SCRIPTORIUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SCRIPTORIUM

За све љубитеље средњег века. Научите нешто ново, проширите своја знања, забавите се.
 
HomeПорталGalleryТражиLatest imagesРегиструј сеПриступи

 

 ВИДОВДАН

Go down 
+6
Arbus_Di
Змај Огњени Вук
vojvoda
EmpressMaud
Historik
Defunctus
10 posters
Иди на страну : Previous  1, 2
АуторПорука
Ilmatar
Инквизитор
Инквизитор
Ilmatar


Female
Број порука : 433
Age : 37
Location : Mokra Gora ili BG
Registration date : 27.11.2007

ВИДОВДАН - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: ВИДОВДАН   ВИДОВДАН - Page 2 Icon_minitimeFri Feb 22, 2008 3:01 pm

Historik ::
Arbus_Di ::
EmpressMaud ::

Па куд су крали патике и тренерке могле смо и ми да ућаримо коју књигу lol!

Па, могли смо, ал се маса није сетила да ломи књижаре и пекаре, већ Бату, Левис, Своч, Најк, продавнице техничке опреме, парфимерије, и сл.

Да су спалили све амбасаде које су признале независно Косово-разумела бих, да су спалили све продавице америчке и европске робе, разумела бих то као оправдан револт, али нису, већ су КРАЛИ, ломили, палили по српском Београду, и на тај начин су обешчастили сав онај поштен свет што је дошао на достојанствен скуп да каже шта мисли о отимању Косова и Метохије. То су обични лопови и ја бих њих све стрпала у аутобусе, па правац Приштина! Да тамо показују своје јунаштво у ломљењу излога и трпању у кесе и торбе!

Да нисам лично видела на шта је вечерас личио центар града, не бих била под оволиким утиском. Али после ове незаборавне вечери, једноставно не могу а да не кажем шта о свему мислим. На жалост, управо су ове банде и хорде бациле у засенак онај величанствени скуп поштеног и часног света који се окупио да на цивилизован начин каже свој став, јасно и гласно. Као и увек, букаџије су нас надвикале!

Није то до нас...Данас је у Београд дошла гомила људи из унутрашњости, са намером да и она остави траг на америчкој амбасади и мекдоналдс ресторанима (немам ништа против људи из унутрашњости иначе, чак их волим и више од већине својих суграђана). Добар део људи је био у разним стадијумима алкохолисаности. Друг ми је завршио у ургентном, тамо је видео младе полицајце доживотно осакаћене јер су радили свој посао. Обогаљили су их њихови сународници. Акутни проблем Србије, и то онај нејвећи, који тежи да затре саму нацију, је непостојање већинског нормалног становништва, већ постоје само екстреми. Екстреми типа "убиј, закољи" на једној, и Наташе Кандић на другој страни. А малобројни нормални људи, који у нормалним земљама чине већину становништва, остају да се стиде. На молебану је такође било доста пијаних људи. Они нису ни слушали службу, а и да јесу, не би је разумели. Ови што су крали, то се могло и очекивати. То је постало део нашег менталитета. Кад сам ишао у гимназији на екскурзију у Грчку, људи из другог одељења су ојадили фри шоп, украли су ствари у вредности од неколико хиљада евра. Ишао сам иначе у најелитнију гимназију у Београду, не смем ни да помислим шта раде ученици средњих техничких школа. Цео свет мисли да смо дивљаци, и за један (велики) део народа су сасвим у праву. Највећи проблем је што не постоји начин да се то реши...


"Nije to do nas...." kako to da se skapira?!
Назад на врх Go down
Ashimar
Велики мајстор еснафа
Велики мајстор еснафа



Број порука : 46
Age : 36
Registration date : 10.02.2008

ВИДОВДАН - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: ВИДОВДАН   ВИДОВДАН - Page 2 Icon_minitimeSat Feb 23, 2008 1:38 am

Evo i moju rech da kazem...Svasta je bilo. Bio sam u masi ispred doma, u prvim redovima jos od 3 popodne. Stajao sam mirno, dostojanstveno, kao i ostali. Kad je okolne ljude morio bol u nogama, hrabrio sam ih sa "Niko ne zna sta su muke teske, dok nije presao Albaniju peske". Meni te rechi uvek deluju, jer me podsete na sve ono sto su nasi stari preziveli, i nijedna muka mi nije teska. Elem, tako smo stajali, pozdravljali miting, isli mirno ka Hramu, slusali moleban u tishini, verskom miru i dostojanstvu. A odredjena grupa je demolirala Ambasadu. Hajde da ih i razumem, za ambasadu. Zao mi samo ljudskog zivota. A sto se tiche pljachkanja radnji, to je za svaku osudu, ali mi nije jasna politika B52 koji sve osudi redom, ispadosmo svi fashisti, kao da smo genocidna nacija...
Назад на врх Go down
EmpressMaud
Велики инквизитор
Велики инквизитор
EmpressMaud


Female
Број порука : 761
Age : 36
Location : Београд
Registration date : 27.11.2007

ВИДОВДАН - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: ВИДОВДАН   ВИДОВДАН - Page 2 Icon_minitimeSat Feb 23, 2008 3:05 am

Затварам ову тему због могућности негативног напредовања исте. Поздрављам све форумаше који су отишли на протест да пруже моралну подршку Србима са Косова и да покажу свету да нама није свеједно, а не због крађе Батиних ципела. Пошто је тема веома деликатна, а успут и нема везе са средњим веком, биће, сем закључавања и пребачена у оф наредних дана. Хвала на разумевању.

Ваш администратор,

EmpressMaud
Назад на врх Go down
http://monumenta-aeterna.forumotion.net
Sponsored content





ВИДОВДАН - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: ВИДОВДАН   ВИДОВДАН - Page 2 Icon_minitime

Назад на врх Go down
 
ВИДОВДАН
Назад на врх 
Страна 2 of 2Иди на страну : Previous  1, 2

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
SCRIPTORIUM :: Корпа-
Скочи на: