорука
EmpressMaud
Велики инквизитор
Велики инквизитор
EmpressMaud


Female
Број порука : 761
Age : 36
Location : Београд
Registration date : 27.11.2007

Medieval II Total War Empty
ПорукаНаслов: Medieval II Total War   Medieval II Total War Icon_minitimeSun Dec 02, 2007 2:49 pm

Хоћу ових дана да купим Medieval II Total War, па ме занима да л има и Србије на њиховој карти Европе?
Назад на врх Go down
http://monumenta-aeterna.forumotion.net
Срђан
Занатлија
Занатлија



Број порука : 12
Registration date : 30.11.2007

Medieval II Total War Empty
ПорукаНаслов: Re: Medieval II Total War   Medieval II Total War Icon_minitimeSun Dec 02, 2007 3:08 pm

ХАХАХААХАХАХАХХАХАХААХАХАХАХХАХАХААХАХАХА
ХХАХАХААХАХАХАХХАХАХААХАХАХАХХАХАХААХАХАХАХХАХАХААХАХАХАХХ
АХАХААХАХАХАХХАХАХААХАХАХАХХАХАХААХАХАХАХХАХАХААХАХАХАХХАХАХААХА
ХАХАХХАХАХААХАХАХАХХАХАХААХАХАХАХХАХАХААХАХАХАХХАХАХААХАХАХАХХАХАХААХА
ХАХАХХАХАХААХАХАХАХХАХАХААХАХАХАХХАХАХААХАХАХАХХАХАХААХАХАХАХХАХАХААХАХАХАХХАХАХААХАХАХАХ

мада мислим да није смешно... али морам, од муке....

имаш област Загреб, преко целог балкана..... Evil or Very Mad


Последњи изменио дана Sun Dec 02, 2007 5:31 pm. измењено укупно 1 пута
Назад на врх Go down
EmpressMaud
Велики инквизитор
Велики инквизитор
EmpressMaud


Female
Број порука : 761
Age : 36
Location : Београд
Registration date : 27.11.2007

Medieval II Total War Empty
ПорукаНаслов: Re: Medieval II Total War   Medieval II Total War Icon_minitimeSun Dec 02, 2007 3:29 pm

Пи, мајку им! Значи боље да се задржим на Knights Of Honor, тамо има и Србије и покрштавања...
Назад на врх Go down
http://monumenta-aeterna.forumotion.net
Viclamin Spiritforged
Слободан сељак
Слободан сељак



Male
Број порука : 9
Age : 34
Location : Beograd
Registration date : 30.11.2007

Medieval II Total War Empty
ПорукаНаслов: Re: Medieval II Total War   Medieval II Total War Icon_minitimeMon Dec 03, 2007 2:29 pm

Da, i ja sam se malo nervirao jer je Srbija Zagreb, al sta ces! Jeste za plakanje, smradovi jedni!
Meni je drago da ima Skotska, ostalo mi ne treba! Very Happy
Al sve u svemu, Medieval 2 je droooooooooooooooooooooool!!!!
Назад на врх Go down
lady_Godiva
Велики мајстор еснафа
Велики мајстор еснафа
lady_Godiva


Female
Број порука : 67
Registration date : 09.12.2007

Medieval II Total War Empty
ПорукаНаслов: Re: Medieval II Total War   Medieval II Total War Icon_minitimeTue Dec 11, 2007 2:33 pm

Cula sam da su neki nasi hteli da se organizuju i traze da se ubaci Srbija, al nije bilo dovoljno ljudi za peticiju, pa nista od toga.
Назад на врх Go down
mali veseljak
Велики мајстор еснафа
Велики мајстор еснафа
mali veseljak


Male
Број порука : 44
Age : 43
Location : Beograd
Registration date : 01.12.2007

Medieval II Total War Empty
ПорукаНаслов: Re: Medieval II Total War   Medieval II Total War Icon_minitimeFri Dec 14, 2007 11:40 pm

lady_Godiva ::
Cula sam da su neki nasi hteli da se organizuju i traze da se ubaci Srbija, al nije bilo dovoljno ljudi za peticiju, pa nista od toga.
Tacno,dobro si cula Crying or Very sad
Назад на врх Go down
Historik
Инквизитор
Инквизитор
Historik


Број порука : 345
Registration date : 23.12.2007

Medieval II Total War Empty
ПорукаНаслов: Re: Medieval II Total War   Medieval II Total War Icon_minitimeSun Dec 23, 2007 9:49 pm

Najtuznije je to sto je Zagreb u to vreme selendra sa sto stanovnika, a najveci i glavni grad u Hrvatskoj je bio Nin (on je otpr. kao nas Ras)... Ali, igra je veoma dobra, sve preporuke
Назад на врх Go down
Historik
Инквизитор
Инквизитор
Historik


Број порука : 345
Registration date : 23.12.2007

Medieval II Total War Empty
ПорукаНаслов: Re: Medieval II Total War   Medieval II Total War Icon_minitimeSun Dec 23, 2007 9:52 pm

I da ispravim sam sebe-od srpskih zemalja ima Branicevo, koje je pod vlascu Ugarske, sto je i bilo tako
Назад на врх Go down
CAsper
Занатлија
Занатлија



Број порука : 18
Registration date : 28.11.2007

Medieval II Total War Empty
ПорукаНаслов: Re: Medieval II Total War   Medieval II Total War Icon_minitimeWed Jan 23, 2008 3:37 pm

CEkaj bre! IIRC, nema Baniceva. :zbun:

Mada to nije bitno, jerbo je igra do jaja. Osim toga, ko bi malo bolju istorisju preciznost, moze da skine Sicilian Vespers mod. Mrzi me sad da guglam, ali se lako nadje na netu i download i developer-ski forum, sa spiskom izmena u odnosu na original.
Назад на врх Go down
Historik
Инквизитор
Инквизитор
Historik


Број порука : 345
Registration date : 23.12.2007

Medieval II Total War Empty
ПорукаНаслов: Re: Medieval II Total War   Medieval II Total War Icon_minitimeWed Jan 23, 2008 3:59 pm

CAsper ::
CEkaj bre! IIRC, nema Baniceva. :zbun:

Mada to nije bitno, jerbo je igra do jaja. Osim toga, ko bi malo bolju istorisju preciznost, moze da skine Sicilian Vespers mod. Mrzi me sad da guglam, ali se lako nadje na netu i download i developer-ski forum, sa spiskom izmena u odnosu na original.

Trebalo je još odavno da izađe historical realism mode, koji bi ispravio sve greške, a koji je rađen za pojedine istorijske strategije, ali su izgleda odustali. Inace, editovanje Medieval TW II nije baš najsrećnije rešenje, jer koristi kompletan engine i skriptu RTW-a, tako da su samo oficijalni update-ovi preporučljivi (mada su oni između 500 i 800MB). Ipak, ko ima hrabrosti, verujem da na sajtu Totalwar-a ima dosta finih modova. A i uskoro bi trebao da izađe Totalwar: Empires, tako da će biti zanimljivo i u narednom periodu
Назад на врх Go down
EmpressMaud
Велики инквизитор
Велики инквизитор
EmpressMaud


Female
Број порука : 761
Age : 36
Location : Београд
Registration date : 27.11.2007

Medieval II Total War Empty
ПорукаНаслов: Re: Medieval II Total War   Medieval II Total War Icon_minitimeSat Jan 26, 2008 7:00 pm

каква конфигурација је потребна за игрицу?
Назад на врх Go down
http://monumenta-aeterna.forumotion.net
Historik
Инквизитор
Инквизитор
Historik


Број порука : 345
Registration date : 23.12.2007

Medieval II Total War Empty
ПорукаНаслов: Re: Medieval II Total War   Medieval II Total War Icon_minitimeSat Jan 26, 2008 11:20 pm

Kao minimum neki procesor od 2.0GHz, 1GB rama i grafička u klasi geforce 6600 ili ati radeon 9600pro. Za veći kvalitet treba više rama i puno jača grafika, mada mislim da će i sa najjačim konfiguracijama da secka kod velikih bitaka (tipa 2000vs2000) ili opsada većih gradova.
Назад на врх Go down
Defunctus
Нижи племић
Нижи племић
Defunctus


Број порука : 322
Age : 64
Registration date : 17.01.2008

Medieval II Total War Empty
ПорукаНаслов: Re: Medieval II Total War   Medieval II Total War Icon_minitimeSat Jan 26, 2008 11:36 pm

Слажем се са претходно изреченим ставом. Као пасионирани играч ове игрице, само због ње сам купио комп са перформансама које је захтевао сајт MTW II, али је после извесног времена ствар почела да штуца, застајкује, па чак и пада. При свему појавио се и проблем регистра - изгледа да га игрица тако оптерећује, да Гејтсови "Прозори" не стижу да га испразне, па долази до појаве "ратне магле" и на просторима који су иначе осветљени. Тај проблем решавам обарањем екрана Alt + Tab, али при свакој промени круга магла се поново појављује. Ствар језиво смара и почињем да тражим начине да појачам перформанс. Нисам сигуран да је то изводљиво при постојећој плочи, па размишљам о Dualu. Имам неке назнаке да би то могло да реши и мој и Инквизиторкин проблем
Назад на врх Go down
EmpressMaud
Велики инквизитор
Велики инквизитор
EmpressMaud


Female
Број порука : 761
Age : 36
Location : Београд
Registration date : 27.11.2007

Medieval II Total War Empty
ПорукаНаслов: Re: Medieval II Total War   Medieval II Total War Icon_minitimeSun Jan 27, 2008 2:19 am

Дивота! Mad Имам малко више од изечене конфигурације, али то ме изгледа неће спасити заморног застајкивања.... е то је нешто што највише мрзим код игрица! У дотичним тренуцима дође ми или да разбијем комп, или да пуцам себи у главу, али до сад нисам ни једно ни друго урадила Smile
Ово је нов комп, па мислим да се мојима неће свидети дограђивање, бар за сад. Видећу већ шта ћу да урадим. Хвала у сваком случају. Very Happy
Назад на врх Go down
http://monumenta-aeterna.forumotion.net
Historik
Инквизитор
Инквизитор
Historik


Број порука : 345
Registration date : 23.12.2007

Medieval II Total War Empty
ПорукаНаслов: Re: Medieval II Total War   Medieval II Total War Icon_minitimeSun Jan 27, 2008 2:30 am

Defunctus ::
Слажем се са претходно изреченим ставом. Као пасионирани играч ове игрице, само због ње сам купио комп са перформансама које је захтевао сајт MTW II, али је после извесног времена ствар почела да штуца, застајкује, па чак и пада. При свему појавио се и проблем регистра - изгледа да га игрица тако оптерећује, да Гејтсови "Прозори" не стижу да га испразне, па долази до појаве "ратне магле" и на просторима који су иначе осветљени. Тај проблем решавам обарањем екрана Alt + Tab, али при свакој промени круга магла се поново појављује. Ствар језиво смара и почињем да тражим начине да појачам перформанс. Нисам сигуран да је то изводљиво при постојећој плочи, па размишљам о Dualu. Имам неке назнаке да би то могло да реши и мој и Инквизиторкин проблем

Ah, profesore, bojim se da možda ni dual core ne pomaže...Ja sam inače pasionirani ljubitelj igara, ali kompjuter koristim još i za neko sitno programiranje, snimanje demo audio snimaka, rezanje cd i dvd-ova u velikim količinama. Član sam BG Wireless mreže. Zbog toga sam napravio bolesno jaku mašinu: Intel Core2Duo 2.8Ghz (to su dva procesora od po 2.8GHz, magistrala 1333MB, keš memorija 8MB), 4GB DDR2 rama na 800MHz, i Nvidia Gefroce 7600GT grafička karta. Moja iskustva su sledeća: na strateškoj mapi radi bez ikakvih problema. Kad uđe u bitku, i tamo nema problema ukoliko je bitka na otvorenom, čak i većeg foramata. Ali, kod opsada gradova, a naročito njihovih odbrana, igra debelo secka, a ja za to nemam logično objašnjenje. Inače sam vrlo solidan poznavalac kompjutera, tako da je ovo za mene zaista veliki rebus. Jedino što mi pada na pamet je da bi neka jača grafička od moje mogla da učini napredak u smislu da igra manje secka, ali mislim da ni tada ne bi radila tečno. E sad, da li je normalno davati oko 200e za grafičku kartu radi igrica, to je veliko pitanje...
Назад на врх Go down
Defunctus
Нижи племић
Нижи племић
Defunctus


Број порука : 322
Age : 64
Registration date : 17.01.2008

Medieval II Total War Empty
ПорукаНаслов: Re: Medieval II Total War   Medieval II Total War Icon_minitimeSun Jan 27, 2008 3:09 am

Аух, машина је заиста zwerska. cheers

Једно време сам и сам сумњао на графичку, али тест је показао да је у реду. Зато сумњам у плочу и/или меморију или заједно. У ствари тражим оправдање да се бацим у трошак. Још мало ћу да размислим.... Можда ћу да прибегнем старом трику пореклом још из освита цивилизације: повећању пореза, одн. школарине.

Шалим се!

@EmpressMaud

Игрица је заиста сам врх згубиданске уметности. Најтоплије је препоручујем свима којима је средњи век у геномском склопу. Нажалост, толико је у стању да обузме човека да се заборави на време, сан, јело, а поготово учење. Зато Вама и свим играчима препоручујем опрез и умерено коришћење.
Назад на врх Go down
EmpressMaud
Велики инквизитор
Велики инквизитор
EmpressMaud


Female
Број порука : 761
Age : 36
Location : Београд
Registration date : 27.11.2007

Medieval II Total War Empty
ПорукаНаслов: Re: Medieval II Total War   Medieval II Total War Icon_minitimeSun Jan 27, 2008 3:22 am

Defunctus ::


@EmpressMaud

Игрица је заиста сам врх згубиданске уметности. Најтоплије је препоручујем свима којима је средњи век у геномском склопу. Нажалост, толико је у стању да обузме човека да се заборави на време, сан, јело, а поготово учење. Зато Вама и свим играчима препоручујем опрез и умерено коришћење.

Хвала на топлим препорукама, мене једино плаши конфигурација. Што се играња стратегија тиче (поготову средњовековних) знам како је кад вас игрица понесе, а још ако је маестрална... дешава се и да је сањам Laughing За конфигурацију ћу морати још да размислим шта да радим...
Назад на врх Go down
http://monumenta-aeterna.forumotion.net
EmpressMaud
Велики инквизитор
Велики инквизитор
EmpressMaud


Female
Број порука : 761
Age : 36
Location : Београд
Registration date : 27.11.2007

Medieval II Total War Empty
ПорукаНаслов: Re: Medieval II Total War   Medieval II Total War Icon_minitimeSun Jan 27, 2008 4:02 pm

Btw, је л би прошла NVIDIA GeForce 7300 GT?
Назад на врх Go down
http://monumenta-aeterna.forumotion.net
Historik
Инквизитор
Инквизитор
Historik


Број порука : 345
Registration date : 23.12.2007

Medieval II Total War Empty
ПорукаНаслов: Re: Medieval II Total War   Medieval II Total War Icon_minitimeSun Jan 27, 2008 10:43 pm

EmpressMaud ::
Btw, је л би прошла NVIDIA GeForce 7300 GT?

Bi, kao minimum. Dakle sve detalje odmah setuj na low
Назад на врх Go down
EmpressMaud
Велики инквизитор
Велики инквизитор
EmpressMaud


Female
Број порука : 761
Age : 36
Location : Београд
Registration date : 27.11.2007

Medieval II Total War Empty
ПорукаНаслов: Re: Medieval II Total War   Medieval II Total War Icon_minitimeSun Jan 27, 2008 11:07 pm

Бедак Neutral И колико би застајкивало при минимуму? Е да, је л то мин конфигурација за XP или Vistu?
Назад на врх Go down
http://monumenta-aeterna.forumotion.net
Historik
Инквизитор
Инквизитор
Historik


Број порука : 345
Registration date : 23.12.2007

Medieval II Total War Empty
ПорукаНаслов: Re: Medieval II Total War   Medieval II Total War Icon_minitimeMon Jan 28, 2008 12:51 am

EmpressMaud ::
Бедак Neutral И колико би застајкивало при минимуму? Е да, је л то мин конфигурација за XP или Vistu?

Za XP naravno. Vistu ne instalirati ni pod razno, ja gori operativni sistem nisam video u životu. Za vistu bi ti trebalo još 50% više rama, ali kod Viste dolazi do nepredviđenih crash-ova aplikacija, zbog čega se intenzivno sprema servis pack za nju, a dok on ne stigne, i ne prođe testiranja i update-ove, vistu nikako. Koliko bi seckalo ne znam, ako sve staviš na minimum, verovatno bi ti seckalo koliko i meni na maximum-u, ali je tu problem što sam ja na starom kompu (sa 1.5GB rama i Ati radeon 9600se grafikom, koja je u klasi 7300GT) bukvalno igrao neke bitke po dva sata , koliko je seckao. Ali ako često koristiš simulaciju bitke (tj. automaticalz resolve), radiće ti sasvim dobro. On pravi probleme samo kad razbijaš opsadu ili osvajaš neki velik i dobro razvijen grad
Назад на врх Go down
EmpressMaud
Велики инквизитор
Велики инквизитор
EmpressMaud


Female
Број порука : 761
Age : 36
Location : Београд
Registration date : 27.11.2007

Medieval II Total War Empty
ПорукаНаслов: Re: Medieval II Total War   Medieval II Total War Icon_minitimeMon Jan 28, 2008 1:07 am

Капирам. Пази, ја имам 2.01 GHZ, 1 GB rama, графичку сам већ навела, тако да то спада у минимум. Важно ми је само да не сецка константно, а како и колико ће да сецка при великим биткама... видћемо, чим купим игрицу Smile У сваком случају, хвала на корисним информацијама.
Назад на врх Go down
http://monumenta-aeterna.forumotion.net
Historik
Инквизитор
Инквизитор
Historik


Број порука : 345
Registration date : 23.12.2007

Medieval II Total War Empty
ПорукаНаслов: Re: Medieval II Total War   Medieval II Total War Icon_minitimeMon Jan 28, 2008 2:20 am

EmpressMaud ::
Капирам. Пази, ја имам 2.01 GHZ, 1 GB rama, графичку сам већ навела, тако да то спада у минимум. Важно ми је само да не сецка константно, а како и колико ће да сецка при великим биткама... видћемо, чим купим игрицу Smile У сваком случају, хвала на корисним информацијама.

Ukoliko ne nameravaš da kupiš orginal, lakše ti je da ti je ja dam na faxu, nego da juriš pirate po BG-u...
Назад на врх Go down
EmpressMaud
Велики инквизитор
Велики инквизитор
EmpressMaud


Female
Број порука : 761
Age : 36
Location : Београд
Registration date : 27.11.2007

Medieval II Total War Empty
ПорукаНаслов: Re: Medieval II Total War   Medieval II Total War Icon_minitimeMon Jan 28, 2008 2:59 am

Препродајеш пиратерију, ха? Wink Хехе, што се налажења пиратерија тиче, немам проблем, има једна фина радњица у центру у којој можеш да купиш шта хоћеш по повољним ценама, а већ сам се распитивала за MIITW. Хвала на понуди, у сваком случају. Very Happy
Назад на врх Go down
http://monumenta-aeterna.forumotion.net
Defunctus
Нижи племић
Нижи племић
Defunctus


Број порука : 322
Age : 64
Registration date : 17.01.2008

Medieval II Total War Empty
ПорукаНаслов: Re: Medieval II Total War   Medieval II Total War Icon_minitimeMon Jan 28, 2008 3:12 am

ГДЕ, за име свемогућег Бога !?!?
Назад на врх Go down
Sponsored content





Medieval II Total War Empty
ПорукаНаслов: Re: Medieval II Total War   Medieval II Total War Icon_minitime

Назад на врх Go down
 
Medieval II Total War
Назад на врх 
Страна 1 of 3Иди на страну : 1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
SCRIPTORIUM :: Заједница :: Књиге, филмови и игрице-
Скочи на: