SCRIPTORIUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SCRIPTORIUM

За све љубитеље средњег века. Научите нешто ново, проширите своја знања, забавите се.
 
HomeПорталGalleryТражиLatest imagesРегиструј сеПриступи

 

 Rozlinska kapela

Go down 
5 posters
АуторПорука
lady_Godiva
Велики мајстор еснафа
Велики мајстор еснафа
lady_Godiva


Female
Број порука : 67
Registration date : 09.12.2007

Rozlinska kapela Empty
ПорукаНаслов: Rozlinska kapela   Rozlinska kapela Icon_minitimeThu Jan 17, 2008 10:15 pm

Citala sam nekada davno da oni silni znakovi uklesani unutar ove kapele mozda predstavljaju note scratch Je l zna neko nesto o ovome?
Назад на врх Go down
Љубa хајдук-Вукосава
Велики мајстор еснафа
Велики мајстор еснафа
Љубa хајдук-Вукосава


Female
Број порука : 54
Age : 33
Registration date : 10.12.2007

Rozlinska kapela Empty
ПорукаНаслов: Re: Rozlinska kapela   Rozlinska kapela Icon_minitimeFri Jan 18, 2008 12:36 pm

Gledala sam o tome nešto na NG daaaaavno i stvarno kao tamo ima šifra nekih znakova i valjda zbog odjeka dovoljno je da povučeš jedan ton ( prethodno spustiš gomilicu peska ispred sebe ) i od brujanja se se taj pesak raspe pa su pokušavali da nešto čitaju iz tih oblika ali im nije upalilo. Verovatno je i da su je izgradili templari pošto ima uklesanih vojnika i tako to scratch
Назад на врх Go down
Marija
Витез
Витез
Marija


Број порука : 212
Registration date : 04.12.2007

Rozlinska kapela Empty
ПорукаНаслов: Re: Rozlinska kapela   Rozlinska kapela Icon_minitimeSat Jan 19, 2008 4:45 pm

I ja sam cula za te note. A Rolzin jesu podigli Templari i to valjda posle njihovog proterivanja iz Francuske pocetkom 14. veka, jer je posle deo otisao u Skotsku.
Назад на врх Go down
LadyOfTheLake
Велики мајстор еснафа
Велики мајстор еснафа



Female
Број порука : 42
Age : 37
Registration date : 23.12.2007

Rozlinska kapela Empty
ПорукаНаслов: Re: Rozlinska kapela   Rozlinska kapela Icon_minitimeSat Jan 19, 2008 8:02 pm

e ja bas nista o tome nisam cula... hvala za info Smile
Назад на врх Go down
Marija-Antoaneta
Занатлија
Занатлија
Marija-Antoaneta


Број порука : 18
Age : 45
Registration date : 11.01.2008

Rozlinska kapela Empty
ПорукаНаслов: Re: Rozlinska kapela   Rozlinska kapela Icon_minitimeTue Jan 22, 2008 2:37 am

Љубa хајдук-Вукосава ::
Gledala sam o tome nešto na NG daaaaavno i stvarno kao tamo ima šifra nekih znakova i valjda zbog odjeka dovoljno je da povučeš jedan ton ( prethodno spustiš gomilicu peska ispred sebe ) i od brujanja se se taj pesak raspe pa su pokušavali da nešto čitaju iz tih oblika ali im nije upalilo. Verovatno je i da su je izgradili templari pošto ima uklesanih vojnika i tako to scratch
Ne znam samo kakvu bi muziku mogle da proizvedu te sifre i sta bi tek s njima moglo da se protumaci...
Назад на врх Go down
LadyOfTheLake
Велики мајстор еснафа
Велики мајстор еснафа



Female
Број порука : 42
Age : 37
Registration date : 23.12.2007

Rozlinska kapela Empty
ПорукаНаслов: Re: Rozlinska kapela   Rozlinska kapela Icon_minitimeFri Feb 01, 2008 6:28 pm

... e prvi put cujem za ovo...
Назад на врх Go down
Sponsored content





Rozlinska kapela Empty
ПорукаНаслов: Re: Rozlinska kapela   Rozlinska kapela Icon_minitime

Назад на врх Go down
 
Rozlinska kapela
Назад на врх 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
SCRIPTORIUM :: Средњи век :: Уопштено о средњем веку-
Скочи на: