SCRIPTORIUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SCRIPTORIUM

За све љубитеље средњег века. Научите нешто ново, проширите своја знања, забавите се.
 
HomeПорталGalleryТражиLatest imagesРегиструј сеПриступи

 

 ВИДОВДАН

Go down 
+6
Arbus_Di
Змај Огњени Вук
vojvoda
EmpressMaud
Historik
Defunctus
10 posters
Иди на страну : 1, 2  Next
АуторПорука
Defunctus
Нижи племић
Нижи племић
Defunctus


Број порука : 322
Age : 64
Registration date : 17.01.2008

ВИДОВДАН Empty
ПорукаНаслов: ВИДОВДАН   ВИДОВДАН Icon_minitimeWed Feb 20, 2008 11:59 pm

Сутра је Видовдан.

"Ако не ја - ко?
Ако не сад - кад?"
Назад на врх Go down
Historik
Инквизитор
Инквизитор
Historik


Број порука : 345
Registration date : 23.12.2007

ВИДОВДАН Empty
ПорукаНаслов: Re: ВИДОВДАН   ВИДОВДАН Icon_minitimeThu Feb 21, 2008 12:07 am

Defunctus ::
Сутра је Видовдан.

"Ако не ја - ко?
Ако не сад - кад?"

Слажем се...То је најмање што у овом тренутку можемо да учинимо
Назад на врх Go down
EmpressMaud
Велики инквизитор
Велики инквизитор
EmpressMaud


Female
Број порука : 761
Age : 36
Location : Београд
Registration date : 27.11.2007

ВИДОВДАН Empty
ПорукаНаслов: Re: ВИДОВДАН   ВИДОВДАН Icon_minitimeThu Feb 21, 2008 12:14 am

Тачно, не можемо да седимо скрштених руку.
Назад на врх Go down
http://monumenta-aeterna.forumotion.net
vojvoda
Трговац
Трговац



Број порука : 80
Age : 36
Registration date : 06.02.2008

ВИДОВДАН Empty
ПорукаНаслов: Re: ВИДОВДАН   ВИДОВДАН Icon_minitimeThu Feb 21, 2008 12:39 am

Наравно да треба ићи.
Назад на врх Go down
Змај Огњени Вук
Трговац
Трговац
Змај Огњени Вук


Male
Број порука : 99
Age : 37
Location : Miklagard
Registration date : 09.02.2008

ВИДОВДАН Empty
ПорукаНаслов: Re: ВИДОВДАН   ВИДОВДАН Icon_minitimeThu Feb 21, 2008 1:13 am

Свакако! И као што рече колега Олаф - догодине на Газиместану! Wink
Назад на врх Go down
http://www.terranova.dk/viewforum.php?f=77
Arbus_Di
Велики инквизитор
Велики инквизитор
Arbus_Di


Female
Број порука : 297
Age : 41
Location : 1000 км с-з од Цариграда
Registration date : 05.02.2008

ВИДОВДАН Empty
ПорукаНаслов: Re: ВИДОВДАН   ВИДОВДАН Icon_minitimeThu Feb 21, 2008 1:38 am

Еј! Црноришче!
Да л се на ову страну иде према Косову?

Јесте, на ту!
Ал се иде и на ону тамо!
И на ону онамо!
И на ону страну са које си дошао!
Што се чудиш?
Сваки ће те правац тамо одвести!
Данас у Србији нема другога пута
до пута на Косово или са Косова!


"А ко је ко, видеће се сутра, на Видовдан!"
Назад на врх Go down
Defunctus
Нижи племић
Нижи племић
Defunctus


Број порука : 322
Age : 64
Registration date : 17.01.2008

ВИДОВДАН Empty
ПорукаНаслов: Re: ВИДОВДАН   ВИДОВДАН Icon_minitimeThu Feb 21, 2008 2:58 am

"Децо, биће од вас људи!" - Коста Вујић, професор I мушке гимназије на почетку XX века.

Ово мислим и пишем сасвим озбиљно.
Назад на врх Go down
Ilmatar
Инквизитор
Инквизитор
Ilmatar


Female
Број порука : 433
Age : 37
Location : Mokra Gora ili BG
Registration date : 27.11.2007

ВИДОВДАН Empty
ПорукаНаслов: Re: ВИДОВДАН   ВИДОВДАН Icon_minitimeThu Feb 21, 2008 2:26 pm

Iz pouzdanih izvora (moja mama koja radi na granici) kaze da dolazi dosta ljudi iz Bosne danas.
Назад на врх Go down
Olaf Dugobradi
Трговац
Трговац
Olaf Dugobradi


Male
Број порука : 144
Age : 37
Registration date : 07.02.2008

ВИДОВДАН Empty
ПорукаНаслов: Re: ВИДОВДАН   ВИДОВДАН Icon_minitimeThu Feb 21, 2008 5:19 pm

Као што предложих колеги Вуку, да се за сваки Видовдан као Јевреји за Рош Хашану (или неки други празник, немојте ме држати за реч) поздрављамо: Видимо се следеће године на Газиместану!( Јевреји су говорили: у Јерусалиму)...
Шта кажете на ову идеју, професоре?
Назад на врх Go down
EmpressMaud
Велики инквизитор
Велики инквизитор
EmpressMaud


Female
Број порука : 761
Age : 36
Location : Београд
Registration date : 27.11.2007

ВИДОВДАН Empty
ПорукаНаслов: Re: ВИДОВДАН   ВИДОВДАН Icon_minitimeThu Feb 21, 2008 11:19 pm

Утисци с протеста?
Назад на врх Go down
http://monumenta-aeterna.forumotion.net
Olaf Dugobradi
Трговац
Трговац
Olaf Dugobradi


Male
Број порука : 144
Age : 37
Registration date : 07.02.2008

ВИДОВДАН Empty
ПорукаНаслов: Re: ВИДОВДАН   ВИДОВДАН Icon_minitimeThu Feb 21, 2008 11:33 pm

Лепо, мирно и фино, све док гнев није експлодирао...
Назад на врх Go down
Historik
Инквизитор
Инквизитор
Historik


Број порука : 345
Registration date : 23.12.2007

ВИДОВДАН Empty
ПорукаНаслов: Re: ВИДОВДАН   ВИДОВДАН Icon_minitimeFri Feb 22, 2008 12:11 am

Olaf Dugobradi ::
Лепо, мирно и фино, све док гнев није експлодирао...

Да, лепо фино и мирно уз две напомене

1) нереде прави група која се одвојила од главнине људи која је била прво на митингу испред Дома Скупштине, а потом на молебану

2) за оне који не знају, у молитвама СПЦ-а се поред Патријарха Павла сада помиње и Амфилохије, што колико сам ја упућен, није баш канонски (немам ништа против митрополита Амфилохија, говор је био добар, само ми та пракса није јасна)
Назад на врх Go down
EmpressMaud
Велики инквизитор
Велики инквизитор
EmpressMaud


Female
Број порука : 761
Age : 36
Location : Београд
Registration date : 27.11.2007

ВИДОВДАН Empty
ПорукаНаслов: Re: ВИДОВДАН   ВИДОВДАН Icon_minitimeFri Feb 22, 2008 12:24 am

Да ли крађа Батиних ципела има везе са Косовом???
Назад на врх Go down
http://monumenta-aeterna.forumotion.net
Arbus_Di
Велики инквизитор
Велики инквизитор
Arbus_Di


Female
Број порука : 297
Age : 41
Location : 1000 км с-з од Цариграда
Registration date : 05.02.2008

ВИДОВДАН Empty
ПорукаНаслов: Re: ВИДОВДАН   ВИДОВДАН Icon_minitimeFri Feb 22, 2008 12:44 am

EmpressMaud ::
Утисци с протеста?

Биланс: боле ме леђа, повредила сам лакат при оном паду, боли ме зглоб и длан десне руке, исти пад је у питању, мало ме боле два издерана колена, пече ме грло и сврбе очи.

Рекла бих да протест и није био тако лош. affraid lol!

Да поштен свет не помисли да сам се тукла и хулиганисала...Само са се "просула" на Славији. Да не беше Емпресе, стампедо би ме изгазио. Very Happy

А остале сцене подсећале су на сцене из америчких филмова које прате период после нукеларне катастрофе, све док нам ужитак нису покварили мирни посетиоци кафића на Теразијама, који су хладнокрвно испијајући кафицу посматрали ломљење излога и паљење контејнера.

Ипак, остаје жал за Умбертом Еком и, беше, Аквинским? lol!
Назад на врх Go down
Defunctus
Нижи племић
Нижи племић
Defunctus


Број порука : 322
Age : 64
Registration date : 17.01.2008

ВИДОВДАН Empty
ПорукаНаслов: Re: ВИДОВДАН   ВИДОВДАН Icon_minitimeFri Feb 22, 2008 12:54 am

Ма колико чудно звучало, ништа од оног што U92 приписује протестантима ја нисам видео. На политичком делу митинга стајао сам на Андрићевом венцу, где је све било мирно и цивилизовано. У друштву колега са цетињске богословије кренуо сам ка цркви св. Саве. Тамо смо присуствовали молебану до око 20 сати, када смо се у истинском миру Божијем разишли. Једини прави проблем ми је представљао повратак, јер је било тешко наћи такси. Ништа од нереда, пљачке и паљевине нисам видео својим очима, мимо онога што је у донебесном тријумфализму јавила U92 и његова старија сестра Студио U.

Да, заиста, декласирани елементи са српске друштвене маргине, гладни, боси (подрте и "зинуле" патике не рачунам у обућу!), јесу искористили прилику да опустоше град. За тако што нема оправдања и разумевања, али бар ми историчари који скупљамо искуство дуго преко 5000 година знамо да су се у приликама које су подсећале на ову, сличне ствари редовно догађале. Једноставно, то је у људској природи. Искрен да будем, жао ми је што се ово догодило, али мислим да никоме не треба да се извињавамо, ни ја ни ви. Нико од нас није позивао на насиље, нити га чинио. На митинг смо ишли да изразимо своје незадовољство, на молитву да се помолимо Спаситељу за страдални народ на Косову. Хисторик има право - нереде су чинили они који су се одвојили... Али, они се нису одвојили само од политичког скупа или молебна, већ и од самог Бога. Управо то што се догодило и што ће нам англоамерички плаћеници деценијама набијати на нос, јесте разлог да наставимо да цивилизовано протестујемо, али и радимо, свако на свом задатку и према свом позвању.

Ја ћу тако. Vos videritis.

Високпреосвећеног архиепископа и митрополита Амфилохија што се тиче, морам да кажем ово: на молитвама он се помиње као служећи архијереј, никако као надлежни.
Назад на врх Go down
Historik
Инквизитор
Инквизитор
Historik


Број порука : 345
Registration date : 23.12.2007

ВИДОВДАН Empty
ПорукаНаслов: Re: ВИДОВДАН   ВИДОВДАН Icon_minitimeFri Feb 22, 2008 1:02 am

Defunctus ::

Високпреосвећеног архиепископа и митрополита Амфилохија што се тиче, морам да кажем ово: на молитвама он се помиње као служећи архијереј, никако као надлежни.

Ја сам стекао утисак да се сада он спомиње при свим службама, поред имена Његове светости Патријарха Павла, али изгледа да грешим...Хвала на обавештењу, заиста ме је занимала природа те појаве коју до сада нисам имао прилике да упознам.
Назад на врх Go down
vojvoda
Трговац
Трговац



Број порука : 80
Age : 36
Registration date : 06.02.2008

ВИДОВДАН Empty
ПорукаНаслов: Re: ВИДОВДАН   ВИДОВДАН Icon_minitimeFri Feb 22, 2008 1:05 am

Било је мало нереда али ништа што би могло да поквари општи утисак.
Назад на врх Go down
Arbus_Di
Велики инквизитор
Велики инквизитор
Arbus_Di


Female
Број порука : 297
Age : 41
Location : 1000 км с-з од Цариграда
Registration date : 05.02.2008

ВИДОВДАН Empty
ПорукаНаслов: Re: ВИДОВДАН   ВИДОВДАН Icon_minitimeFri Feb 22, 2008 1:08 am

vojvoda ::
Било је мало нереда али ништа што би могло да поквари општи утисак.

Ти се шалиш, зар не?? Ја не знам где си ти био када си видео мало нереда! affraid

Оно што се могло видети испред Дома Народне купштине и Храма Св. Саве је било више него достојанствено и примерено тренутку, али су зато нереди почели у споредним улицама још за време митинга. Хулигани су демолирали Ресавску, па су прешли на Славију, а одатле према амбасадама и целим Теразијама које су оставили у катастрофалном и понижавајућем лому и хаосу. Нисам стигла да видим ТВ извештаје, али је чињеница да су многи опет искористили политички протест с намером да краду и ломе. Лично сам видела више група које су ораганизовано крале, све носећи торбе у које су трпали тренерке, патике и сл., чак се договарајући која им патика фали. Полиције је било смешно мало, очигледно је изабрана тактика избегавња отвореног сукоба и давања прећутне дозволе маси да се иживи и оде кући релаксирана.
Назад на врх Go down
EmpressMaud
Велики инквизитор
Велики инквизитор
EmpressMaud


Female
Број порука : 761
Age : 36
Location : Београд
Registration date : 27.11.2007

ВИДОВДАН Empty
ПорукаНаслов: Re: ВИДОВДАН   ВИДОВДАН Icon_minitimeFri Feb 22, 2008 2:03 am

Arbus_Di ::
EmpressMaud ::
Утисци с протеста?


Да поштен свет не помисли да сам се тукла и хулиганисала...Само са се "просула" на Славији. Да не беше Емпресе, стампедо би ме изгазио. Very Happy



Ипак, остаје жал за Умбертом Еком и, беше, Аквинским? lol!
Ах, куд би ти без мене? Razz
Па куд су крали патике и тренерке могле смо и ми да ућаримо коју књигу lol!
Назад на врх Go down
http://monumenta-aeterna.forumotion.net
Defunctus
Нижи племић
Нижи племић
Defunctus


Број порука : 322
Age : 64
Registration date : 17.01.2008

ВИДОВДАН Empty
ПорукаНаслов: Re: ВИДОВДАН   ВИДОВДАН Icon_minitimeFri Feb 22, 2008 2:11 am

Амфилохије је местобљуститељ и зато се стално помиње.
Назад на врх Go down
Arbus_Di
Велики инквизитор
Велики инквизитор
Arbus_Di


Female
Број порука : 297
Age : 41
Location : 1000 км с-з од Цариграда
Registration date : 05.02.2008

ВИДОВДАН Empty
ПорукаНаслов: Re: ВИДОВДАН   ВИДОВДАН Icon_minitimeFri Feb 22, 2008 2:21 am

EmpressMaud ::

Па куд су крали патике и тренерке могле смо и ми да ућаримо коју књигу lol!

Па, могли смо, ал се маса није сетила да ломи књижаре и пекаре, већ Бату, Левис, Своч, Најк, продавнице техничке опреме, парфимерије, и сл.

Да су спалили све амбасаде које су признале независно Косово-разумела бих, да су спалили све продавице америчке и европске робе, разумела бих то као оправдан револт, али нису, већ су КРАЛИ, ломили, палили по српском Београду, и на тај начин су обешчастили сав онај поштен свет што је дошао на достојанствен скуп да каже шта мисли о отимању Косова и Метохије. То су обични лопови и ја бих њих све стрпала у аутобусе, па правац Приштина! Да тамо показују своје јунаштво у ломљењу излога и трпању у кесе и торбе!

Да нисам лично видела на шта је вечерас личио центар града, не бих била под оволиким утиском. Али после ове незаборавне вечери, једноставно не могу а да не кажем шта о свему мислим. На жалост, управо су ове банде и хорде бациле у засенак онај величанствени скуп поштеног и часног света који се окупио да на цивилизован начин каже свој став, јасно и гласно. Као и увек, букаџије су нас надвикале!
Назад на врх Go down
Tijana D Ivl
Витез
Витез



Female
Број порука : 187
Age : 35
Location : Beckerek
Registration date : 12.02.2008

ВИДОВДАН Empty
ПорукаНаслов: Re: ВИДОВДАН   ВИДОВДАН Icon_minitimeFri Feb 22, 2008 3:16 am

Hehehe na vestima su javili da su se dve devojke pobile oko jednog para patika affraid
Назад на врх Go down
Historik
Инквизитор
Инквизитор
Historik


Број порука : 345
Registration date : 23.12.2007

ВИДОВДАН Empty
ПорукаНаслов: Re: ВИДОВДАН   ВИДОВДАН Icon_minitimeFri Feb 22, 2008 3:47 am

Arbus_Di ::
EmpressMaud ::

Па куд су крали патике и тренерке могле смо и ми да ућаримо коју књигу lol!

Па, могли смо, ал се маса није сетила да ломи књижаре и пекаре, већ Бату, Левис, Своч, Најк, продавнице техничке опреме, парфимерије, и сл.

Да су спалили све амбасаде које су признале независно Косово-разумела бих, да су спалили све продавице америчке и европске робе, разумела бих то као оправдан револт, али нису, већ су КРАЛИ, ломили, палили по српском Београду, и на тај начин су обешчастили сав онај поштен свет што је дошао на достојанствен скуп да каже шта мисли о отимању Косова и Метохије. То су обични лопови и ја бих њих све стрпала у аутобусе, па правац Приштина! Да тамо показују своје јунаштво у ломљењу излога и трпању у кесе и торбе!

Да нисам лично видела на шта је вечерас личио центар града, не бих била под оволиким утиском. Али после ове незаборавне вечери, једноставно не могу а да не кажем шта о свему мислим. На жалост, управо су ове банде и хорде бациле у засенак онај величанствени скуп поштеног и часног света који се окупио да на цивилизован начин каже свој став, јасно и гласно. Као и увек, букаџије су нас надвикале!

Није то до нас...Данас је у Београд дошла гомила људи из унутрашњости, са намером да и она остави траг на америчкој амбасади и мекдоналдс ресторанима (немам ништа против људи из унутрашњости иначе, чак их волим и више од већине својих суграђана). Добар део људи је био у разним стадијумима алкохолисаности. Друг ми је завршио у ургентном, тамо је видео младе полицајце доживотно осакаћене јер су радили свој посао. Обогаљили су их њихови сународници. Акутни проблем Србије, и то онај нејвећи, који тежи да затре саму нацију, је непостојање већинског нормалног становништва, већ постоје само екстреми. Екстреми типа "убиј, закољи" на једној, и Наташе Кандић на другој страни. А малобројни нормални људи, који у нормалним земљама чине већину становништва, остају да се стиде. На молебану је такође било доста пијаних људи. Они нису ни слушали службу, а и да јесу, не би је разумели. Ови што су крали, то се могло и очекивати. То је постало део нашег менталитета. Кад сам ишао у гимназији на екскурзију у Грчку, људи из другог одељења су ојадили фри шоп, украли су ствари у вредности од неколико хиљада евра. Ишао сам иначе у најелитнију гимназију у Београду, не смем ни да помислим шта раде ученици средњих техничких школа. Цео свет мисли да смо дивљаци, и за један (велики) део народа су сасвим у праву. Највећи проблем је што не постоји начин да се то реши...
Назад на врх Go down
Tijana D Ivl
Витез
Витез



Female
Број порука : 187
Age : 35
Location : Beckerek
Registration date : 12.02.2008

ВИДОВДАН Empty
ПорукаНаслов: Re: ВИДОВДАН   ВИДОВДАН Icon_minitimeFri Feb 22, 2008 3:54 am

To je tuzno. Mislili su da ce postici nesto time sto su porazbijalai sve unaokolo i usput opljackali sve sto im je palo pod ruku. Taj vandalizam inace vrlo cest kod nas,posebno u srednjim skolama.
Historik posto se pitas kako je u tehnickim skolama, mogu ti reci da je zrenjaninska Tehnicka skola jena od najozloglasenijih na prostoru Banata, a bila sam takodje ocewvidac incidenta u Tehnickoj skoli "Milic Radovanovic"( sadasnjoj "Kralj Petar I") kada su dva momka pokusala da siluju jednu devojku i pri tome nisu dobili nikakav ukor, a kamoli izbaceni iz skole, ali se zato nastavnicko vece potrudilo da izbaci sve ucenike sa vise od 20 izostanaka....
Назад на врх Go down
Ilmatar
Инквизитор
Инквизитор
Ilmatar


Female
Број порука : 433
Age : 37
Location : Mokra Gora ili BG
Registration date : 27.11.2007

ВИДОВДАН Empty
ПорукаНаслов: Re: ВИДОВДАН   ВИДОВДАН Icon_minitimeFri Feb 22, 2008 2:44 pm

Moji utisci?Ovako,dok je trajao miting i dok smo bile kraj bine sve je bilo oket,a onda What a Face prvo jedan kordon i huligani (sve bi ja njih po kratkom postupku!) i to smo doobro ovekovecili slikama.Bilo je to u Resavskoj.....potom smo prosli kraj turske ambasade gde je jedan od izgrednika zbog fotografisanja hteo da nas pobije ali,srecom,nije.Potom sam bila kratko sa Empresom i Arbus Di i jos dve drugarice na platou kod Hrama ali nazalost samo kratko.Ne zivim bas blizu pa ne bih trenirala sudbinu.E,onda je krenuo cirkus affraid !Totalno sam zaboravila da kad sam krenula niz Nemanjinu ka zeleznickoj da hvatam bus da idem u susret americkoj i jos mnogim ambasadama.Elem,prvo sam tu bezala od huligana kroz parkic ispod SKCa pa sam upala u policijski kordon i istraumirala se za vjek i vjekov jer od odkuda oni znaju da nista nisam ni palila i rusila .A,DA!I pored Meka na Slaviji je bilo gusto vrlo jer se nije znalo ko gde trci i sta radi!Elem,odusevila me je zgrada Usce!
I,sta da kazem...mediji razlicito izvestavaju od B92 koji kaze da je bilo 150000 ljudi do Studija B koji kaze da je bilo 250000 do CNN koji kaze da je bilo oko MILION!
N a my space-u sam gledala klipi skinut sa sajta YouTube kako neke dve devojke kradu robu iz radnji i zgrozila sam se! affraid
Назад на врх Go down
Sponsored content





ВИДОВДАН Empty
ПорукаНаслов: Re: ВИДОВДАН   ВИДОВДАН Icon_minitime

Назад на врх Go down
 
ВИДОВДАН
Назад на врх 
Страна 1 of 2Иди на страну : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
SCRIPTORIUM :: Корпа-
Скочи на: