SCRIPTORIUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SCRIPTORIUM

За све љубитеље средњег века. Научите нешто ново, проширите своја знања, забавите се.
 
HomeПорталGalleryТражиLatest imagesРегиструј сеПриступи

 

 Banned from the Bible

Go down 
3 posters
АуторПорука
Historik
Инквизитор
Инквизитор
Historik


Број порука : 345
Registration date : 23.12.2007

Banned from the Bible Empty
ПорукаНаслов: Banned from the Bible   Banned from the Bible Icon_minitimeMon May 26, 2008 11:44 pm

Скинуо сам са интернета овај занимљиви документарни филм у продукцији History Channel-a. Могу да известим да сам веома задовољан начином на који су презентовали апокрифне списе и алтернативна јеванђеља која нису ушла у састав Светог Писма. Филм заправо прати причу о светим списима још од времена светих апостола-јеванђелиста, објашњавајући процес формирања хришћанске цркве и њене догме, из гомиле потпуно неповезаних епископија и различитих учења у светску религију установљену Васељенским саборима. За разлику од већине сличних емисија и документараца, овај филм се не заснива на разним теоријама завере, и проблематици прилази из потпуно научног угла (за потребе филма су консултовани бројни угледни историчари и теолози, који износе своја сазнања о проблематици која се обрађује). Једина мана је што до сада нисам успео да пронађем адекватан превод на интернету, а филм је наравно на енглеском, што би могло да представља проблем онима који не владају енглеским језиком добро. Ако је неко заинтерсован да му исти донесем на факс или проследим на неки други начин, нек ме слободно цима...
Назад на врх Go down
Arbus_Di
Велики инквизитор
Велики инквизитор
Arbus_Di


Female
Број порука : 297
Age : 41
Location : 1000 км с-з од Цариграда
Registration date : 05.02.2008

Banned from the Bible Empty
ПорукаНаслов: Re: Banned from the Bible   Banned from the Bible Icon_minitimeTue May 27, 2008 1:11 am

Звучи занимљиво. Свакако ћу те исцимати ових дана. Да ли си филм скидао са интернета или си га другачије набавио? Јер, ако има на нету можеш поставити линк за оне који те не познају, па не могу да те исцимају. Cool
Назад на врх Go down
Historik
Инквизитор
Инквизитор
Historik


Број порука : 345
Registration date : 23.12.2007

Banned from the Bible Empty
ПорукаНаслов: Re: Banned from the Bible   Banned from the Bible Icon_minitimeTue May 27, 2008 1:52 am

Скидао сам га са нета, преко торента. Мислим да сам на сајту www.btjunkie.com у претрази куцао Хистори Ченел или тако нешто...Што се цимања тиче, могу да ме цимају сви са форума, ко ме не зна, упознаће ме!
Назад на врх Go down
EmpressMaud
Велики инквизитор
Велики инквизитор
EmpressMaud


Female
Број порука : 761
Age : 36
Location : Београд
Registration date : 27.11.2007

Banned from the Bible Empty
ПорукаНаслов: Re: Banned from the Bible   Banned from the Bible Icon_minitimeTue May 27, 2008 1:58 am

Оки, и ја ћу те исцимам ускоро, само да прође рок. Иначе, свиђају ми се они филмићи о тајним документима Инквизиције, мада су га мало дали у појединим стварима (нећу сад ништа да конкретизујем). Све у свему, вреди погледати.
Назад на врх Go down
http://monumenta-aeterna.forumotion.net
Historik
Инквизитор
Инквизитор
Historik


Број порука : 345
Registration date : 23.12.2007

Banned from the Bible Empty
ПорукаНаслов: Re: Banned from the Bible   Banned from the Bible Icon_minitimeTue May 27, 2008 2:06 am

Јесте, код инквизиције је мало пристрасно, аутор читавог серијала је Јевреј, чак мислим и да је рабин, па то поприма чудне контуре у појединим интерпретацијама. Што се тиче овог новонабављеног филмића много је више профи од Инквизиције. Иначе филм је величине неких 900МБ и траје нешто више од једног и по сата...
Назад на врх Go down
Arbus_Di
Велики инквизитор
Велики инквизитор
Arbus_Di


Female
Број порука : 297
Age : 41
Location : 1000 км с-з од Цариграда
Registration date : 05.02.2008

Banned from the Bible Empty
ПорукаНаслов: Re: Banned from the Bible   Banned from the Bible Icon_minitimeSun Jun 08, 2008 8:05 pm

Пре једно две године се појавило и Јудино јеванђеље и изаазвавши доста буре. Јеси ли можда читао ту књигу?
Назад на врх Go down
Historik
Инквизитор
Инквизитор
Historik


Број порука : 345
Registration date : 23.12.2007

Banned from the Bible Empty
ПорукаНаслов: Re: Banned from the Bible   Banned from the Bible Icon_minitimeSun Jun 08, 2008 11:58 pm

Нажалост, нисам. Тад сам био у јеку спремања Старе Грчке (Емпреса ће ме разумети), па нисам читао ништа осим старогрчких класика и историографа скоро годину дана. Јел вреди то читати? Да ли је у питању извор, у свом интегралном облику, или неко тумачење неког ко је видео интегрални извор?
Назад на врх Go down
Arbus_Di
Велики инквизитор
Велики инквизитор
Arbus_Di


Female
Број порука : 297
Age : 41
Location : 1000 км с-з од Цариграда
Registration date : 05.02.2008

Banned from the Bible Empty
ПорукаНаслов: Re: Banned from the Bible   Banned from the Bible Icon_minitimeMon Jun 09, 2008 9:30 pm

Стварно не знам, то сам баш ја тебе хтела да питам...
Назад на врх Go down
EmpressMaud
Велики инквизитор
Велики инквизитор
EmpressMaud


Female
Број порука : 761
Age : 36
Location : Београд
Registration date : 27.11.2007

Banned from the Bible Empty
ПорукаНаслов: Re: Banned from the Bible   Banned from the Bible Icon_minitimeSat Jun 21, 2008 1:00 pm

Да, код Инквизиције има свивише јеврејског аспекта, али мислим да није баш толико страшно, ако се на адекватан начин искључите из јеврејске приче. Може чак да буде и занимљиво.

Што се тиче Јеванђеља по Јуди, имам га, кога интересује, наравно. Нажалост, нисам стигла да га прочитам, али колико се сећам из увода дотични писац је рекао да такво Јеванђеље не постоји већ да га је сам написао под претпоставком шта би све Јуда могао да напише. Опет, немојте ми веровати, давно сам прочитала увод, а књигу нисам уопште прочитала (успут, негде се загубила међу гомилом књига, ал ћу некако успети да је нађем ако неког интересује).
Назад на врх Go down
http://monumenta-aeterna.forumotion.net
Sponsored content





Banned from the Bible Empty
ПорукаНаслов: Re: Banned from the Bible   Banned from the Bible Icon_minitime

Назад на врх Go down
 
Banned from the Bible
Назад на врх 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
SCRIPTORIUM :: Заједница :: Књиге, филмови и игрице-
Скочи на: