SCRIPTORIUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SCRIPTORIUM

За све љубитеље средњег века. Научите нешто ново, проширите своја знања, забавите се.
 
HomeПорталGalleryТражиLatest imagesРегиструј сеПриступи

 

 Наративни извори за историју Европе (средњи век)

Go down 
+7
lady_Godiva
Ilmatar
Historik
Љубa хајдук-Вукосава
Marija
mali veseljak
EmpressMaud
11 posters
Иди на страну : Previous  1, 2
АуторПорука
EmpressMaud
Велики инквизитор
Велики инквизитор
EmpressMaud


Female
Број порука : 761
Age : 36
Location : Београд
Registration date : 27.11.2007

Наративни извори за историју Европе (средњи век) - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Наративни извори за историју Европе (средњи век)   Наративни извори за историју Европе (средњи век) - Page 2 Icon_minitimeSat Jan 05, 2008 2:01 am

Нећу да грешим душу, али чини ми се да Аквински кошта и више. Већ имам оно старије издање, ал бих хтела да узмем и ово допуњено. Нисам знала да је тако мали тираж (ако је уопште тираж у питању).
Назад на врх Go down
http://monumenta-aeterna.forumotion.net
Historik
Инквизитор
Инквизитор
Historik


Број порука : 345
Registration date : 23.12.2007

Наративни извори за историју Европе (средњи век) - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Наративни извори за историју Европе (средњи век)   Наративни извори за историју Европе (средњи век) - Page 2 Icon_minitimeSat Jan 05, 2008 4:18 am

EmpressMaud ::
Нећу да грешим душу, али чини ми се да Аквински кошта и више. Већ имам оно старије издање, ал бих хтела да узмем и ово допуњено. Нисам знала да је тако мали тираж (ако је уопште тираж у питању).

Very Happy Nije u pitanju mali tiraž, pravo da ti kažem, ni ne znam koliki je. Problem je što kad se on rasproda sledećeg nema bar 20-30 godina. To znam po mnogim delima pisaca antike, koji su objavljivani u Beogradu i Zagrebu 1970-ih, i tek poneki sada doživi reizdanje, dok većina nije ponovo izdavana, što će reći da ih na tržištu nema uopšte, izuzev u jako retkim situacijama, kada se po neki primerak nađe u antikvarnicama, ali po paprenim cenama (npr. za Aristotelovu politiku traže 1000-1500 dinara, Historija prostitucije 3000 dinara, Plutarh 1-1500 po knjizi, Didodor sa Sicilije isto tako...) Naravoučenije: ko može, neka kupi sada, jer posle možda neće šta da se kupi
Назад на врх Go down
EmpressMaud
Велики инквизитор
Велики инквизитор
EmpressMaud


Female
Број порука : 761
Age : 36
Location : Београд
Registration date : 27.11.2007

Наративни извори за историју Европе (средњи век) - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Наративни извори за историју Европе (средњи век)   Наративни извори за историју Европе (средњи век) - Page 2 Icon_minitimeSat Jan 05, 2008 1:14 pm

Онда ћу да видим ипак да га купим Very Happy
А ми смо доста застранили са темом, па хајд да се вратимо на наративне изворе. Ко је купио књигу може и да изнесе своје мишљење. Very Happy
Назад на врх Go down
http://monumenta-aeterna.forumotion.net
Defunctus
Нижи племић
Нижи племић
Defunctus


Број порука : 322
Age : 64
Registration date : 17.01.2008

Наративни извори за историју Европе (средњи век) - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Наративни извори за историју Европе (средњи век)   Наративни извори за историју Европе (средњи век) - Page 2 Icon_minitimeThu Jan 17, 2008 5:25 am

Pozdrav svim ucesnicima na forumu i citaocima. Posle duze potrage nasao sam forum na kome se moze komunicirati bez vredjanja, na akademski i civilizovan nacin. Forum koji ste pokrenuli je prava stvar i zaista je potreban studentima istorije i ljubiteljima srednjeg veka.
Samo.... Taman sam se ponadao da je na "Studentskom forumu" gotovo samnom i da ce me moji studenti konacno ostaviti da pocivam u miru, kada se vi setiste. Nisam pregledao ceo vas sajt, ali broj postova po jedinici vremena pomalo podseca na SF. Nadam se - samo po broju. Prihvatam svaku vrstu razgovora na evropskom nivou, otvoren sam za pitanja i objasnjenja, ne samo u vezi sa knjigom.

Dr Milos Antonovic
Назад на врх Go down
EmpressMaud
Велики инквизитор
Велики инквизитор
EmpressMaud


Female
Број порука : 761
Age : 36
Location : Београд
Registration date : 27.11.2007

Наративни извори за историју Европе (средњи век) - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Наративни извори за историју Европе (средњи век)   Наративни извори за историју Европе (средњи век) - Page 2 Icon_minitimeThu Jan 17, 2008 5:02 pm

Defunctus ::
Pozdrav svim ucesnicima na forumu i citaocima. Posle duze potrage nasao sam forum na kome se moze komunicirati bez vredjanja, na akademski i civilizovan nacin. Forum koji ste pokrenuli je prava stvar i zaista je potreban studentima istorije i ljubiteljima srednjeg veka.
Samo.... Taman sam se ponadao da je na "Studentskom forumu" gotovo samnom i da ce me moji studenti konacno ostaviti da pocivam u miru, kada se vi setiste. Nisam pregledao ceo vas sajt, ali broj postova po jedinici vremena pomalo podseca na SF. Nadam se - samo po broju. Prihvatam svaku vrstu razgovora na evropskom nivou, otvoren sam za pitanja i objasnjenja, ne samo u vezi sa knjigom.

Dr Milos Antonovic
Професоре, веома нам је драго што сте се одлучили да се учланите на овај форум и надамо се да ће вам се допасти. Као што сте већ приметили, форум је везан за општу историју средњег века, тако да никаква прича о професорима није подесна, а једини разлог зашто је Ваша књига доспела на форум је због повезаности са материјом форума, дакле, није у питању ништа лично.
Што се броја тема и порука тиче, као што можете да проверите, овај форум је релативно нов, али се надам да ће се интересовање у скорије време повећати.
Свака врста помоћи је добродошла.
Назад на врх Go down
http://monumenta-aeterna.forumotion.net
Baki
Слободан сељак
Слободан сељак
Baki


Male
Број порука : 8
Age : 36
Registration date : 20.12.2007

Наративни извори за историју Европе (средњи век) - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Наративни извори за историју Европе (средњи век)   Наративни извори за историју Европе (средњи век) - Page 2 Icon_minitimeTue Jan 22, 2008 5:04 pm

Kupio!
Назад на врх Go down
http://www.myspace.com/patrijarh
Ilmatar
Инквизитор
Инквизитор
Ilmatar


Female
Број порука : 433
Age : 37
Location : Mokra Gora ili BG
Registration date : 27.11.2007

Наративни извори за историју Европе (средњи век) - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Наративни извори за историју Европе (средњи век)   Наративни извори за историју Европе (средњи век) - Page 2 Icon_minitimeTue Jan 22, 2008 10:28 pm

Defunctus ::
Pozdrav svim ucesnicima na forumu i citaocima. Posle duze potrage nasao sam forum na kome se moze komunicirati bez vredjanja, na akademski i civilizovan nacin. Forum koji ste pokrenuli je prava stvar i zaista je potreban studentima istorije i ljubiteljima srednjeg veka.
Samo.... Taman sam se ponadao da je na "Studentskom forumu" gotovo samnom i da ce me moji studenti konacno ostaviti da pocivam u miru, kada se vi setiste. Nisam pregledao ceo vas sajt, ali broj postova po jedinici vremena pomalo podseca na SF. Nadam se - samo po broju. Prihvatam svaku vrstu razgovora na evropskom nivou, otvoren sam za pitanja i objasnjenja, ne samo u vezi sa knjigom.

Dr Milos Antonovic
Pre svega,profesore,dobrodosli!Nadam se da cete nam pomoci svojim znanjem da forum uznapreduje i da nam pomognete da prosirimo nasa znanja.Sve ostalo je rekla administratorka.
Dobrodosli!
Назад на врх Go down
Defunctus
Нижи племић
Нижи племић
Defunctus


Број порука : 322
Age : 64
Registration date : 17.01.2008

Наративни извори за историју Европе (средњи век) - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Наративни извори за историју Европе (средњи век)   Наративни извори за историју Европе (средњи век) - Page 2 Icon_minitimeWed Jan 23, 2008 8:39 pm

Захваљујем се свима на изразима добродошлице. После мог првог поста дуго није било реакције, па сам помислио да „професору нема ко да пише“. Да ипак тако не буде, постарао се г. „Баки“ који је на страницама Студентског форума желео да се „интимно упознамо“.

Хмм...., пардон, хвала лепо, ипак немам те склоности... Извињавам се ако сам овим неког увредио и/или разочарао.

У међувремену, модератори су обрисали ове постове, али је „духовитост“ овог младог човека учинила да чак и овако осакаћен топик постане један од најпосећенијих на СФ. Сада се господин и на вашем форуму јавио са идентичним препознатљивим надимком и чак је приложио своју myspace страницу да би позитивна идентификација била потпуна. Искрен да будем, прибојавам се сличног развоја догађаја као и на СФ и желим да овом јавном поруком објавим следеће ствари.

Заиста сам спреман да помогнем свима који ми се обрате јавно (на форуму) и приватно (консултације, e – mail). Нећу да трпим даље вербалне инсултације и дефамације, како моје личности (и браде), тако ни науке и факултета. Учтиво молим да се ова моја порука објави, да би свима било јасно да ћу се на први најмањи наговештај оваквог понашања, сместа повући са форума.
Искрено хвала на разумевању и подршци. Чим завршим неке заостале обавезе, активније ћу да се укључим у рад форума.

X-(
Назад на врх Go down
EmpressMaud
Велики инквизитор
Велики инквизитор
EmpressMaud


Female
Број порука : 761
Age : 36
Location : Београд
Registration date : 27.11.2007

Наративни извори за историју Европе (средњи век) - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Наративни извори за историју Европе (средњи век)   Наративни извори за историју Европе (средњи век) - Page 2 Icon_minitimeWed Jan 23, 2008 11:45 pm

Професоре, нема чега да се прибојавате. Овај форум ни у ком смислу није повезан са Студентским форумом, нити му је сврха било каква прича о професорима. Као што сам већ рекла, наш форум се бави искључиво општом историјом средњег века и свиме везаном за овај историјски период, а у то не спада ни прича о професорима ни факултету нити било чему сличном. Уосталом, теме о професорима и немају где да се отворе, јер такав под форум на овом форуму не постоји.

Што се вређања тиче, као што може да се прочита у правилима, томе нема ни најмање места овде, с обзиром да је строго забрањено било какво вређање као и започињање било какве свађе. Ја се, као администратор, трудим да обезбедим миран ток дискусије и наставићу то да радим, тако да с те стране нећете имати никакве проблеме. С поносом могу да кажем да до сада није било никаквих инцидената, да је расправа текла мирно и цивилизовано и да ће тако и да се настави. Ако имате било какву примедбу, молим Вас да ми је саопштите или преко приватне поруке или јавно, по Вашем нахођењу, а ја ћу се потрудити да исправим сваку погрешку која је можда начињена на овом форуму.

Још једном Вам желим добродошлицу у име свих чланова форума и морам рећи да ми је веома драго што сте се прикључили и што ће те се активније укључити. Мислим да је то јако добро за један овакав форум, јер ћете моћи боље да нам објасните неке ствари од нас самих.

П.С. Замолила бих Бакија да се извини професору због увреда изречених на Студентском форуму.
Назад на врх Go down
http://monumenta-aeterna.forumotion.net
Змај Огњени Вук
Трговац
Трговац
Змај Огњени Вук


Male
Број порука : 99
Age : 37
Location : Miklagard
Registration date : 09.02.2008

Наративни извори за историју Европе (средњи век) - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Наративни извори за историју Европе (средњи век)   Наративни извори за историју Европе (средњи век) - Page 2 Icon_minitimeSun Feb 10, 2008 11:41 pm

Да ли ова књига и даље може да се нађе у Дому Синдиката?
Назад на врх Go down
http://www.terranova.dk/viewforum.php?f=77
EmpressMaud
Велики инквизитор
Велики инквизитор
EmpressMaud


Female
Број порука : 761
Age : 36
Location : Београд
Registration date : 27.11.2007

Наративни извори за историју Европе (средњи век) - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Наративни извори за историју Европе (средњи век)   Наративни извори за историју Европе (средњи век) - Page 2 Icon_minitimeMon Feb 11, 2008 12:15 am

Новогодишњи сајам се завршио, а где можеш да нађеш књигу, стварно не знам. Боље нека ти аутор одговори.
Назад на врх Go down
http://monumenta-aeterna.forumotion.net
Defunctus
Нижи племић
Нижи племић
Defunctus


Број порука : 322
Age : 64
Registration date : 17.01.2008

Наративни извори за историју Европе (средњи век) - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Наративни извори за историју Европе (средњи век)   Наративни извори за историју Европе (средњи век) - Page 2 Icon_minitimeMon Feb 11, 2008 4:53 am

Колико сам обавештен, за сада само у књижари "Александар Белић" (или Sandor Weiss bom lol! ) у Коларцу. Међутим, у ранијем разговору са издавачем, помињана је и могућност набавке директно на извору, у издавачкој кући "Утопија", www.utopija.co.yu.

Уколико не успете да дођете до књиге, огласите се на форуму да у контакту са издавачем решим проблем.
Назад на врх Go down
EmpressMaud
Велики инквизитор
Велики инквизитор
EmpressMaud


Female
Број порука : 761
Age : 36
Location : Београд
Registration date : 27.11.2007

Наративни извори за историју Европе (средњи век) - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Наративни извори за историју Европе (средњи век)   Наративни извори за историју Европе (средњи век) - Page 2 Icon_minitimeMon Feb 11, 2008 1:57 pm

Да, видела сам Вашу књигу у тој књижари пре коју недељу.
Назад на врх Go down
http://monumenta-aeterna.forumotion.net
Змај Огњени Вук
Трговац
Трговац
Змај Огњени Вук


Male
Број порука : 99
Age : 37
Location : Miklagard
Registration date : 09.02.2008

Наративни извори за историју Европе (средњи век) - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Наративни извори за историју Европе (средњи век)   Наративни извори за историју Европе (средњи век) - Page 2 Icon_minitimeMon Feb 11, 2008 2:29 pm

Узех претпоследњи примерак Very Happy bounce
Назад на врх Go down
http://www.terranova.dk/viewforum.php?f=77
vojvoda
Трговац
Трговац



Број порука : 80
Age : 36
Registration date : 06.02.2008

Наративни извори за историју Европе (средњи век) - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Наративни извори за историју Европе (средњи век)   Наративни извори за историју Европе (средњи век) - Page 2 Icon_minitimeMon Feb 11, 2008 4:39 pm

А хоће ли бити и за позни средњи век?
Назад на врх Go down
Sponsored content





Наративни извори за историју Европе (средњи век) - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: Наративни извори за историју Европе (средњи век)   Наративни извори за историју Европе (средњи век) - Page 2 Icon_minitime

Назад на врх Go down
 
Наративни извори за историју Европе (средњи век)
Назад на врх 
Страна 2 of 2Иди на страну : Previous  1, 2
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
SCRIPTORIUM :: Заједница :: Књиге, филмови и игрице-
Скочи на: