SCRIPTORIUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SCRIPTORIUM

За све љубитеље средњег века. Научите нешто ново, проширите своја знања, забавите се.
 
HomeПорталGalleryТражиLatest imagesРегиструј сеПриступи

 

 Bojenje odece

Go down 
3 posters
АуторПорука
Marija
Витез
Витез
Marija


Број порука : 212
Registration date : 04.12.2007

Bojenje odece Empty
ПорукаНаслов: Bojenje odece   Bojenje odece Icon_minitimeMon Jan 21, 2008 1:59 am

Da li je su sv odredjeni slojevi drustva nosili odredjene boje odece i koje? I, u principu, koje su se sve boje nosile, da li je bilo mesanja boje itd?
Назад на врх Go down
Ilmatar
Инквизитор
Инквизитор
Ilmatar


Female
Број порука : 433
Age : 37
Location : Mokra Gora ili BG
Registration date : 27.11.2007

Bojenje odece Empty
ПорукаНаслов: Re: Bojenje odece   Bojenje odece Icon_minitimeTue Jan 22, 2008 10:19 pm

Ja znam za boju purpura koju su nosili vizantijski vladari kao znak porekla i polozaja.
Назад на врх Go down
Marija
Витез
Витез
Marija


Број порука : 212
Registration date : 04.12.2007

Bojenje odece Empty
ПорукаНаслов: Re: Bojenje odece   Bojenje odece Icon_minitimeFri May 30, 2008 1:50 am

Niko ne zna da mi odgovori?
Назад на врх Go down
Djordje
Члан еснафа
Члан еснафа



Број порука : 39
Registration date : 02.12.2007

Bojenje odece Empty
ПорукаНаслов: Re: Bojenje odece   Bojenje odece Icon_minitimeFri May 30, 2008 2:20 pm

crna je bila rezervisana za vlastelu, mislim da je bilo samo zbog cene. Za razliku od onoga sto se vidja u holivudu odeca je bila raznih boja, cak i najnizih seljaka. Farbe su bile jeftine, evo naprimer lukovaca koja se koristi za jaja, moze da da lepe nijanse crvene ako se koriste za bojenje platna.
Назад на врх Go down
Marija
Витез
Витез
Marija


Број порука : 212
Registration date : 04.12.2007

Bojenje odece Empty
ПорукаНаслов: Re: Bojenje odece   Bojenje odece Icon_minitimeSun Jun 01, 2008 4:17 pm

E fala ti Smile A zar nije crvena bila rezervisana samo za vlastelu ili je to samo u Vizantiji? A i monasi su nosili crnu, bar pojedini.
Назад на врх Go down
Djordje
Члан еснафа
Члан еснафа



Број порука : 39
Registration date : 02.12.2007

Bojenje odece Empty
ПорукаНаслов: Re: Bojenje odece   Bojenje odece Icon_minitimeSun Jun 01, 2008 5:39 pm

nije crvena bila samo za vlastelu, nema sanse. A sto se tice monaha..pa crkva je bila bogata Smile Ima mnogo slicnosti izmedju svestenicke odore i vlastelinske odece, bar u Srbiji i Vizantiji. (govorim npr o materijalu, ornamentima koje su bile izvezene u zlatu, srebru itd....)
Назад на врх Go down
Marija
Витез
Витез
Marija


Број порука : 212
Registration date : 04.12.2007

Bojenje odece Empty
ПорукаНаслов: Re: Bojenje odece   Bojenje odece Icon_minitimeMon Jun 09, 2008 1:15 am

Zanimljivo... Fala Very Happy
Назад на врх Go down
Sponsored content





Bojenje odece Empty
ПорукаНаслов: Re: Bojenje odece   Bojenje odece Icon_minitime

Назад на врх Go down
 
Bojenje odece
Назад на врх 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
SCRIPTORIUM :: Средњи век :: Друштво-
Скочи на: