SCRIPTORIUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SCRIPTORIUM

За све љубитеље средњег века. Научите нешто ново, проширите своја знања, забавите се.
 
HomeПорталGalleryТражиLatest imagesРегиструј сеПриступи

 

 Hildegarda iz Bingena

Go down 
2 posters
АуторПорука
Ilmatar
Инквизитор
Инквизитор
Ilmatar


Female
Број порука : 433
Age : 37
Location : Mokra Gora ili BG
Registration date : 27.11.2007

Hildegarda iz Bingena Empty
ПорукаНаслов: Hildegarda iz Bingena   Hildegarda iz Bingena Icon_minitimeWed Jan 16, 2008 9:14 pm

Zna li neko o nesto o jednom od dela ove monahinje koje se,cini mi se,zove "Linqua ignota"?Ono sto ja znam se svodi na to da se pomenuto delo sastoji iz oko 900 znakova koji jos nisu desifrovani.
Назад на врх Go down
lady_Godiva
Велики мајстор еснафа
Велики мајстор еснафа
lady_Godiva


Female
Број порука : 67
Registration date : 09.12.2007

Hildegarda iz Bingena Empty
ПорукаНаслов: Re: Hildegarda iz Bingena   Hildegarda iz Bingena Icon_minitimeThu Jan 17, 2008 10:11 pm

Ok, zvucacu veoma glupo, al ko je to? Embarassed
Назад на врх Go down
Ilmatar
Инквизитор
Инквизитор
Ilmatar


Female
Број порука : 433
Age : 37
Location : Mokra Gora ili BG
Registration date : 27.11.2007

Hildegarda iz Bingena Empty
ПорукаНаслов: Re: Hildegarda iz Bingena   Hildegarda iz Bingena Icon_minitimeFri Jan 18, 2008 10:49 pm

lady_Godiva ::
Ok, zvucacu veoma glupo, al ko je to? Embarassed
To je jedna veoma ucena monahinja jednog manastira koji se nalazaio na prostoru danasnje Danske.Rodjena je 1098 a zivot zavrsila 1179.Za svoje vreme bila je vrlo ucena i bila u kontaktu sa ljudima na visokom svetovnom i crkvenom polozaju.Iza nje je ostalo dosta dela,ali trenutno nisam u mogucnosti da ih ovde nabrojim jer su imena uglavnom na latinsko a sveska sa mudrosima nije kod mene.Bila je deseto dete u porodici i kao takva namenjena za Boziji desetak.Elem,neka njena dela su osnova danasnje medicine i biologije.Prilicno zanimljiva licnost.
Назад на врх Go down
lady_Godiva
Велики мајстор еснафа
Велики мајстор еснафа
lady_Godiva


Female
Број порука : 67
Registration date : 09.12.2007

Hildegarda iz Bingena Empty
ПорукаНаслов: Re: Hildegarda iz Bingena   Hildegarda iz Bingena Icon_minitimeWed Jan 23, 2008 1:44 pm

Zvuci veoma zanimljivo Very Happy Videcu da l moze sta da se nadje na netu Smile
Назад на врх Go down
Sponsored content





Hildegarda iz Bingena Empty
ПорукаНаслов: Re: Hildegarda iz Bingena   Hildegarda iz Bingena Icon_minitime

Назад на врх Go down
 
Hildegarda iz Bingena
Назад на врх 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
SCRIPTORIUM :: Средњи век :: Друштво-
Скочи на: