SCRIPTORIUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SCRIPTORIUM

За све љубитеље средњег века. Научите нешто ново, проширите своја знања, забавите се.
 
HomeПорталGalleryТражиLatest imagesРегиструј сеПриступи

 

 Где су сахрањени разни владари?

Go down 
+3
EmpressMaud
Defunctus
Arbus_Di
7 posters
Иди на страну : 1, 2  Next
АуторПорука
Arbus_Di
Велики инквизитор
Велики инквизитор
Arbus_Di


Female
Број порука : 297
Age : 41
Location : 1000 км с-з од Цариграда
Registration date : 05.02.2008

Где су сахрањени разни владари? Empty
ПорукаНаслов: Где су сахрањени разни владари?   Где су сахрањени разни владари? Icon_minitimeWed Feb 27, 2008 12:36 am

Да ли би неко могао да ми помогне око убикације Алариковог гробног места које би требало да се налази под водом, реком или језером, негде Италији?

Исто бих волела да знам да ли се зна ишта о гробовима других великих готских и осталих германских вођа из доба сеобе народа. За Теодориха и Равену знам. Very Happy
Назад на врх Go down
Defunctus
Нижи племић
Нижи племић
Defunctus


Број порука : 322
Age : 64
Registration date : 17.01.2008

Где су сахрањени разни владари? Empty
ПорукаНаслов: Re: Где су сахрањени разни владари?   Где су сахрањени разни владари? Icon_minitimeWed Feb 27, 2008 2:49 am

Изванредна тема. Даћу неке прелиминарне одговоре, касније ћу истражити питање детаљније.

Аларик је умро у калабријском градићу Косенци и сахрањен је у исушеном кориту реке Бусенто чији ток је привремено заустављен. По обављеној сахрани вода је враћена у свој ток и прекрила је гроб који никада није нађен. Робови који су радили на скретању тока реке и копању гроба, одмах су побијени.

Никада се нисам истраживачки бавио овим питањем, али ако би се питао о тачном месту сахране, тражио бих га узводно од Косенце у кориту реке.

Места сахране осталих краљева нису познати. Зна се да је Еурик умро 484. у Арлу, али где је сахрањен, остаје питање, јер је био аријанац.

Што се осталих краљева тиче, данас сам помињао гроб краља Хилдерика I у Турнеу.

Коначно, поменуо бих гроб непознатог источноанглијског краља у Сатон Хуу (Sutton Hoo). Вероватно се радило о Редвалду, али коначни одговор неће се знати пре Другог доласка Спаситеља.
Назад на врх Go down
EmpressMaud
Велики инквизитор
Велики инквизитор
EmpressMaud


Female
Број порука : 761
Age : 36
Location : Београд
Registration date : 27.11.2007

Где су сахрањени разни владари? Empty
ПорукаНаслов: Re: Где су сахрањени разни владари?   Где су сахрањени разни владари? Icon_minitimeWed Feb 27, 2008 12:02 pm

Defunctus ::

Аларик је умро у калабријском градићу Косенци и сахрањен је у исушеном кориту реке Бусенто чији ток је привремено заустављен. По обављеној сахрани вода је враћена у свој ток и прекрила је гроб који никада није нађен. Робови који су радили на скретању тока реке и копању гроба, одмах су побијени.

Зар не постоји нека слична прича и сахрану Атиле?
Назад на врх Go down
http://monumenta-aeterna.forumotion.net
Historik
Инквизитор
Инквизитор
Historik


Број порука : 345
Registration date : 23.12.2007

Где су сахрањени разни владари? Empty
ПорукаНаслов: Re: Где су сахрањени разни владари?   Где су сахрањени разни владари? Icon_minitimeWed Feb 27, 2008 12:06 pm

EmpressMaud ::
Defunctus ::

Аларик је умро у калабријском градићу Косенци и сахрањен је у исушеном кориту реке Бусенто чији ток је привремено заустављен. По обављеној сахрани вода је враћена у свој ток и прекрила је гроб који никада није нађен. Робови који су радили на скретању тока реке и копању гроба, одмах су побијени.

Зар не постоји нека слична прича и сахрану Атиле?

Постоји...Изгледа да је то била пракса у то време
Назад на врх Go down
EmpressMaud
Велики инквизитор
Велики инквизитор
EmpressMaud


Female
Број порука : 761
Age : 36
Location : Београд
Registration date : 27.11.2007

Где су сахрањени разни владари? Empty
ПорукаНаслов: Re: Где су сахрањени разни владари?   Где су сахрањени разни владари? Icon_minitimeWed Feb 27, 2008 12:13 pm

Да, само негде код Тисе, беше.
Назад на врх Go down
http://monumenta-aeterna.forumotion.net
EmpressMaud
Велики инквизитор
Велики инквизитор
EmpressMaud


Female
Број порука : 761
Age : 36
Location : Београд
Registration date : 27.11.2007

Где су сахрањени разни владари? Empty
ПорукаНаслов: Re: Где су сахрањени разни владари?   Где су сахрањени разни владари? Icon_minitimeWed Feb 27, 2008 12:18 pm

Што само владари? Ево мене живо интересује где је сахрањен Торкемада (Tomas de Torquemada, читам по шпански, не по латински).
Назад на врх Go down
http://monumenta-aeterna.forumotion.net
Ilmatar
Инквизитор
Инквизитор
Ilmatar


Female
Број порука : 433
Age : 37
Location : Mokra Gora ili BG
Registration date : 27.11.2007

Где су сахрањени разни владари? Empty
ПорукаНаслов: Re: Где су сахрањени разни владари?   Где су сахрањени разни владари? Icon_minitimeWed Feb 27, 2008 4:32 pm

Znam da su severna plemena svoje vladare sahranjivala tako sto ih smeste na barku pa kad se ona udalji od obale onda strelci odapinju strele i zapale barku....tako da se gospodarevo telo ne moze skrnaviti i on bezbedno putuje s valkirama u jednu od dvorana Valhale.
Назад на врх Go down
Ashimar
Велики мајстор еснафа
Велики мајстор еснафа



Број порука : 46
Age : 36
Registration date : 10.02.2008

Где су сахрањени разни владари? Empty
ПорукаНаслов: Re: Где су сахрањени разни владари?   Где су сахрањени разни владари? Icon_minitimeWed Feb 27, 2008 6:38 pm

Taj motiv je koristio i Martin u svom epskom serijalu "Pesme leda i vatre"...Al dosta offtopicovanja Very Happy

Mene zanima sudbina, tj lokacija grobnog mesta(nemojte da mi se smejete, al me bas zanima:) ) Gale Placidije Smile Ta zena je meni fantastichna, kroz sta je morala da prodje, a opet je prosla sa dostojanstvom i chvrstinom.
Назад на врх Go down
Defunctus
Нижи племић
Нижи племић
Defunctus


Број порука : 322
Age : 64
Registration date : 17.01.2008

Где су сахрањени разни владари? Empty
ПорукаНаслов: Re: Где су сахрањени разни владари?   Где су сахрањени разни владари? Icon_minitimeThu Feb 28, 2008 3:40 am

Нико се не смеје. Сахрањена је у Равени, где и данас постоји њен маузолеј.
Назад на врх Go down
Arbus_Di
Велики инквизитор
Велики инквизитор
Arbus_Di


Female
Број порука : 297
Age : 41
Location : 1000 км с-з од Цариграда
Registration date : 05.02.2008

Где су сахрањени разни владари? Empty
ПорукаНаслов: Re: Где су сахрањени разни владари?   Где су сахрањени разни владари? Icon_minitimeSat Mar 01, 2008 3:43 am

Defunctus ::

Аларик је умро у калабријском градићу Косенци и сахрањен је у исушеном кориту реке Бусенто чији ток је привремено заустављен. По обављеној сахрани вода је враћена у свој ток и прекрила је гроб који никада није нађен. Робови који су радили на скретању тока реке и копању гроба, одмах су побијени.

Захваљујем на одговору. Успут ме занима и које би било објашњење за овај начин сахрањивања?
Назад на врх Go down
Defunctus
Нижи племић
Нижи племић
Defunctus


Број порука : 322
Age : 64
Registration date : 17.01.2008

Где су сахрањени разни владари? Empty
ПорукаНаслов: Re: Где су сахрањени разни владари?   Где су сахрањени разни владари? Icon_minitimeSat Mar 01, 2008 5:10 am

Нема сумње да се ради о азијском обичају (степска култура). Атила је тако сахрањен.
Назад на врх Go down
Arbus_Di
Велики инквизитор
Велики инквизитор
Arbus_Di


Female
Број порука : 297
Age : 41
Location : 1000 км с-з од Цариграда
Registration date : 05.02.2008

Где су сахрањени разни владари? Empty
ПорукаНаслов: Re: Где су сахрањени разни владари?   Где су сахрањени разни владари? Icon_minitimeThu Mar 06, 2008 9:11 pm

А да ли се нешто ближе зна о месту где је сахрањен Атила?
Назад на врх Go down
Владимир Мономах
Велики мајстор еснафа
Велики мајстор еснафа
Владимир Мономах


Male
Број порука : 55
Age : 39
Registration date : 09.12.2007

Где су сахрањени разни владари? Empty
ПорукаНаслов: Re: Где су сахрањени разни владари?   Где су сахрањени разни владари? Icon_minitimeThu Mar 06, 2008 9:28 pm

Не мора да значи да је то азијска култура.Германи су усвојили неке обичаје од азијских народа као што је деформисање лобање,али погребни обичаји се најтеже мењају.Колко ја знам сви азијски народи који су у средњем веку боравили у Европи се сахрањују скелетно у гробним јамама.Германи имају исти начин сахрањивања,само што се понегде јављају и кремирани покојници,али врло ретко,за разлику од Словена који се скоро сви спаљују.Тај начин сахрањивања резервисан је био само за ову двојицу владара,тако да се не може говорити о неком обичају.Једноставно нису желели да неко оскрнави гроб њиховог владара.
И да одговорим колегиници Ilmatar , то о чему причаш је био словенски обичај.Не знам много о викинзима (нисам нашао до сад много литературе,нити је то тема којом бих се више бавио),али имаш сачуван опис Ибн Фадлана који је путовао кроз данашњу Русију и описивао племена која је сретао.Његов опис сахране словенског кнеза у потпуности одговара оном што смо ми чули за викиншке сахране-кнеза би, заједно са бројним његовим стварима,животињама као и ћерком која се добровољно жртвовала ставили у брод,пустили низ реку и запалили.И то је онај Ибн Фадлан који се приказује у 13. ратнику,само што режисер није изгледа проучио његове путописе,или је намерно хтео да прикаже викинге.
Назад на врх Go down
http://vladimir.monomah@gmail.com
Defunctus
Нижи племић
Нижи племић
Defunctus


Број порука : 322
Age : 64
Registration date : 17.01.2008

Где су сахрањени разни владари? Empty
ПорукаНаслов: Re: Где су сахрањени разни владари?   Где су сахрањени разни владари? Icon_minitimeFri Mar 07, 2008 12:34 am

Arbus_Di ::
А да ли се нешто ближе зна о месту где је сахрањен Атила?

На жалост, не. Претпоставља се да је у горњем току Тисе.
Назад на врх Go down
Ashimar
Велики мајстор еснафа
Велики мајстор еснафа



Број порука : 46
Age : 36
Registration date : 10.02.2008

Где су сахрањени разни владари? Empty
ПорукаНаслов: Re: Где су сахрањени разни владари?   Где су сахрањени разни владари? Icon_minitimeFri Mar 07, 2008 2:11 pm

Mozda cu pokazati elemntarno ne znanje, ali zar nisu Rusi nastalihm, utopljavanjem dela Vikinga u slovensku masu? Zar samo ime RUS nije Vikinskog porekla?
Назад на врх Go down
Historik
Инквизитор
Инквизитор
Historik


Број порука : 345
Registration date : 23.12.2007

Где су сахрањени разни владари? Empty
ПорукаНаслов: Re: Где су сахрањени разни владари?   Где су сахрањени разни владари? Icon_minitimeFri Mar 07, 2008 2:48 pm

Ashimar ::
Mozda cu pokazati elemntarno ne znanje, ali zar nisu Rusi nastalihm, utopljavanjem dela Vikinga u slovensku masu? Zar samo ime RUS nije Vikinskog porekla?

Нећеш. Како ствари тренутно стоје у науци, Руси су великом већином сачињени од словенске компоненте, а Викинзи ( и то Варјази, Швеђани) су им се наметнули као војна и политичка (у ондашњем смислу) власт. О улози Варјага у формирању руске нације се много расправљало, ишло се од тзв. Норманске теорије, према којој су Словени живели у некој врсти првобитне заједнице, а онда су им дошли Викинзи и цивилизацијски их унапредили, до оних теорија које Варјаге приказују само као групу ратника-плаћеника које је напредна словенска заједница унајмила. Чини се да је истина негде између, јер је утврђено да су тамошња словенска племена већ имала развијено класно друштво и достигла одређен степен економског и цивилизацијског развића, а да су се малобројни Викинзи уклопили као војна елита, која је преузела власт. Име Рус је изгледа скандинавског порекла, јер Финци Швеђане називају Роутси (то сам прочитао код Оболенског или Удаљцове, више се не сећам)...
Назад на врх Go down
Владимир Мономах
Велики мајстор еснафа
Велики мајстор еснафа
Владимир Мономах


Male
Број порука : 55
Age : 39
Registration date : 09.12.2007

Где су сахрањени разни владари? Empty
ПорукаНаслов: Re: Где су сахрањени разни владари?   Где су сахрањени разни владари? Icon_minitimeSat Mar 08, 2008 5:03 am

Tо што колега каже је углавном тачно,али да не скрећем са теме Ибн Фадлан је описао словенску сахрану.Кад сам рекао да је путовао на територији данашње Русије нисам мислио да је описивао Русе већ словенска племена на која је наилазио.
Назад на врх Go down
http://vladimir.monomah@gmail.com
Historik
Инквизитор
Инквизитор
Historik


Број порука : 345
Registration date : 23.12.2007

Где су сахрањени разни владари? Empty
ПорукаНаслов: Re: Где су сахрањени разни владари?   Где су сахрањени разни владари? Icon_minitimeSat Mar 08, 2008 1:15 pm

Vladimir Monomah ::
Tо што колега каже је углавном тачно,али да не скрећем са теме Ибн Фадлан је описао словенску сахрану.Кад сам рекао да је путовао на територији данашње Русије нисам мислио да је описивао Русе већ словенска племена на која је наилазио.

У ком веку је живео Ибн Фалдан, тј. када је путовао кроз руске земље?
Назад на врх Go down
Владимир Мономах
Велики мајстор еснафа
Велики мајстор еснафа
Владимир Мономах


Male
Број порука : 55
Age : 39
Registration date : 09.12.2007

Где су сахрањени разни владари? Empty
ПорукаНаслов: Re: Где су сахрањени разни владари?   Где су сахрањени разни владари? Icon_minitimeSat Mar 08, 2008 7:07 pm

у 10. веку.
Назад на врх Go down
http://vladimir.monomah@gmail.com
Arbus_Di
Велики инквизитор
Велики инквизитор
Arbus_Di


Female
Број порука : 297
Age : 41
Location : 1000 км с-з од Цариграда
Registration date : 05.02.2008

Где су сахрањени разни владари? Empty
ПорукаНаслов: Re: Где су сахрањени разни владари?   Где су сахрањени разни владари? Icon_minitimeSun Mar 09, 2008 7:40 pm

Да ли се зна нешто о гробном месту Амаласвинте?
Назад на врх Go down
Defunctus
Нижи племић
Нижи племић
Defunctus


Број порука : 322
Age : 64
Registration date : 17.01.2008

Где су сахрањени разни владари? Empty
ПорукаНаслов: Re: Где су сахрањени разни владари?   Где су сахрањени разни владари? Icon_minitimeSun Mar 09, 2008 8:09 pm

Заиста не знам, али требало би да је на вебу неки сајт посвећен владарским гробовима у Европи. Немам га у "Омиљеним", а немам ни времена да га сада тражим. пробајте Ви. Пуно среће!
Назад на врх Go down
Arbus_Di
Велики инквизитор
Велики инквизитор
Arbus_Di


Female
Број порука : 297
Age : 41
Location : 1000 км с-з од Цариграда
Registration date : 05.02.2008

Где су сахрањени разни владари? Empty
ПорукаНаслов: Re: Где су сахрањени разни владари?   Где су сахрањени разни владари? Icon_minitimeSun Mar 09, 2008 8:41 pm

Defunctus ::
Заиста не знам, али требало би да је на вебу неки сајт посвећен владарским гробовима у Европи. Немам га у "Омиљеним", а немам ни времена да га сада тражим. пробајте Ви. Пуно среће!

Пробала сам и ево да са свима поделим резултате мога труда. КЛИК.

Надам се да ће некоме бити од користи.

Амаласвинте, на жалост, нема.
Назад на врх Go down
Defunctus
Нижи племић
Нижи племић
Defunctus


Број порука : 322
Age : 64
Registration date : 17.01.2008

Где су сахрањени разни владари? Empty
ПорукаНаслов: Re: Где су сахрањени разни владари?   Где су сахрањени разни владари? Icon_minitimeSun Mar 09, 2008 9:02 pm

Хвала, али мислим да постоји још један, посвећен само краљевским гробовима (видео сам га када сам тражио гроб Краља Лудвига XVI Праведног. Наћи ћу га опет кад будем имао више времена.
Назад на врх Go down
Arbus_Di
Велики инквизитор
Велики инквизитор
Arbus_Di


Female
Број порука : 297
Age : 41
Location : 1000 км с-з од Цариграда
Registration date : 05.02.2008

Где су сахрањени разни владари? Empty
ПорукаНаслов: Re: Где су сахрањени разни владари?   Где су сахрањени разни владари? Icon_minitimeMon Mar 10, 2008 1:50 am

Била бих Ваш дужник.
Назад на врх Go down
Defunctus
Нижи племић
Нижи племић
Defunctus


Број порука : 322
Age : 64
Registration date : 17.01.2008

Где су сахрањени разни владари? Empty
ПорукаНаслов: Re: Где су сахрањени разни владари?   Где су сахрањени разни владари? Icon_minitimeMon Mar 10, 2008 2:45 am

Молим лепо.
Назад на врх Go down
Sponsored content





Где су сахрањени разни владари? Empty
ПорукаНаслов: Re: Где су сахрањени разни владари?   Где су сахрањени разни владари? Icon_minitime

Назад на врх Go down
 
Где су сахрањени разни владари?
Назад на врх 
Страна 1 of 2Иди на страну : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
SCRIPTORIUM :: Средњи век :: Уопштено о средњем веку-
Скочи на: