SCRIPTORIUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SCRIPTORIUM

За све љубитеље средњег века. Научите нешто ново, проширите своја знања, забавите се.
 
HomeПорталGalleryТражиLatest imagesРегиструј сеПриступи

 

 Stil pisanja za istoričare

Go down 
3 posters
АуторПорука
vojvoda
Трговац
Трговац



Број порука : 80
Age : 36
Registration date : 06.02.2008

Stil pisanja za istoričare Empty
ПорукаНаслов: Stil pisanja za istoričare   Stil pisanja za istoričare Icon_minitimeFri Feb 08, 2008 8:32 pm

Šta mislite koliko je stil pisanja važan za istoričara? Tj. koliko istoričar treba da bude i književnik?
Назад на врх Go down
Historik
Инквизитор
Инквизитор
Historik


Број порука : 345
Registration date : 23.12.2007

Stil pisanja za istoričare Empty
ПорукаНаслов: Re: Stil pisanja za istoričare   Stil pisanja za istoričare Icon_minitimeFri Feb 08, 2008 8:39 pm

vojvoda ::
Šta mislite koliko je stil pisanja važan za istoričara? Tj. koliko istoričar treba da bude i književnik?

Пре свега, историчар је научник, јер је историја наука, а не уметност. Врло је похвално ако је историчар обдарен и литерарним даром, међутим на томе не треба инсистирати. Нажалост, ја сам имао прилике да дођем у контакт са неколицином књига где су се аутори противприродно упињали да постигну лепоту израза, токлико, да се изгубио сам смисао онога што је написано. По мени, много је важније да садржај буде адекватан, него његова литерарна форма...
Назад на врх Go down
Defunctus
Нижи племић
Нижи племић
Defunctus


Број порука : 322
Age : 64
Registration date : 17.01.2008

Stil pisanja za istoričare Empty
ПорукаНаслов: Re: Stil pisanja za istoričare   Stil pisanja za istoričare Icon_minitimeSat Feb 09, 2008 4:50 am

Слажем се са претходним мишљењем. Додао бих своје искуство: увек сам се трудио да пишем српским језиком, односно, његовом граматиком, лексиком и синтаксом.
Назад на врх Go down
Sponsored content





Stil pisanja za istoričare Empty
ПорукаНаслов: Re: Stil pisanja za istoričare   Stil pisanja za istoričare Icon_minitime

Назад на врх Go down
 
Stil pisanja za istoričare
Назад на врх 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
SCRIPTORIUM :: Off-topics :: Off-topics-
Скочи на: