SCRIPTORIUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SCRIPTORIUM

За све љубитеље средњег века. Научите нешто ново, проширите своја знања, забавите се.
 
HomeПорталGalleryТражиLatest imagesРегиструј сеПриступи

 

 Одох ја у Париз

Go down 
+3
Vitez Casti
EmpressMaud
Historik
7 posters
АуторПорука
Historik
Инквизитор
Инквизитор
Historik


Број порука : 345
Registration date : 23.12.2007

Одох ја у Париз Empty
ПорукаНаслов: Одох ја у Париз   Одох ја у Париз Icon_minitimeThu Apr 24, 2008 7:56 pm

Дакле другари, ја вечерас око 23 часа крећем за Беч, Минхен и Париз. Враћам се за 11 дана, будите добри док ме нема...
Назад на врх Go down
EmpressMaud
Велики инквизитор
Велики инквизитор
EmpressMaud


Female
Број порука : 761
Age : 36
Location : Београд
Registration date : 27.11.2007

Одох ја у Париз Empty
ПорукаНаслов: Re: Одох ја у Париз   Одох ја у Париз Icon_minitimeFri Apr 25, 2008 12:49 am

Срећан пут! Да нам се жив и здрав вратиш! Very Happy
Назад на врх Go down
http://monumenta-aeterna.forumotion.net
Vitez Casti
Слободан сељак
Слободан сељак
Vitez Casti


Male
Број порука : 8
Age : 29
Location : Na bojnom polju i u zamku.
Registration date : 12.04.2008

Одох ја у Париз Empty
ПорукаНаслов: Re: Одох ја у Париз   Одох ја у Париз Icon_minitimeFri Apr 25, 2008 10:09 am

Srecan put i lepo se provedi.
Назад на врх Go down
Arbus_Di
Велики инквизитор
Велики инквизитор
Arbus_Di


Female
Број порука : 297
Age : 41
Location : 1000 км с-з од Цариграда
Registration date : 05.02.2008

Одох ја у Париз Empty
ПорукаНаслов: Re: Одох ја у Париз   Одох ја у Париз Icon_minitimeFri Apr 25, 2008 12:27 pm

Лепо се проведи и очекујемо утиске када се вратиш. И, ако случајно скокнеш до неког нет кафеа и видиш ово, усликај Лонгиново копље у Хофбургу. Laughing
Назад на врх Go down
EmpressMaud
Велики инквизитор
Велики инквизитор
EmpressMaud


Female
Број порука : 761
Age : 36
Location : Београд
Registration date : 27.11.2007

Одох ја у Париз Empty
ПорукаНаслов: Re: Одох ја у Париз   Одох ја у Париз Icon_minitimeFri Apr 25, 2008 8:37 pm

Да, наравно, заборавих да кажем да очекујемо утиске Very Happy
Назад на врх Go down
http://monumenta-aeterna.forumotion.net
Historik
Инквизитор
Инквизитор
Historik


Број порука : 345
Registration date : 23.12.2007

Одох ја у Париз Empty
ПорукаНаслов: Re: Одох ја у Париз   Одох ја у Париз Icon_minitimeSun May 04, 2008 5:42 pm

Ево вратих се јутрос, уз Божију помоћ и након много невоља. Прво да бацим хејт по туристичкој агенцији преко које сам путовао. Агенцију Агора (део Адриа групе) обавезно избегавајте у најширем луку. План пута није испоштован, мало је фалилио да морамо сами себи да плаћамо хотеле по иностранству (иако смо их већ платили уплатом аранжмана), аутобус је био очајан, није било водича. Посебно ово истичем, јер они воде екскурзије по Србији на нашем факсу (манастири и цркве углавном, а колико сам чуо и то су забрљали прошле године). Што се утисака везаних за локалитете које сам обишао тиче, они су помешани. Искористио бих прилику да истакнем лепоту и грациозност катедрале у Ремсу (наспрам које Нотр Дам пада у сенку), као и раскош двораца Шенборн (у Бечу, двор позних Хабзбурговаца) и Версај. Такође, збирка Лувра је изванредна, и мислим да је неопходно неколико дана да би се детаљно прегледала и проучила. Нажалост морам да приметим да је Париз на рубу грађанског рата јер постоји екстремна тензија између црначког и арапског становништва у предграђима и белих староседелаца из центра града, а делатност председника Саркозија само подгрева ситуацију. Град је изузетно прљав (Београд је пример чистоће у поређењу са оним што сам видео), пун бројних туриста који су претежно дошли ради шопинга и арапских емиграната. Одушевила ме је имплементација најновијих информационих технологија у њиховим музејима и знаменитостима попут Тријумфалне капије, где они помоћу ласера и холограма праве реконструкције битака. Од осталог што сам видео, Салцбург и Нинберг ми се чине као романтични историјски градићи, док Минхен оставља утисак великог индустријског града, који је крајње повољан за куповину робе (нарочито техничке и музичке). Још се нисам наспавао и одморио од пута, те опростите унапред ако сам нешто избаговао у тексту...
Назад на врх Go down
Arbus_Di
Велики инквизитор
Велики инквизитор
Arbus_Di


Female
Број порука : 297
Age : 41
Location : 1000 км с-з од Цариграда
Registration date : 05.02.2008

Одох ја у Париз Empty
ПорукаНаслов: Re: Одох ја у Париз   Одох ја у Париз Icon_minitimeMon May 05, 2008 2:50 am

Екстра, шта да кажем! Надам се да си се лепо провео. Наравно, слике те катедрале у Ремсу и сличне ствари, надам се да ћеш поставити овде на форум, ако нигде другде, ону у нашу Галерију.
Назад на врх Go down
Steva
Члан еснафа
Члан еснафа
Steva


Број порука : 24
Age : 53
Registration date : 19.04.2008

Одох ја у Париз Empty
ПорукаНаслов: Re: Одох ја у Париз   Одох ја у Париз Icon_minitimeMon May 05, 2008 11:35 pm

Ух позната ми је та прича о лошим туристичким агенцијама...и ја сам имао слично искуство... Very Happy
Назад на врх Go down
EmpressMaud
Велики инквизитор
Велики инквизитор
EmpressMaud


Female
Број порука : 761
Age : 36
Location : Београд
Registration date : 27.11.2007

Одох ја у Париз Empty
ПорукаНаслов: Re: Одох ја у Париз   Одох ја у Париз Icon_minitimeMon May 05, 2008 11:51 pm

Ех, па драги мој, био си у јевропскоме граду, не у Београду! Подразумева се да је прљав и пун разних лопова и сличних. примера ради, навешћу моја запажања везана за друга два јевропска града - Лондон и Мадрид. Да почнем од Лондона - нећу причати о историји и арихеткури овог града, о томе смо већ сви подробно упознати, али... морам признати да прљавији центар града нисам у животу видела! На сваком углу је ђубре, па ми се чини да је лондонска градска чистоћа добрано заказала, ако је уопште имају. Да не помињем да Енглеза има најмање, јер су га преплавили емигранти из разних делова света, али то је ипак случај са сваким светски познатим градом у Европи. Што се Мадрида тиче, није толико прљав, али... свима који намеравају да посете главни град Шпаније топло препоручујем да у случају да носе ранчеве ко сви туристи, да их носе у кенгур стилу, у супротном ће 90% бити опљачкани. Још једна занимљивост из овог релативно новог јевропског града - у центру су улице распоређене на следећи начин - нормална улица, улица са женама лаког морала, нормална улица, улица са женама лаког морала, итд. Занимљиво, шта да вам кажем.
Је ли било неких занимљивих искустава?
Назад на врх Go down
http://monumenta-aeterna.forumotion.net
Historik
Инквизитор
Инквизитор
Historik


Број порука : 345
Registration date : 23.12.2007

Одох ја у Париз Empty
ПорукаНаслов: Re: Одох ја у Париз   Одох ја у Париз Icon_minitimeTue May 06, 2008 12:48 am

Хм...Било је прегршт догодовштина углавном непријатне природе, не знам колико би то занимало колеге форумаше. Ал ево, на пример, другог возача смо ангажовали тако што смо у Аустрији у кафани за шанком стартовали неког Србина (који уопште није професионални возач) и повели га са собом. Један од путника се није вратио са нама-илегално је емигрирао у Француску. У центру Париза постоји мини српска четврт, којом доминира црква Св. Саве Српског, импровизовано адаптирана пословна зграда. Био сам у хотелу у сред црначко-арапског кварта, тако да сам до најближе метро станице морао брзим ходом да путујем 20ак минута. Никог нису опљачкали, иако сам видео упозорења и у Лувру и на Ајфеловом торњу, додуше и пазио сам на ствари. Једино ко је покушао да ме опљачка је агенција, која нам је карте за Дизниленд од 35 евра продала за 60, али када се споменула интервенција полиције и конзулата вратили су нам паре. Покушаћу да провалим аплоад на галерији, па да окачим пар слика, чисто знаменитости и занимљивости, јер иначе ужасно мрзим да се сликам.
Назад на врх Go down
EmpressMaud
Велики инквизитор
Велики инквизитор
EmpressMaud


Female
Број порука : 761
Age : 36
Location : Београд
Registration date : 27.11.2007

Одох ја у Париз Empty
ПорукаНаслов: Re: Одох ја у Париз   Одох ја у Париз Icon_minitimeTue May 06, 2008 1:01 am

Ех, па не воим ни ја да се сликам, ал зато волим друге да сликам. Додуше, ипак је најбоље уживати у путовањима, фотографије увек можеш да нађеш по књигама и на нету, а већином су много боље од свих мојих заједно. наравно, када су у питању пикантерије са путовања (непопуларни културно-историјски споменици) онда треба сликати (нпр. гбог Фјодора Достојевског у Санкт Петербургу). За све остало постоје профи фотографи.
Искуства са агенцијама имам разних, па сам временом схватила да је најбоље путовати за свог грош. Ем је јефтиније, ам обиђеш шта ти желиш и на начин који желиш, без без тупавих агенцијских водича које мора да су извукли из неке установе за ментално заостале. Препоручила бих путовања са планинарима, обиђу места и пределе који још увек нису ушли у каталоге водећих туристичких агенција.
Назад на врх Go down
http://monumenta-aeterna.forumotion.net
Змај Огњени Вук
Трговац
Трговац
Змај Огњени Вук


Male
Број порука : 99
Age : 37
Location : Miklagard
Registration date : 09.02.2008

Одох ја у Париз Empty
ПорукаНаслов: Re: Одох ја у Париз   Одох ја у Париз Icon_minitimeTue May 06, 2008 1:04 am

EmpressMaud ::
без без тупавих агенцијских водича које мора да су извукли из неке установе за ментално заостале.
Реално, каква је Угоститељско-туристича средња школа, ако и факултети(пре свега Сингидунум - даш паре и завршио си факултет), боље и не може да се очекује...
Назад на врх Go down
http://www.terranova.dk/viewforum.php?f=77
EmpressMaud
Велики инквизитор
Велики инквизитор
EmpressMaud


Female
Број порука : 761
Age : 36
Location : Београд
Registration date : 27.11.2007

Одох ја у Париз Empty
ПорукаНаслов: Re: Одох ја у Париз   Одох ја у Париз Icon_minitimeTue May 06, 2008 1:07 am

Јој, не помињи ми Сингидунум. Једна девојка из моје гимн. је уписала то чудо без завршене средње школе! (тј неколико месеци пре него што матурирала, па сад ви гледајте).
Назад на врх Go down
http://monumenta-aeterna.forumotion.net
Змај Огњени Вук
Трговац
Трговац
Змај Огњени Вук


Male
Број порука : 99
Age : 37
Location : Miklagard
Registration date : 09.02.2008

Одох ја у Париз Empty
ПорукаНаслов: Re: Одох ја у Париз   Одох ја у Париз Icon_minitimeTue May 06, 2008 1:10 am

1200 Евра чуда чини у овој земљи...Мој кум је уписао Мегатренд у првом року, иако је пао на поправни и па није на време положио матуру...
Назад на врх Go down
http://www.terranova.dk/viewforum.php?f=77
EmpressMaud
Велики инквизитор
Велики инквизитор
EmpressMaud


Female
Број порука : 761
Age : 36
Location : Београд
Registration date : 27.11.2007

Одох ја у Париз Empty
ПорукаНаслов: Re: Одох ја у Париз   Одох ја у Париз Icon_minitimeTue May 06, 2008 1:12 am

Шта ћеш. Лова чини чуда. Ал' ајде да не претворимо ову тему у чет, пошто он већ постоји. Могли би уважени чланови форума с времена на време тамо и да се појаве Very Happy
Назад на врх Go down
http://monumenta-aeterna.forumotion.net
Ilmatar
Инквизитор
Инквизитор
Ilmatar


Female
Број порука : 433
Age : 37
Location : Mokra Gora ili BG
Registration date : 27.11.2007

Одох ја у Париз Empty
ПорукаНаслов: Re: Одох ја у Париз   Одох ја у Париз Icon_minitimeTue May 06, 2008 11:39 pm

A da vi svi odete malo na neko selo?
Назад на врх Go down
EmpressMaud
Велики инквизитор
Велики инквизитор
EmpressMaud


Female
Број порука : 761
Age : 36
Location : Београд
Registration date : 27.11.2007

Одох ја у Париз Empty
ПорукаНаслов: Re: Одох ја у Париз   Одох ја у Париз Icon_minitimeTue May 06, 2008 11:41 pm

Подсети ме на онај стари виц:

''Некој циганки отишао син у Женеву да ради, па је пита комшиница где јој се то син запослио, а ова одговара:
-Ма ено га у једно село што се зове Женева.''
Назад на врх Go down
http://monumenta-aeterna.forumotion.net
Sponsored content





Одох ја у Париз Empty
ПорукаНаслов: Re: Одох ја у Париз   Одох ја у Париз Icon_minitime

Назад на врх Go down
 
Одох ја у Париз
Назад на врх 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
SCRIPTORIUM :: Уопштено :: Обавештења-
Скочи на: