SCRIPTORIUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SCRIPTORIUM

За све љубитеље средњег века. Научите нешто ново, проширите своја знања, забавите се.
 
HomeПорталGalleryТражиLatest imagesРегиструј сеПриступи

 

 Жене у средњем веку

Go down 
+10
Љубa хајдук-Вукосава
lady_Godiva
Срђан
Marija
crna_udovica
Djordje
serdarkk
mali veseljak
Ilmatar
EmpressMaud
14 posters
Иди на страну : Previous  1, 2
АуторПорука
EmpressMaud
Велики инквизитор
Велики инквизитор
EmpressMaud


Female
Број порука : 761
Age : 36
Location : Београд
Registration date : 27.11.2007

Жене у средњем веку - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Жене у средњем веку   Жене у средњем веку - Page 2 Icon_minitimeWed Dec 12, 2007 2:06 pm

Што се тиче положаја деце у средњем веку... можеш да отвориш нову тему, а нових тема никад доста Very Happy
Назад на врх Go down
http://monumenta-aeterna.forumotion.net
crna_udovica
Трговац
Трговац
crna_udovica


Female
Број порука : 109
Age : 37
Location : Sarajevo
Registration date : 01.12.2007

Жене у средњем веку - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Жене у средњем веку   Жене у средњем веку - Page 2 Icon_minitimeSun Dec 16, 2007 7:09 pm

Ma zena je u srednjem vijeku bila izvor zla, pa Zbog Eve (Have) muskarac je morao napustiti raj... I zene poput Djevice Marije (Mejreme) bile su izuzetak koje nije moglo negirati pravilo koje je glasilo :ZENA JE IZVOR ZLA!
Назад на врх Go down
EmpressMaud
Велики инквизитор
Велики инквизитор
EmpressMaud


Female
Број порука : 761
Age : 36
Location : Београд
Registration date : 27.11.2007

Жене у средњем веку - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Жене у средњем веку   Жене у средњем веку - Page 2 Icon_minitimeSun Dec 16, 2007 7:59 pm

crna_udovica ::
Ma zena je u srednjem vijeku bila izvor zla, pa Zbog Eve (Have) muskarac je morao napustiti raj... I zene poput Djevice Marije (Mejreme) bile su izuzetak koje nije moglo negirati pravilo koje je glasilo :ZENA JE IZVOR ZLA!

Тачно. Жена је сматрана нужним злом. Да није имала функцију рађања деце, била би потпуно безвредна.
Назад на врх Go down
http://monumenta-aeterna.forumotion.net
Ilmatar
Инквизитор
Инквизитор
Ilmatar


Female
Број порука : 433
Age : 37
Location : Mokra Gora ili BG
Registration date : 27.11.2007

Жене у средњем веку - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Жене у средњем веку   Жене у средњем веку - Page 2 Icon_minitimeWed Dec 19, 2007 2:47 am

Marija ::
Kako to mislis ne moze da se uporedjuje? I sama si rekla da je zenin polozaj bio podredjen.
jesam,rekla sam ali ima neko ovde ko to radi..... scratch !
Назад на врх Go down
Ilmatar
Инквизитор
Инквизитор
Ilmatar


Female
Број порука : 433
Age : 37
Location : Mokra Gora ili BG
Registration date : 27.11.2007

Жене у средњем веку - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Жене у средњем веку   Жене у средњем веку - Page 2 Icon_minitimeWed Dec 19, 2007 2:50 am

serdarkk ::
bravo maro....nisu imali klaru cetkin,da im kaze da nisu kante za seme,,niti zene u crnom i natashu kanditj da ih prosvetle da su im mushkarci koljachi......i sve to da b92 saopshti u vestima.....a bili su i previshe zauzeti elementarnim poslovima da bi se smarali feminizmom....
a elementarni poslovi su sta sem svakako ratovanja?izostavi kraljeve koji su mislili na drzavu a u to spada i ratovanje.sam pojam feminizam je novujeg datuma i nije stvar za smaranje.
Назад на врх Go down
Ilmatar
Инквизитор
Инквизитор
Ilmatar


Female
Број порука : 433
Age : 37
Location : Mokra Gora ili BG
Registration date : 27.11.2007

Жене у средњем веку - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Жене у средњем веку   Жене у средњем веку - Page 2 Icon_minitimeWed Dec 19, 2007 2:52 am

serdarkk ::
eto.,otvara se novo pitanje...deca u srednjem veku....mislim da su ona bila mnooogo ugrozenija .....zene tje i za hiljadu godina da kukaju kako imaju manje prava ...
a muskarci kako od rata i fudbala ne mogu da se sastave.
Назад на врх Go down
Ilmatar
Инквизитор
Инквизитор
Ilmatar


Female
Број порука : 433
Age : 37
Location : Mokra Gora ili BG
Registration date : 27.11.2007

Жене у средњем веку - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Жене у средњем веку   Жене у средњем веку - Page 2 Icon_minitimeWed Dec 19, 2007 2:55 am

crna_udovica ::
Ma zena je u srednjem vijeku bila izvor zla, pa Zbog Eve (Have) muskarac je morao napustiti raj... I zene poput Djevice Marije (Mejreme) bile su izuzetak koje nije moglo negirati pravilo koje je glasilo :ZENA JE IZVOR ZLA!
ISTINA!Ali i taj muskarac ima valjda svoje ja u celoj toj prici sa jabukom i zmijom,pristao je svojom voljom!No,dzaba,mozemo se vrteti sto godina u krug....opet cemo biti na istom.
Назад на врх Go down
LadyOfTheLake
Велики мајстор еснафа
Велики мајстор еснафа



Female
Број порука : 42
Age : 37
Registration date : 23.12.2007

Жене у средњем веку - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Жене у средњем веку   Жене у средњем веку - Page 2 Icon_minitimeSun Dec 23, 2007 11:07 pm

i ja se slazem s izjavama da zene bas i nis mnogo fermali u srednjem veku...
Назад на врх Go down
Marija-Antoaneta
Занатлија
Занатлија
Marija-Antoaneta


Број порука : 18
Age : 45
Registration date : 11.01.2008

Жене у средњем веку - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Жене у средњем веку   Жене у средњем веку - Page 2 Icon_minitimeSat Jan 12, 2008 1:30 pm

Zene sigurno nisu bile u dobrom polozaju u odnosu na muskarce, ni u srednjem veku, ni ranije, a ni kasnije. Pa, u Rimu nisu postojala ni zanska imena! Ali to je sve "patrijahalna" politika koja, nazalost, traje i danas iako zene imaju mnogo vise slobode nego nekad.
Назад на врх Go down
Marija
Витез
Витез
Marija


Број порука : 212
Registration date : 04.12.2007

Жене у средњем веку - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Жене у средњем веку   Жене у средњем веку - Page 2 Icon_minitimeSun Jan 13, 2008 3:30 pm

Marija-Antoaneta ::
Zene sigurno nisu bile u dobrom polozaju u odnosu na muskarce, ni u srednjem veku, ni ranije, a ni kasnije. Pa, u Rimu nisu postojala ni zanska imena! Ali to je sve "patrijahalna" politika koja, nazalost, traje i danas iako zene imaju mnogo vise slobode nego nekad.
Da, mislim da na Balkanu nikad nece zaziveti ideja da su zene ravnopravne... bar ne u potpunosti... Mad
Назад на врх Go down
LadyOfTheLake
Велики мајстор еснафа
Велики мајстор еснафа



Female
Број порука : 42
Age : 37
Registration date : 23.12.2007

Жене у средњем веку - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Жене у средњем веку   Жене у средњем веку - Page 2 Icon_minitimeSat Jan 19, 2008 7:49 pm

Marija ::
Marija-Antoaneta ::
Zene sigurno nisu bile u dobrom polozaju u odnosu na muskarce, ni u srednjem veku, ni ranije, a ni kasnije. Pa, u Rimu nisu postojala ni zanska imena! Ali to je sve "patrijahalna" politika koja, nazalost, traje i danas iako zene imaju mnogo vise slobode nego nekad.
Da, mislim da na Balkanu nikad nece zaziveti ideja da su zene ravnopravne... bar ne u potpunosti... Mad
hoce, hoce... al mi necemo doziveti taj dan... Razz
Назад на врх Go down
Ilmatar
Инквизитор
Инквизитор
Ilmatar


Female
Број порука : 433
Age : 37
Location : Mokra Gora ili BG
Registration date : 27.11.2007

Жене у средњем веку - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Жене у средњем веку   Жене у средњем веку - Page 2 Icon_minitimeWed Mar 05, 2008 3:58 pm

Ja se nadam da hocemo....mada mislim da je sve to u glavu jer ukoliko ja sebe ne postavljam u polozaj nizi od muskarca on mene nece uspeti da natera da verujem da je superiorniji ili tamo vec predodredjen da bude visa vrsta......ali u srednjem veku ako se neka zena pokaze da moze biti bolja zaradi lili lomacu ili joj ubace onu spravicu u usta i podvrgnu je javnom vredjanju jer je torokusa-kako bi rekla moja baba.Najbolja opcija je da je posalju u manastir.
Назад на врх Go down
Arbus_Di
Велики инквизитор
Велики инквизитор
Arbus_Di


Female
Број порука : 297
Age : 41
Location : 1000 км с-з од Цариграда
Registration date : 05.02.2008

Жене у средњем веку - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Жене у средњем веку   Жене у средњем веку - Page 2 Icon_minitimeWed Mar 05, 2008 9:34 pm

Ilmatar ::
mada mislim da je sve to u glavu jer ukoliko ja sebe ne postavljam u polozaj nizi od muskarca on mene nece uspeti da natera da verujem da je superiorniji ili tamo vec predodredjen da bude visa vrsta...

Управо тако. Није проблем само у мушкарицма, већ и у женама које нпр. дозвољавају да у разговору са мушкарцем буду третиране пре свега као жене, па тек онда субјект који мисли, и то ако добију прилику. У средњем веку жена није имала право да мисли и учи, и у највећем броју случајева је третирана као нуспродукт природе предодређен искуљиво на остваривање своје чисто биолошке функције, на шта су се многе, јадне, навикле. То су свакако "вредности" средњег и сваког ранијег века које не треба данас нико да баштини.

И не бих се сложила са пренагалшеном критиком Балкана и његовог наслеђа. Нису балкански мушкарци ништа гори од других, ни данас ни јуче.
Назад на врх Go down
Ilmatar
Инквизитор
Инквизитор
Ilmatar


Female
Број порука : 433
Age : 37
Location : Mokra Gora ili BG
Registration date : 27.11.2007

Жене у средњем веку - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Жене у средњем веку   Жене у средњем веку - Page 2 Icon_minitimeMon Mar 10, 2008 10:17 pm

Moze biti ovo za Balkance,jer zaista nisu niti su muskarci u ostatku Evrope nesto vise dzentlemeni ili tako nesto.....
Назад на врх Go down
Marija
Витез
Витез
Marija


Број порука : 212
Registration date : 04.12.2007

Жене у средњем веку - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Жене у средњем веку   Жене у средњем веку - Page 2 Icon_minitimeFri May 30, 2008 1:52 am

Arbus_Di ::
Ilmatar ::
mada mislim da je sve to u glavu jer ukoliko ja sebe ne postavljam u polozaj nizi od muskarca on mene nece uspeti da natera da verujem da je superiorniji ili tamo vec predodredjen da bude visa vrsta...

Управо тако. Није проблем само у мушкарицма, већ и у женама које нпр. дозвољавају да у разговору са мушкарцем буду третиране пре свега као жене, па тек онда субјект који мисли, и то ако добију прилику. У средњем веку жена није имала право да мисли и учи, и у највећем броју случајева је третирана као нуспродукт природе предодређен искуљиво на остваривање своје чисто биолошке функције, на шта су се многе, јадне, навикле. То су свакако "вредности" средњег и сваког ранијег века које не треба данас нико да баштини.

И не бих се сложила са пренагалшеном критиком Балкана и његовог наслеђа. Нису балкански мушкарци ништа гори од других, ни данас ни јуче.
Vekovima je zeni nametan takav nacin misljenja i sta pa je normalno da su i danas takve.
Назад на врх Go down
kovacevic524
Кмет
Кмет



Female
Број порука : 3
Age : 29
Location : Uzice
Registration date : 28.02.2010

Жене у средњем веку - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Жене у средњем веку   Жене у средњем веку - Page 2 Icon_minitimeSun Feb 28, 2010 10:30 pm

EmpressMaud ::
Ја сам негде прочитала (не могу тачно да се сетим где) да су жене у средњем веку биле отприлике сматране за неку посуду у које се стави мушко семе, створи се беба и после се роди. Да није било те функције, жене би биле сасвим бекорисне.
Тако????? Који примитивизам!!!! па савременија размишљања су имали у Старом веку!!!!!
Назад на врх Go down
kovacevic524
Кмет
Кмет



Female
Број порука : 3
Age : 29
Location : Uzice
Registration date : 28.02.2010

Жене у средњем веку - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Жене у средњем веку   Жене у средњем веку - Page 2 Icon_minitimeSun Feb 28, 2010 10:55 pm

K.T.O.!!! - Fr&Br&Hr. Молим те, шта ово значи? Видела сам да не желиш да одговориш другима, али молим те!!!! bounce
Назад на врх Go down
Sponsored content





Жене у средњем веку - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Жене у средњем веку   Жене у средњем веку - Page 2 Icon_minitime

Назад на врх Go down
 
Жене у средњем веку
Назад на врх 
Страна 2 of 2Иди на страну : Previous  1, 2
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
SCRIPTORIUM :: Средњи век :: Друштво-
Скочи на: