SCRIPTORIUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SCRIPTORIUM

За све љубитеље средњег века. Научите нешто ново, проширите своја знања, забавите се.
 
HomeПорталGalleryТражиLatest imagesРегиструј сеПриступи

 

 Језици

Go down 
+2
Defunctus
EmpressMaud
6 posters
Иди на страну : Previous  1, 2
АуторПорука
Arbus_Di
Велики инквизитор
Велики инквизитор
Arbus_Di


Female
Број порука : 297
Age : 41
Location : 1000 км с-з од Цариграда
Registration date : 05.02.2008

Језици - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Језици   Језици - Page 2 Icon_minitimeSat Feb 09, 2008 1:33 am

Да ли је тачно да је готски изумро тек у 16. веку на Криму?
Назад на врх Go down
Defunctus
Нижи племић
Нижи племић
Defunctus


Број порука : 322
Age : 64
Registration date : 17.01.2008

Језици - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Језици   Језици - Page 2 Icon_minitimeSat Feb 09, 2008 1:43 am

Према подацима једног енглеског путописца, људи који су говорили једним језиком који је показивао готски утицај, још су живели крајем XVIII века. Међутим, њихов језик је све више постајао грчки, односно, са порастом грчког утицаја из Константинопоља, кримски Готи су се хеленизовали и то су тзв. "балаклавски Грци". У својству Грка одржали су се до 1944. године, када су, после протеривања нациста, били осумњичени за сарадњу са окупатором и готово до последњег човека протерани у Сибир. Њима су се придружиле тужне колоне правих Грка из Грчке, избеглица после пораза тамошњих комуниста у грађанском рату (1944 - 1949). Када је пала Стаљинова страховлада, балаклавски Грци и њихови сународници су се вратили на Крим и друге мање или више урбане средине СССР - а. Када је уништен СССР, сви заједно су потражили уточиште у Грчкој, где су једноставно нестали.

Ипак не будите тужни: Готи ипак нису нестали. Данашњи шведски краљ носу почасну титулу краља Гота и Вандала, што имплицира да у венама Швеђана тече и њихова крв.
Назад на врх Go down
Defunctus
Нижи племић
Нижи племић
Defunctus


Број порука : 322
Age : 64
Registration date : 17.01.2008

Језици - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Језици   Језици - Page 2 Icon_minitimeSat Feb 09, 2008 1:46 am

Поштована @Arbus_Di, мило ми је што сте се предомислили у погледу неких детаља Вашег аватара.
Назад на врх Go down
Arbus_Di
Велики инквизитор
Велики инквизитор
Arbus_Di


Female
Број порука : 297
Age : 41
Location : 1000 км с-з од Цариграда
Registration date : 05.02.2008

Језици - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Језици   Језици - Page 2 Icon_minitimeSat Feb 09, 2008 2:14 am

Поштовани Defunctus, хвала на одговору. Читала сам да су нацисти доста манипулисали кримским Готима, покушавајући да на тај начин докажу тезу о свеевропском германском животном простору, смештајући Словене далеко иза Кавказа. Колико ми је познато једно одељене Аненербеа се управо бавило само кримским Готима. Хвала Вам пуно на допунским подацима.

У вези са опаском, ех, то свакако није била моја жеља, већ једна непредвиђена препрека приликом уходавања на форуму, тако да о свесном домишљању, и каснијем изнуђеном "предомишљању" нема ни говора. Сада је у сваком случају све у најбољем реду. Very Happy
Назад на врх Go down
Defunctus
Нижи племић
Нижи племић
Defunctus


Број порука : 322
Age : 64
Registration date : 17.01.2008

Језици - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Језици   Језици - Page 2 Icon_minitimeSat Feb 09, 2008 3:43 am

У сваком случају и свакој прилици, ДОБРОДОШЛА!

Што се тиче Гота, они су ми одувек били најзанимљивији германски народ. Дивио сам се њиховој епској прошлости, нивоу културе и изнад свега, херојској борби. Борили су се и онда када је борба била сасвим узалудна, за Одина и Валхалу, Христа и анђеле, свеједно. Све то мора да изазове дивљење. Срећом, развој информатичке технологије омогућио је напредовање знањам науке и учења. Ко зна, можда на крају и научим готски? study

Само..., хоће ли за тај подухват да буде довољно времена? (Види крштеницу!)
Назад на врх Go down
Olaf Dugobradi
Трговац
Трговац
Olaf Dugobradi


Male
Број порука : 144
Age : 37
Registration date : 07.02.2008

Језици - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Језици   Језици - Page 2 Icon_minitimeSat Feb 09, 2008 4:09 am

Биће, биће, поштовани професоре...хвала Вам за досадашње одговоре. Надам се да Вам не смета ово стално ,,запиткивање'' јер се са сваким новим знањем проширује ..круг'' незнања, а што мени рече један човек: ,,Ја не знам, али знам ко зна''
Назад на врх Go down
Arbus_Di
Велики инквизитор
Велики инквизитор
Arbus_Di


Female
Број порука : 297
Age : 41
Location : 1000 км с-з од Цариграда
Registration date : 05.02.2008

Језици - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Језици   Језици - Page 2 Icon_minitimeSat Feb 09, 2008 5:24 pm

Hvala na dobrodoslici, bolje vas nasla. Very Happy Ovaj forum je zaista pravo otkrovenje za mene.

A nikada nije kasno... Imate barem jos toliko vremena, nema trazenja izgovora. Laughing
Назад на врх Go down
EmpressMaud
Велики инквизитор
Велики инквизитор
EmpressMaud


Female
Број порука : 761
Age : 36
Location : Београд
Registration date : 27.11.2007

Језици - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Језици   Језици - Page 2 Icon_minitimeSat Feb 09, 2008 5:28 pm

Arbus_Di ::


A nikada nije kasno... Imate barem jos toliko vremena, nema trazenja izgovora. Laughing

Тачно, никад није касно да се нешто научи, а заиста не видим какве крштеница има с тим везе.
Назад на врх Go down
http://monumenta-aeterna.forumotion.net
Владимир Мономах
Велики мајстор еснафа
Велики мајстор еснафа
Владимир Мономах


Male
Број порука : 55
Age : 39
Registration date : 09.12.2007

Језици - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Језици   Језици - Page 2 Icon_minitimeThu Mar 13, 2008 1:23 am

Arbus_Di ::
Поштовани Defunctus, хвала на одговору. Читала сам да су нацисти доста манипулисали кримским Готима, покушавајући да на тај начин докажу тезу о свеевропском германском животном простору, смештајући Словене далеко иза Кавказа. Колико ми је познато једно одељене Аненербеа се управо бавило само кримским Готима. Хвала Вам пуно на допунским подацима.

У вези са опаском, ех, то свакако није била моја жеља, већ једна непредвиђена препрека приликом уходавања на форуму, тако да о свесном домишљању, и каснијем изнуђеном "предомишљању" нема ни говора. Сада је у сваком случају све у најбољем реду. Very Happy

Колко је мени познато Аненербе је покушавао да убеди Украјинце да су они уствари Готи како би их придобио за борбу против СССР-а.Ипак та прича им није баш најбоље прошла пошто су се Украјинци колаборационисти (изузев Бронислава Каминског и сличних психопата) борили на старни Трећег рајха искључиво из свог интереса,тј. углавном су били пореклом из западне Украјине,територија која је 1939. окупирана од стране СССР-а.
Назад на врх Go down
http://vladimir.monomah@gmail.com
Sponsored content





Језици - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Језици   Језици - Page 2 Icon_minitime

Назад на врх Go down
 
Језици
Назад на врх 
Страна 2 of 2Иди на страну : Previous  1, 2

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
SCRIPTORIUM :: Off-topics :: Off-topics-
Скочи на: