SCRIPTORIUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SCRIPTORIUM

За све љубитеље средњег века. Научите нешто ново, проширите своја знања, забавите се.
 
HomeПорталGalleryТражиLatest imagesРегиструј сеПриступи

 

 Mач од Шанаре

Go down 
3 posters
АуторПорука
Tijana D Ivl
Витез
Витез



Female
Број порука : 187
Age : 35
Location : Beckerek
Registration date : 12.02.2008

Mач од Шанаре Empty
ПорукаНаслов: Mач од Шанаре   Mач од Шанаре Icon_minitimeTue Apr 29, 2008 8:08 pm

Ето када смо већ поменули Господара прстенова, стварно би било жао не поменути овај одлични роман...
Истина, нема никакве везе са средњим веком, али, ето, чисто да форум мало живне Very Happy
Назад на врх Go down
EmpressMaud
Велики инквизитор
Велики инквизитор
EmpressMaud


Female
Број порука : 761
Age : 36
Location : Београд
Registration date : 27.11.2007

Mач од Шанаре Empty
ПорукаНаслов: Re: Mач од Шанаре   Mач од Шанаре Icon_minitimeTue Apr 29, 2008 8:22 pm

Да ти право кажем, никад за дотичну књигу нисам чула. Да ли би могла да кажеш укратко о чему се ради?
Назад на врх Go down
http://monumenta-aeterna.forumotion.net
Tijana D Ivl
Витез
Витез



Female
Број порука : 187
Age : 35
Location : Beckerek
Registration date : 12.02.2008

Mач од Шанаре Empty
ПорукаНаслов: Re: Mач од Шанаре   Mач од Шанаре Icon_minitimeTue Apr 29, 2008 9:10 pm

Нисте чули за ту књигу affraid
Па овако...писац књиге је чувени Тери Брукс, а сиже гласи:
Све се догађа у далекој будућности на Земљи када су људи после изгубљеног међу Расама морали да се повуку у изоловане заједнице.
Свет су населили вилењаци, тролови..и остала дружина..
Међутим, опасност вреба од Варлока, злог друида који жели да потчини све расе.
Једина нада је чаробни мач који може да употреби само једна особа, последњи потомак лозе Шанара.
Окупља се малена дружина људи, баш као у Господарима, и одлазе у потрагу за мачем...
Остатак...у библиотеку и нећете се разочарати Very Happy
Назад на врх Go down
EmpressMaud
Велики инквизитор
Велики инквизитор
EmpressMaud


Female
Број порука : 761
Age : 36
Location : Београд
Registration date : 27.11.2007

Mач од Шанаре Empty
ПорукаНаслов: Re: Mач од Шанаре   Mач од Шанаре Icon_minitimeTue Apr 29, 2008 9:14 pm

За тог писца никад нисам чула, јер не читам епску фантастику, тј. не читам фантастику уопште. Гостопадара сам покушала да читам, али сам схватила да је књига сувише досадна за мој укус (извињавам се поклоницима Фродоа и Толкина). проблем са фантастиком је што је увек на исти фазон тако да већ на почетку можеш да закључиш крај. То мени није баш интригантно а ни занимљиво. Више сам ти за филозофско-теолошко-психолошке романчиће Very Happy
Назад на врх Go down
http://monumenta-aeterna.forumotion.net
EmpressMaud
Велики инквизитор
Велики инквизитор
EmpressMaud


Female
Број порука : 761
Age : 36
Location : Београд
Registration date : 27.11.2007

Mач од Шанаре Empty
ПорукаНаслов: Re: Mач од Шанаре   Mач од Шанаре Icon_minitimeTue Apr 29, 2008 9:17 pm

И да, с обзиром да тематика књиге није везана за средњи век, пребацујем тему у оф.
Назад на врх Go down
http://monumenta-aeterna.forumotion.net
Tijana D Ivl
Витез
Витез



Female
Број порука : 187
Age : 35
Location : Beckerek
Registration date : 12.02.2008

Mач од Шанаре Empty
ПорукаНаслов: Re: Mач од Шанаре   Mач од Шанаре Icon_minitimeTue Apr 29, 2008 9:19 pm

Како Ви кажете..Ја се само трудим...да сам се питала избацила бих на дислусију Злочин и казну... Very Happy
Назад на врх Go down
EmpressMaud
Велики инквизитор
Велики инквизитор
EmpressMaud


Female
Број порука : 761
Age : 36
Location : Београд
Registration date : 27.11.2007

Mач од Шанаре Empty
ПорукаНаслов: Re: Mач од Шанаре   Mач од Шанаре Icon_minitimeTue Apr 29, 2008 9:21 pm

Ту бих имала шта и да кажем, јербо веома ценим Достојевског, као и мог омиљеног, Умберта Ека. Али ни ''Злочин и казна'' нема неке везе са срв, тако да...
Назад на врх Go down
http://monumenta-aeterna.forumotion.net
Tijana D Ivl
Витез
Витез



Female
Број порука : 187
Age : 35
Location : Beckerek
Registration date : 12.02.2008

Mач од Шанаре Empty
ПорукаНаслов: Re: Mач од Шанаре   Mач од Шанаре Icon_minitimeTue Apr 29, 2008 9:27 pm

Да...знам...него само кажем... Very Happy
Назад на врх Go down
Tijana D Ivl
Витез
Витез



Female
Број порука : 187
Age : 35
Location : Beckerek
Registration date : 12.02.2008

Mач од Шанаре Empty
ПорукаНаслов: Re: Mач од Шанаре   Mач од Шанаре Icon_minitimeTue Apr 29, 2008 9:29 pm

Па видиш...могли би и да живнемо онај топик о ''Име руже''....наћићемо неке џиде и тераћемо њуде да се прикључе..бухахахахха Very Happy
Назад на врх Go down
Arbus_Di
Велики инквизитор
Велики инквизитор
Arbus_Di


Female
Број порука : 297
Age : 41
Location : 1000 км с-з од Цариграда
Registration date : 05.02.2008

Mач од Шанаре Empty
ПорукаНаслов: Re: Mач од Шанаре   Mач од Шанаре Icon_minitimeTue Apr 29, 2008 9:32 pm

Ја бих само замолила поштоване чланове да без преке потребе не отварају теме које нису везане за средњи век. Мислим да је средњи век више него широк период и да сасвим лепо можемо да разговарамо о разноразним питањима које спадају у домен интересовања љубитеља средњег века, јер ово место превасходно јесте замишљено са тим циљем. За дискусије друге врсте можете посећивати друга места и друге форуме. Ми ипак желимо да задржимо једну тематску линију коју од почетка негујемо. Даље отварање тема које се ни на који начин не тичу средњег века неће бити дозвољено. Захваљујем на разумевању.
Назад на врх Go down
Sponsored content





Mач од Шанаре Empty
ПорукаНаслов: Re: Mач од Шанаре   Mач од Шанаре Icon_minitime

Назад на врх Go down
 
Mач од Шанаре
Назад на врх 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
SCRIPTORIUM :: Off-topics :: Off-topics-
Скочи на: