SCRIPTORIUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SCRIPTORIUM

За све љубитеље средњег века. Научите нешто ново, проширите своја знања, забавите се.
 
HomeПорталGalleryТражиLatest imagesРегиструј сеПриступи

 

 Knights Of Honor

Go down 
3 posters
АуторПорука
EmpressMaud
Велики инквизитор
Велики инквизитор
EmpressMaud


Female
Број порука : 761
Age : 36
Location : Београд
Registration date : 27.11.2007

Knights Of Honor Empty
ПорукаНаслов: Knights Of Honor   Knights Of Honor Icon_minitimeSat Jan 26, 2008 7:02 pm

Је л зна неко како могу да прогласим патријаршију у средњовековној Србији за време цара Душана (и наследника), а притом имам клерика са 5 звездица?
Назад на врх Go down
http://monumenta-aeterna.forumotion.net
Defunctus
Нижи племић
Нижи племић
Defunctus


Број порука : 322
Age : 64
Registration date : 17.01.2008

Knights Of Honor Empty
ПорукаНаслов: Re: Knights Of Honor   Knights Of Honor Icon_minitimeSat Jan 26, 2008 7:49 pm

Као ноторни играч свих средњовековних стратегија сматрам се позваним да помогнем. На доњем бару се налази иконица која даје преглед финансијске моћи краљевства, пораста богоштовања (piety) и учености. Клик мишем на иконицу и фолдер који се односи на богоштовање довешће играча пред слику стиснуте песнице коју треба кликнути да би се произвео жељени ефекат. Међутим, за то је потребно имати клирика који НИЈЕ пореклом из краљевске породице, као и да он има свих 5 звездица обучености. Клик на стиснуту песницу прогласиће га за патријарха и он тог тренутка почиње да стари и умире на крају као сваки други члан династије.

Препоручујем опрез, јер овај потез осамостаљења Цркве одмах доводи до кварења односа са Цариградом. Уколико њиме у том тренутку господари Византија, ово ће готово неминовно довести до рата.

Коначно, после смрти патријарха, може да га наследи АУТОМАТСКИ клирик са 5 звездица, чак и ако је пореклом из династије.
Назад на врх Go down
EmpressMaud
Велики инквизитор
Велики инквизитор
EmpressMaud


Female
Број порука : 761
Age : 36
Location : Београд
Registration date : 27.11.2007

Knights Of Honor Empty
ПорукаНаслов: Re: Knights Of Honor   Knights Of Honor Icon_minitimeSun Jan 27, 2008 1:28 am

Хвала на помоћи. Клерик већ има 5 звездица обучености и није члан царске породице, а моја средњовековна држава заузима читаво Балканско полуострво (и Цариград, наравно!), а и много шире... за сад Very Happy
Назад на врх Go down
http://monumenta-aeterna.forumotion.net
EmpressMaud
Велики инквизитор
Велики инквизитор
EmpressMaud


Female
Број порука : 761
Age : 36
Location : Београд
Registration date : 27.11.2007

Knights Of Honor Empty
ПорукаНаслов: Re: Knights Of Honor   Knights Of Honor Icon_minitimeSun Jan 27, 2008 2:13 am

Ех, да, још једно питање. Да ли некако може да се повећа број витезова/трговаца/клерика/шпијуна које могу да имам, јер ми је предвиђени број мало мали, поготову кад држим пола Европе, па једном одреду треба 100 година да стигне из места А у место Б?
Назад на врх Go down
http://monumenta-aeterna.forumotion.net
Historik
Инквизитор
Инквизитор
Historik


Број порука : 345
Registration date : 23.12.2007

Knights Of Honor Empty
ПорукаНаслов: Re: Knights Of Honor   Knights Of Honor Icon_minitimeSun Jan 27, 2008 2:38 am

EmpressMaud ::
Ех, да, још једно питање. Да ли некако може да се повећа број витезова/трговаца/клерика/шпијуна које могу да имам, јер ми је предвиђени број мало мали, поготову кад држим пола Европе, па једном одреду треба 100 година да стигне из места А у место Б?

Koliko ja znam-ne. Imaš onih nekoliko polja (davno sam igrao, ne sećam se tačnog broja), koji zapravo predstavljaju tvoj dvor tj. ljude na njemu. Kada iskoristiš sva ta polja, onda ne možeš da dodaješ nova. Vremenom dodavanje novih ličnosti postaje i vrlo rizično, posebno na težim nivoima igrice, jer ti protivnici stalno uvaljuju svoje špijune, a nije lep prizor kada opremiš vojsku od najboljih i najskupljih jedinica i pošalješ je na protivnika, a onda se ona okrene i opsedne tvoj grad. E sad, možda je izašao neki patch ili mod u kome to može, ja sam igru igrao baš davno, al je dobra bila, mislim da sam je prešao sa svakom nacijom koja postoji...
Назад на врх Go down
EmpressMaud
Велики инквизитор
Велики инквизитор
EmpressMaud


Female
Број порука : 761
Age : 36
Location : Београд
Registration date : 27.11.2007

Knights Of Honor Empty
ПорукаНаслов: Re: Knights Of Honor   Knights Of Honor Icon_minitimeSun Jan 27, 2008 3:16 am

Па и ја мислим да не може. Због тога се трудим да кад ми нарасте војна моћ и кад проширим територије да полако избацим све своје шпијуне и да их заменим маршалима. Иначе, играм ја ту игрицу већ неких год и по дана (с паузама), па ми не требају генерална обавештења о начину играња Very Happy Мада, добри tips&tricks су увек добродошли.

Ја стално играм са Србијом, просто ми је веома тешко да освојим сопствену земљу, ако играм с другом државом, а и не мили ми се да постанем католкиња, чак ни у игрици Very Happy Мада, волела бих да имам у војсци темпларе и тевтонце...
Назад на врх Go down
http://monumenta-aeterna.forumotion.net
Defunctus
Нижи племић
Нижи племић
Defunctus


Број порука : 322
Age : 64
Registration date : 17.01.2008

Knights Of Honor Empty
ПорукаНаслов: Re: Knights Of Honor   Knights Of Honor Icon_minitimeSun Jan 27, 2008 3:44 am

На жалост, ово последње није могуће ако је играч неке друге вере, а не римокатоличке. Ипак, ако се освоји неки град где постоје у треју, могуће је тренирати феудалне витезове (feudal knights), они једнако добро служе и православном цару.

Један tipp. Практиковао сам код држања већих територија да ми један војвода има искључиво коњичке јединице које би имале ред феудалних витезова, ред пронијара и ред стрелаца на коњима (horse archers) или степске коњице (steppe cavalry). Оба типа се тренирају у Видину и Трнову. Овако опремљена коњица коју води војвода са великим искуствима је у стању да одржава ред на пола континента.
Назад на врх Go down
EmpressMaud
Велики инквизитор
Велики инквизитор
EmpressMaud


Female
Број порука : 761
Age : 36
Location : Београд
Registration date : 27.11.2007

Knights Of Honor Empty
ПорукаНаслов: Re: Knights Of Honor   Knights Of Honor Icon_minitimeSun Jan 27, 2008 12:47 pm

Мени војводе углавном држе само коњичке јединице због брже покретљивости. Smile
Назад на врх Go down
http://monumenta-aeterna.forumotion.net
Defunctus
Нижи племић
Нижи племић
Defunctus


Број порука : 322
Age : 64
Registration date : 17.01.2008

Knights Of Honor Empty
ПорукаНаслов: Re: Knights Of Honor   Knights Of Honor Icon_minitimeTue Jan 29, 2008 1:44 am

Добро, а шта ћете кад налете на одред стрелаца, комбинован са две чете копљаника? По мени, једино решење је да војвода има стратешку вештину која му омогућава да изгради тврђаву која испаљује облаке стрела. Само тако се се непријатељски стрелци могу неутралисати.
Назад на врх Go down
EmpressMaud
Велики инквизитор
Велики инквизитор
EmpressMaud


Female
Број порука : 761
Age : 36
Location : Београд
Registration date : 27.11.2007

Knights Of Honor Empty
ПорукаНаслов: Re: Knights Of Honor   Knights Of Honor Icon_minitimeThu Jan 31, 2008 2:53 am

Ту сте у праву, али питање је које одреде војске има Ваш/мој војвода.
Назад на врх Go down
http://monumenta-aeterna.forumotion.net
Sponsored content





Knights Of Honor Empty
ПорукаНаслов: Re: Knights Of Honor   Knights Of Honor Icon_minitime

Назад на врх Go down
 
Knights Of Honor
Назад на врх 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
SCRIPTORIUM :: Заједница :: Књиге, филмови и игрице-
Скочи на: