SCRIPTORIUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SCRIPTORIUM

За све љубитеље средњег века. Научите нешто ново, проширите своја знања, забавите се.
 
HomeПорталGalleryТражиLatest imagesРегиструј сеПриступи

 

 Omiljena historijska licnost iz srednjeg vijeka

Go down 
+13
Ashimar
Olaf Dugobradi
Defunctus
Marija-Antoaneta
Љубa хајдук-Вукосава
mali veseljak
lady_Godiva
LadyOfTheLake
Ilmatar
Marija
EmpressMaud
Historik
crna_udovica
17 posters
Иди на страну : Previous  1, 2
АуторПорука
EmpressMaud
Велики инквизитор
Велики инквизитор
EmpressMaud


Female
Број порука : 761
Age : 36
Location : Београд
Registration date : 27.11.2007

Omiljena historijska licnost  iz srednjeg vijeka - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Omiljena historijska licnost iz srednjeg vijeka   Omiljena historijska licnost  iz srednjeg vijeka - Page 2 Icon_minitimeThu Jan 31, 2008 1:18 pm

У потпуности Вас разумем када су омиљене историјске личности у питању. Иако је средњи век мој омиљени историјски период, ја никога не могу да прогласим за своју омиљену личност, али не из разлога што су мртви најмање 500 година, већ зато што још нисам наишла на ону особу коју би красиле карактерне особине које ја веома ценим, мада то ме не спречава да ми неко буде симпатичнији од неког другог (молим да се у "симпатичне" не уброји и већ поменута Мароција, пошто је мени занимљива само идеја да једна жена у својим рукама држи сам врх власти (црквене, световне), па се том списку могу прикључити и још неке жене које су или владале или које су на неки други начин имале учешћа у значајним догађајима светске историје; Мароцијину личност не бих да коментаришем).
Назад на врх Go down
http://monumenta-aeterna.forumotion.net
Marija
Витез
Витез
Marija


Број порука : 212
Registration date : 04.12.2007

Omiljena historijska licnost  iz srednjeg vijeka - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Omiljena historijska licnost iz srednjeg vijeka   Omiljena historijska licnost  iz srednjeg vijeka - Page 2 Icon_minitimeThu Jan 31, 2008 5:53 pm

Defunctus ::
Не, сигурно нисте. Наставите да нам пишете, биће ми задовољство да Вам помогнем.
Hvala na podrsci i pomoci.
Назад на врх Go down
Ilmatar
Инквизитор
Инквизитор
Ilmatar


Female
Број порука : 433
Age : 37
Location : Mokra Gora ili BG
Registration date : 27.11.2007

Omiljena historijska licnost  iz srednjeg vijeka - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Omiljena historijska licnost iz srednjeg vijeka   Omiljena historijska licnost  iz srednjeg vijeka - Page 2 Icon_minitimeFri Feb 01, 2008 9:26 pm

EmpressMaud ::
Само да додам да је Јованка канонизована 1920. године, за време папае Бенедикта XV.
A to znaci da nikad nije kasno za iskupljenje!
Назад на врх Go down
EmpressMaud
Велики инквизитор
Велики инквизитор
EmpressMaud


Female
Број порука : 761
Age : 36
Location : Београд
Registration date : 27.11.2007

Omiljena historijska licnost  iz srednjeg vijeka - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Omiljena historijska licnost iz srednjeg vijeka   Omiljena historijska licnost  iz srednjeg vijeka - Page 2 Icon_minitimeFri Feb 01, 2008 9:46 pm

Ilmatar ::
EmpressMaud ::
Само да додам да је Јованка канонизована 1920. године, за време папае Бенедикта XV.
A to znaci da nikad nije kasno za iskupljenje!
Од стране кога? Јованке Орлеанке или римокатоличке Цркве? Wink
Назад на врх Go down
http://monumenta-aeterna.forumotion.net
Olaf Dugobradi
Трговац
Трговац
Olaf Dugobradi


Male
Број порука : 144
Age : 37
Registration date : 07.02.2008

Omiljena historijska licnost  iz srednjeg vijeka - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Omiljena historijska licnost iz srednjeg vijeka   Omiljena historijska licnost  iz srednjeg vijeka - Page 2 Icon_minitimeSat Feb 09, 2008 5:55 pm

Пре свега од Ватикана...
Назад на врх Go down
EmpressMaud
Велики инквизитор
Велики инквизитор
EmpressMaud


Female
Број порука : 761
Age : 36
Location : Београд
Registration date : 27.11.2007

Omiljena historijska licnost  iz srednjeg vijeka - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Omiljena historijska licnost iz srednjeg vijeka   Omiljena historijska licnost  iz srednjeg vijeka - Page 2 Icon_minitimeSun Feb 10, 2008 2:02 am

Ех тај Ватикан...
Назад на врх Go down
http://monumenta-aeterna.forumotion.net
Ashimar
Велики мајстор еснафа
Велики мајстор еснафа



Број порука : 46
Age : 36
Registration date : 10.02.2008

Omiljena historijska licnost  iz srednjeg vijeka - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Omiljena historijska licnost iz srednjeg vijeka   Omiljena historijska licnost  iz srednjeg vijeka - Page 2 Icon_minitimeSun Feb 10, 2008 3:36 am

Hmm....Saladin je zaista izuzetan, moje postovanje(ne i obozavanje) je zadobio humanim odnosom prema Hriscanima.
Dodati moram naravno Stefana Nemanju...Da li je potrebno objashnjavati ovakvu odluku? Smile

Zanimljive i za postovanje su mi lichnosti Manojla I Komnina, Jovana V Paleologa, I poslednjeg "Romejskog" cara, Konstantina XI Dragasa Paleologa...Mislim da sam ga zavoleo kad sam, jos kao mlad zaljubljenik u istoriju, prochitao rechenicu iz "Istorije Vizantije"...

Konstantin je bio na zidinama grada, sa svojim vojnicima...Resen da ne nadzivi stvar koju brani.

Ako sam pogresio u citatu, oprostite mi Smile
Назад на врх Go down
Olaf Dugobradi
Трговац
Трговац
Olaf Dugobradi


Male
Број порука : 144
Age : 37
Registration date : 07.02.2008

Omiljena historijska licnost  iz srednjeg vijeka - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Omiljena historijska licnost iz srednjeg vijeka   Omiljena historijska licnost  iz srednjeg vijeka - Page 2 Icon_minitimeSun Feb 10, 2008 4:10 am

Са Саладином се слажем у потпуности!
Назад на врх Go down
Ilmatar
Инквизитор
Инквизитор
Ilmatar


Female
Број порука : 433
Age : 37
Location : Mokra Gora ili BG
Registration date : 27.11.2007

Omiljena historijska licnost  iz srednjeg vijeka - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Omiljena historijska licnost iz srednjeg vijeka   Omiljena historijska licnost  iz srednjeg vijeka - Page 2 Icon_minitimeMon Feb 11, 2008 6:57 pm

EmpressMaud ::
Ilmatar ::
EmpressMaud ::
Само да додам да је Јованка канонизована 1920. године, за време папае Бенедикта XV.
A to znaci da nikad nije kasno za iskupljenje!
Од стране кога? Јованке Орлеанке или римокатоличке Цркве? Wink
Rimokatolicke crkve!
Назад на врх Go down
vojvoda
Трговац
Трговац



Број порука : 80
Age : 36
Registration date : 06.02.2008

Omiljena historijska licnost  iz srednjeg vijeka - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Omiljena historijska licnost iz srednjeg vijeka   Omiljena historijska licnost  iz srednjeg vijeka - Page 2 Icon_minitimeSat Feb 16, 2008 9:11 pm

Ако могу наши онда Стефан Немања, цар Душан и Стефан Лазаревић. Сви су у различитим приликама постизали изузетне резултате
Назад на врх Go down
EmpressMaud
Велики инквизитор
Велики инквизитор
EmpressMaud


Female
Број порука : 761
Age : 36
Location : Београд
Registration date : 27.11.2007

Omiljena historijska licnost  iz srednjeg vijeka - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Omiljena historijska licnost iz srednjeg vijeka   Omiljena historijska licnost  iz srednjeg vijeka - Page 2 Icon_minitimeSat Feb 16, 2008 9:19 pm

vojvoda ::
Ако могу наши онда Стефан Немања, цар Душан и Стефан Лазаревић. Сви су у различитим приликама постизали изузетне резултате
Па добро, и краљ Милутин је.
Назад на врх Go down
http://monumenta-aeterna.forumotion.net
vojvoda
Трговац
Трговац



Број порука : 80
Age : 36
Registration date : 06.02.2008

Omiljena historijska licnost  iz srednjeg vijeka - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Omiljena historijska licnost iz srednjeg vijeka   Omiljena historijska licnost  iz srednjeg vijeka - Page 2 Icon_minitimeSat Feb 16, 2008 11:32 pm

EmpressMaud ::
vojvoda ::
Ако могу наши онда Стефан Немања, цар Душан и Стефан Лазаревић. Сви су у различитим приликама постизали изузетне резултате
Па добро, и краљ Милутин је.

Јес и то што кажеш.
Назад на врх Go down
Змај Огњени Вук
Трговац
Трговац
Змај Огњени Вук


Male
Број порука : 99
Age : 37
Location : Miklagard
Registration date : 09.02.2008

Omiljena historijska licnost  iz srednjeg vijeka - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Omiljena historijska licnost iz srednjeg vijeka   Omiljena historijska licnost  iz srednjeg vijeka - Page 2 Icon_minitimeSun Feb 17, 2008 12:19 am

EmpressMaud ::
vojvoda ::
Ако могу наши онда Стефан Немања, цар Душан и Стефан Лазаревић. Сви су у различитим приликама постизали изузетне резултате
Па добро, и краљ Милутин је.
А Стјепан II и Твртко? Very Happy
Назад на врх Go down
http://www.terranova.dk/viewforum.php?f=77
Arbus_Di
Велики инквизитор
Велики инквизитор
Arbus_Di


Female
Број порука : 297
Age : 41
Location : 1000 км с-з од Цариграда
Registration date : 05.02.2008

Omiljena historijska licnost  iz srednjeg vijeka - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Omiljena historijska licnost iz srednjeg vijeka   Omiljena historijska licnost  iz srednjeg vijeka - Page 2 Icon_minitimeWed Feb 27, 2008 12:51 am

Ashimar ::


Konstantin je bio na zidinama grada, sa svojim vojnicima...Resen da ne nadzivi stvar koju brani.

Ako sam pogresio u citatu, oprostite mi Smile

"Предаја града није нити моје лично право, нити право било ког појединца који у њему живи, јер је наша заједничка одлука да погинемо сви заједно, а не да спасемо своје животе."

Да је среће да су ови наши научили нешто од њега. Rolling Eyes

Не могу да кажем да имам омиљену историјску личност, па још у средњем веку, али волим оне који се до краја жртвују за своју идеју, визију, циљ... Оне који се не повлаче као кукавице и политиканти. Не волим опортунисте, мале душе и беднике, а на моју велику жалост историја често баш такве воли да памти. Оне који су били идеалисти често проглашавају будалама и неразумницима. Волим необичне и другачије, оне који остављају свој лични печат и које не можеш да помешаш са неким другим.

Summa summarum, волим оне који гину у епским биткама и оне који се не повлаче ни када су над њима најтамнији облаци-Херманарик, Теодорик, кнез Лазар, Константин Драгаш... Допуните низ.
Назад на врх Go down
Defunctus
Нижи племић
Нижи племић
Defunctus


Број порука : 322
Age : 64
Registration date : 17.01.2008

Omiljena historijska licnost  iz srednjeg vijeka - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Omiljena historijska licnost iz srednjeg vijeka   Omiljena historijska licnost  iz srednjeg vijeka - Page 2 Icon_minitimeWed Feb 27, 2008 3:15 am

Arbus_Di ::


Да је среће да су ови наши научили нешто од њега. Rolling Eyes


Овај...., није баш јасно..., јел' опет треба неко да погине?

Добро, ако баш мора... Ал' 'ајде да овог пута мало прерасподелимо терет и да ова генерација ратоборних Српкиња - Амазонки активније учествује у борби? Познајем једну која одлично рукује мачем: пробада, сече, располућује и све што треба у вези са мачем.

Мени се не допада идеја борбе и мислим да до ње не треба да дође.
Назад на врх Go down
EmpressMaud
Велики инквизитор
Велики инквизитор
EmpressMaud


Female
Број порука : 761
Age : 36
Location : Београд
Registration date : 27.11.2007

Omiljena historijska licnost  iz srednjeg vijeka - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Omiljena historijska licnost iz srednjeg vijeka   Omiljena historijska licnost  iz srednjeg vijeka - Page 2 Icon_minitimeWed Feb 27, 2008 12:08 pm

Defunctus ::
Arbus_Di ::


Да је среће да су ови наши научили нешто од њега. Rolling Eyes


Познајем једну која одлично рукује мачем: пробада, сече, располућује и све што треба у вези са мачем.

Нећемо да претерујемо. Laughing
Назад на врх Go down
http://monumenta-aeterna.forumotion.net
Arbus_Di
Велики инквизитор
Велики инквизитор
Arbus_Di


Female
Број порука : 297
Age : 41
Location : 1000 км с-з од Цариграда
Registration date : 05.02.2008

Omiljena historijska licnost  iz srednjeg vijeka - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Omiljena historijska licnost iz srednjeg vijeka   Omiljena historijska licnost  iz srednjeg vijeka - Page 2 Icon_minitimeWed Feb 27, 2008 4:34 pm

Defunctus ::


Овај...., није баш јасно..., јел' опет треба неко да погине?

Наравно да не треба по дефиницији нико да гине, али, искрено, једноставно ми не пријају они медицински феномени који иду на две ноге, а немају кичму. Данас је обичан човек у великом међугалактичком процепу- нит може да живи, нит може да мре, осећа да ни на једно нема право.affraid Што се тиче идеје о прерасподели терета, она ми је прихватљивија од избегавања ношења истог само јер кичма може да пукне. А таквих је историја пуна, зато се проблеми и гомилају.

Борба сама по себи носи клицу хаоса и немира, али ко сам ја да верујем да се човек икада може смирити? То је проклетство које ће га увек пратити, али разумем Вашу позицију и волела бих да са Вашим миром могу да посматрам историјске догађаје. Вама је вероватно ближи Вукашин из Клепаца од Богдана Жерајића, на чему Вам завидим.

А, наравно, нема забуне, све ово пискарање на форуму не схватам(о) лично, већ спортски примам(о) ударце. Јача дух. Wink


Последњи изменио Arbus_Di дана Wed Feb 27, 2008 8:01 pm. измењено укупно 1 пута
Назад на врх Go down
Ashimar
Велики мајстор еснафа
Велики мајстор еснафа



Број порука : 46
Age : 36
Registration date : 10.02.2008

Omiljena historijska licnost  iz srednjeg vijeka - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Omiljena historijska licnost iz srednjeg vijeka   Omiljena historijska licnost  iz srednjeg vijeka - Page 2 Icon_minitimeWed Feb 27, 2008 6:35 pm

Oprosti Arbus Di zbog offtopica, ali da li je to ostatak Konstantinopoljskih zidina na tvom avataru?
Назад на врх Go down
Olaf Dugobradi
Трговац
Трговац
Olaf Dugobradi


Male
Број порука : 144
Age : 37
Registration date : 07.02.2008

Omiljena historijska licnost  iz srednjeg vijeka - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Omiljena historijska licnost iz srednjeg vijeka   Omiljena historijska licnost  iz srednjeg vijeka - Page 2 Icon_minitimeWed Feb 27, 2008 7:12 pm

Vivere est militare!
Назад на врх Go down
Владимир Мономах
Велики мајстор еснафа
Велики мајстор еснафа
Владимир Мономах


Male
Број порука : 55
Age : 39
Registration date : 09.12.2007

Omiljena historijska licnost  iz srednjeg vijeka - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Omiljena historijska licnost iz srednjeg vijeka   Omiljena historijska licnost  iz srednjeg vijeka - Page 2 Icon_minitimeThu Mar 06, 2008 3:54 am

Ајд и ја да кажем нешто на ову тему.Имам више омиљених личности из средњег века а то су:
1.Влад Цепеш
2.Александар Невски
3.Димитрије Донски
4.Цар Душан
5.Владимир I
Назад на врх Go down
http://vladimir.monomah@gmail.com
Sponsored content





Omiljena historijska licnost  iz srednjeg vijeka - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Omiljena historijska licnost iz srednjeg vijeka   Omiljena historijska licnost  iz srednjeg vijeka - Page 2 Icon_minitime

Назад на врх Go down
 
Omiljena historijska licnost iz srednjeg vijeka
Назад на врх 
Страна 2 of 2Иди на страну : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Umetnici srednjeg veka
» Uopstena istorija srednjeg veka
» Vitez kao pojam srednjeg veka

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
SCRIPTORIUM :: Средњи век :: Уопштено о средњем веку-
Скочи на: