SCRIPTORIUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SCRIPTORIUM

За све љубитеље средњег века. Научите нешто ново, проширите своја знања, забавите се.
 
HomeПорталGalleryТражиLatest imagesРегиструј сеПриступи

 

 Еснафи у позном средњем веку

Go down 
2 posters
АуторПорука
Змај Огњени Вук
Трговац
Трговац
Змај Огњени Вук


Male
Број порука : 99
Age : 37
Location : Miklagard
Registration date : 09.02.2008

Еснафи у позном средњем веку Empty
ПорукаНаслов: Еснафи у позном средњем веку   Еснафи у позном средњем веку Icon_minitimeSun Feb 10, 2008 12:51 pm

Као што наслов каже, занима ме литература о еснафима - гилдама западне Европе позног средњег века. Пожељно је да у центру пажње више буде однос еснафа и државе, као и њихов утицај на свеукупну производњу у држави, а мање унутрашња оранизација. Пробао сам тражити помоћу COBISS-а, али изгледа да БУ не поседује дела на ту тему...
Назад на врх Go down
http://www.terranova.dk/viewforum.php?f=77
Historik
Инквизитор
Инквизитор
Historik


Број порука : 345
Registration date : 23.12.2007

Еснафи у позном средњем веку Empty
ПорукаНаслов: Re: Еснафи у позном средњем веку   Еснафи у позном средњем веку Icon_minitimeSun Feb 10, 2008 12:58 pm

Zmaj Ognjeni Vuk ::
Као што наслов каже, занима ме литература о еснафима - гилдама западне Европе позног средњег века. Пожељно је да у центру пажње више буде однос еснафа и државе, као и њихов утицај на свеукупну производњу у држави, а мање унутрашња оранизација. Пробао сам тражити помоћу COBISS-а, али изгледа да БУ не поседује дела на ту тему...

Мала је вероватноћа да ћеш наћи литературу везану за ужу проблематику еснафа на српском језику. Однос државе и еснафа се провлачи по одређеним синтезама историје средњег века које овде циркулишу (Пејнтер, Ле Гоф, Џајсови...), али је то у тим књигама ствар од секундарног значаја. Покушај да пронађеш нешто помоћу google book search-a или www.gutenberg.org (где имају више десетина милиона наслова за бесплатно преузимање).Највероватније је најквалитетнија литература везана за ту проблематику на немачком језику, а претпостављам да има квалитетних књига и на енглеском и француском...
Назад на врх Go down
Змај Огњени Вук
Трговац
Трговац
Змај Огњени Вук


Male
Број порука : 99
Age : 37
Location : Miklagard
Registration date : 09.02.2008

Еснафи у позном средњем веку Empty
ПорукаНаслов: Re: Еснафи у позном средњем веку   Еснафи у позном средњем веку Icon_minitimeSun Feb 10, 2008 1:10 pm

И енглески би ми одговарао, а немачки на чијем су говорном подручју гилде биле најразвијеније, нажалост не знам. Хвала на брзом одговору! Видећемо да ли Гутенберг може да изроди нешто. Smile
Назад на врх Go down
http://www.terranova.dk/viewforum.php?f=77
Sponsored content





Еснафи у позном средњем веку Empty
ПорукаНаслов: Re: Еснафи у позном средњем веку   Еснафи у позном средњем веку Icon_minitime

Назад на врх Go down
 
Еснафи у позном средњем веку
Назад на врх 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
SCRIPTORIUM :: Средњи век :: Друштво-
Скочи на: