SCRIPTORIUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SCRIPTORIUM

За све љубитеље средњег века. Научите нешто ново, проширите своја знања, забавите се.
 
HomeПорталGalleryТражиLatest imagesРегиструј сеПриступи

 

 Sionski priorat

Go down 
+2
crna_udovica
Marija
6 posters
АуторПорука
Marija
Витез
Витез
Marija


Број порука : 212
Registration date : 04.12.2007

Sionski priorat Empty
ПорукаНаслов: Sionski priorat   Sionski priorat Icon_minitimeSun Dec 30, 2007 5:13 pm

Sta mislite, da li je Sionski priorat zaista postojao, tj da li jos uvek postoji? I sta mislite o citavoj teoriji iz knjige "Da Vincijev kod"? ne znam bas da l ova tema ima veze sa srednjim vekom, al jednim delom mi se cini da ima.
Назад на врх Go down
crna_udovica
Трговац
Трговац
crna_udovica


Female
Број порука : 109
Age : 37
Location : Sarajevo
Registration date : 01.12.2007

Sionski priorat Empty
ПорукаНаслов: Re: Sionski priorat   Sionski priorat Icon_minitimeWed Jan 02, 2008 11:04 pm

Knjiga "Da Vincijev kod" mi je jedna od glupljih knjiga koje sam u zivotu procitala jer ne volim belatristiku, ali sam je morala procitati jer ne volim raspravljati o necemu i oszdjivat nesto ako se nisam susrela sa tim. A sto se tice SP ne znam:) Ne poznajem dobro krscanstvo, ali u biti onog sto znam sasvim mi je jasno podvuceno da Isus nema potomstvo. Medjutim u mojoj religiji kaze se da je Isus tj. Isa a.s. umro prirodnom smrcu i ne znam jel li imao potomaka, ali je teorski moguce...
Назад на врх Go down
EmpressMaud
Велики инквизитор
Велики инквизитор
EmpressMaud


Female
Број порука : 761
Age : 36
Location : Београд
Registration date : 27.11.2007

Sionski priorat Empty
ПорукаНаслов: Re: Sionski priorat   Sionski priorat Icon_minitimeThu Jan 03, 2008 1:43 am

"Да Винчијев код" као кримић није толико лоша књига, има довољно динамике и чита се у једном даху, и то је то. Све о чему се говори у овој књизи треба схватити искључиво као интересантну причу која одлично одговара једном кримићу и никако другачије. дакле, књигу треба схватити искључиво као кримић, што у ствари и јесте. проблем је једна друга књига "Света крв, свети грал" која никако није писана с циљем да постане кримић, већ су се дотични новинари својски потрудили да њихово дело наликује некој историјској монографији. У више наврата се историчари блате у тој књизи као особе које веома несавесно обављају свој посао и сакривају праву истину од јавности. Е сад, читав текст књиге је апсолутна будалаштина. Њихов најјачи доказ је зато што они тако мисле да се нешто десило и зато што се неке ствари помињу у тајним докумнтима Сионског приората. Још једна занимљивост, ти тајни документи Сионског приората се управо тако и зову "Тајни документи",а мене живо интересује зашто би неко ко жели да нешто заиста остане у тајности томе истом дао неприметни назив "Тајни документи"??? С таквим насловом дотични документи сигурно не би били од интересовања неком истраживачу... уколико такви документи заиста постоје.
Ја се у читаву причу заиста не разумем, ал сам као и већина гледала ону емисију коју води Болдрик из Црног Гује (не знам тачно како се зове), а тамо се каже да ништа од наведеног у обе књиге није истина. сад, питање је ко у шта жели да верује..
Назад на врх Go down
http://monumenta-aeterna.forumotion.net
Marija
Витез
Витез
Marija


Број порука : 212
Registration date : 04.12.2007

Sionski priorat Empty
ПорукаНаслов: Re: Sionski priorat   Sionski priorat Icon_minitimeMon Jan 07, 2008 11:39 pm

Ma i ja mislim da je sve cista izmisljotina, da bi neko tamo dosao do love i slave Very Happy
Назад на врх Go down
crna_udovica
Трговац
Трговац
crna_udovica


Female
Број порука : 109
Age : 37
Location : Sarajevo
Registration date : 01.12.2007

Sionski priorat Empty
ПорукаНаслов: Re: Sionski priorat   Sionski priorat Icon_minitimeWed Jan 09, 2008 1:21 am

Marija ::
Ma i ja mislim da je sve cista izmisljotina, da bi neko tamo dosao do love i slave Very Happy
Den Braun je sigurno izmislio radnju romana, ali u nauci postoje polemike oko postojanja svetog grala ... Cak je H. Piren o tome pisao
Назад на врх Go down
EmpressMaud
Велики инквизитор
Велики инквизитор
EmpressMaud


Female
Број порука : 761
Age : 36
Location : Београд
Registration date : 27.11.2007

Sionski priorat Empty
ПорукаНаслов: Re: Sionski priorat   Sionski priorat Icon_minitimeWed Jan 09, 2008 1:54 am

crna_udovica ::
Marija ::
Ma i ja mislim da je sve cista izmisljotina, da bi neko tamo dosao do love i slave Very Happy
Den Braun je sigurno izmislio radnju romana, ali u nauci postoje polemike oko postojanja svetog grala ... Cak je H. Piren o tome pisao
Ех, друго је постојање Светог грала, а друго Сионског приората. А колико се сећам, мит о гралу је настао у једној од легенди о краљу Артуру...
Назад на врх Go down
http://monumenta-aeterna.forumotion.net
Marija
Витез
Витез
Marija


Број порука : 212
Registration date : 04.12.2007

Sionski priorat Empty
ПорукаНаслов: Re: Sionski priorat   Sionski priorat Icon_minitimeMon Jan 21, 2008 1:55 am

Ma za Sveti gral sam i ja cula raznorazne price, te da postoji, te da ne postoji, ali ova da Hristom i Marijom Magdalenom je najkreativnija do sad. Po meni, iako je to mozda bogohuljenje, to i neje tako ne moguce, pogotovu ako je u jevrejskom drustvu, kao i u svakom drugom, bilo sasvim normalno da tesar od 30 godina bude ozenjen.
Назад на врх Go down
Baki
Слободан сељак
Слободан сељак
Baki


Male
Број порука : 8
Age : 36
Registration date : 20.12.2007

Sionski priorat Empty
ПорукаНаслов: Re: Sionski priorat   Sionski priorat Icon_minitimeTue Jan 22, 2008 4:58 pm

ZA SP mislim da je sve plod fikcije. Sto se Grala tice, postojale su brojne teorije odvajkada (mada je moje iskreno misljenje da ni to cudo ne postoji).....
Назад на врх Go down
http://www.myspace.com/patrijarh
Ilmatar
Инквизитор
Инквизитор
Ilmatar


Female
Број порука : 433
Age : 37
Location : Mokra Gora ili BG
Registration date : 27.11.2007

Sionski priorat Empty
ПорукаНаслов: Re: Sionski priorat   Sionski priorat Icon_minitimeTue Jan 22, 2008 10:13 pm

crna_udovica ::
Knjiga "Da Vincijev kod" mi je jedna od glupljih knjiga koje sam u zivotu procitala jer ne volim belatristiku, ali sam je morala procitati jer ne volim raspravljati o necemu i oszdjivat nesto ako se nisam susrela sa tim. A sto se tice SP ne znam:) Ne poznajem dobro krscanstvo, ali u biti onog sto znam sasvim mi je jasno podvuceno da Isus nema potomstvo. Medjutim u mojoj religiji kaze se da je Isus tj. Isa a.s. umro prirodnom smrcu i ne znam jel li imao potomaka, ali je teorski moguce...
Jeste,bre,glupa skroz i ne bi valjalo je skapirati ozbiljno....
Назад на врх Go down
EmpressMaud
Велики инквизитор
Велики инквизитор
EmpressMaud


Female
Број порука : 761
Age : 36
Location : Београд
Registration date : 27.11.2007

Sionski priorat Empty
ПорукаНаслов: Re: Sionski priorat   Sionski priorat Icon_minitimeSat Jan 26, 2008 6:32 pm

Мене више од "Да Винчијевог кода" нервирају оне новокомпоноване књиге у стилу Кода, типа "Буђење Рафаела", "Дантеова замка" и сл. А видела сам и једну књигу чија се радња дешава у "мрачном средњем веку, у опатији коју је и Бог заборавио"... колико глупости у толико мало речи...
Назад на врх Go down
http://monumenta-aeterna.forumotion.net
crna_udovica
Трговац
Трговац
crna_udovica


Female
Број порука : 109
Age : 37
Location : Sarajevo
Registration date : 01.12.2007

Sionski priorat Empty
ПорукаНаслов: Re: Sionski priorat   Sionski priorat Icon_minitimeTue Jan 29, 2008 2:03 am

EmpressMaud ::
Мене више од "Да Винчијевог кода" нервирају оне новокомпоноване књиге у стилу Кода, типа "Буђење Рафаела", "Дантеова замка" и сл. А видела сам и једну књигу чија се радња дешава у "мрачном средњем веку, у опатији коју је и Бог заборавио"... колико глупости у толико мало речи...

Ma Da Vincijev Kod je jedna od glupljih knjiga koje sam procitala u zivotu, ne volim belatristiku No hehe
Назад на врх Go down
EmpressMaud
Велики инквизитор
Велики инквизитор
EmpressMaud


Female
Број порука : 761
Age : 36
Location : Београд
Registration date : 27.11.2007

Sionski priorat Empty
ПорукаНаслов: Re: Sionski priorat   Sionski priorat Icon_minitimeTue Jan 29, 2008 2:11 am

crna_udovica ::
EmpressMaud ::
Мене више од "Да Винчијевог кода" нервирају оне новокомпоноване књиге у стилу Кода, типа "Буђење Рафаела", "Дантеова замка" и сл. А видела сам и једну књигу чија се радња дешава у "мрачном средњем веку, у опатији коју је и Бог заборавио"... колико глупости у толико мало речи...

Ma Da Vincijev Kod je jedna od glupljih knjiga koje sam procitala u zivotu, ne volim belatristiku No hehe
Ја се дивим људској глупости...
Назад на врх Go down
http://monumenta-aeterna.forumotion.net
Marija
Витез
Витез
Marija


Број порука : 212
Registration date : 04.12.2007

Sionski priorat Empty
ПорукаНаслов: Re: Sionski priorat   Sionski priorat Icon_minitimeTue Jan 29, 2008 12:27 pm

I meni je citava prica malo... glupava.
Назад на врх Go down
lady_Godiva
Велики мајстор еснафа
Велики мајстор еснафа
lady_Godiva


Female
Број порука : 67
Registration date : 09.12.2007

Sionski priorat Empty
ПорукаНаслов: Re: Sionski priorat   Sionski priorat Icon_minitimeThu Jan 31, 2008 12:28 am

Po onoj prici iz dokumentarca o Kodu i Gralu ispada da Priorat nikad nije ni postojao, vec da je cista izmisljotina onih likova koji su hteli da svoje poreklo povezu sa Merovinzima...

A i citava prica o svetoj lozi koju skrivaju Merovinzi, Templari, Katari i izmisljeni Sionski priorat je po meni izmisljotina VEKA! Te price o zaverama na svetskom nivou trebaju ljudima koji su nezadovoljni postojecim stanjem stvari pa bi voleli da se iza svega krije NESTO! Ne kazem da nema "vlarada iz sekne", ima ih, naravno, al ne moze bas svuda da se nadje neka zavera... Cista glupost!
Назад на врх Go down
EmpressMaud
Велики инквизитор
Велики инквизитор
EmpressMaud


Female
Број порука : 761
Age : 36
Location : Београд
Registration date : 27.11.2007

Sionski priorat Empty
ПорукаНаслов: Re: Sionski priorat   Sionski priorat Icon_minitimeThu Jan 31, 2008 2:04 am

Хехе, воле људи светске завере више него леба да једу... Воле мистерије, а ту их разумем, јер би без мистерија свет око нас био веома незанимљиво место. У ту сврху измишљање неких завера је добро, али кад се труди да прерасте у нешто озбиљно и да конкурише науци... то никако није добро. Онда се и у свести народа ствара мисао да су дотичне измишљотине тачне.

А то да су Меровинзи и остали прикривали "свету лозу", то немој да ми помињеш. У књизи "Света крв, свети грал" стоји да су Меровинзи потпомагали аријанство још од самог почетка (???), па се намеће закључак да је Хлодовех диверзије ради прешао у правоверно хришћанство.... Ту би књигу требало ставити на Index, чисто да не би тровала ширу популацију.

Како је Софија из Да Винчијевог кода потомак Исиса Христа, ево и ја објављујем да сам потомак Октавијана Августа, само требаће ми неко време да саставим уверљиво породично стабло

lol!
Назад на врх Go down
http://monumenta-aeterna.forumotion.net
Marija
Витез
Витез
Marija


Број порука : 212
Registration date : 04.12.2007

Sionski priorat Empty
ПорукаНаслов: Re: Sionski priorat   Sionski priorat Icon_minitimeThu Jan 31, 2008 5:51 pm

EmpressMaud ::

Како је Софија из Да Винчијевог кода потомак Исиса Христа, ево и ја објављујем да сам потомак Октавијана Августа, само требаће ми неко време да саставим уверљиво породично стабло

lol!

Hehe, to bih volela da vidim Razz
Назад на врх Go down
Sponsored content





Sionski priorat Empty
ПорукаНаслов: Re: Sionski priorat   Sionski priorat Icon_minitime

Назад на врх Go down
 
Sionski priorat
Назад на врх 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
SCRIPTORIUM :: Средњи век :: Уопштено о средњем веку-
Скочи на: