SCRIPTORIUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SCRIPTORIUM

За све љубитеље средњег века. Научите нешто ново, проширите своја знања, забавите се.
 
HomeПорталGalleryТражиLatest imagesРегиструј сеПриступи

 

 Da li ste znali da.......?

Go down 
2 posters
АуторПорука
Ilmatar
Инквизитор
Инквизитор
Ilmatar


Female
Број порука : 433
Age : 37
Location : Mokra Gora ili BG
Registration date : 27.11.2007

Da li ste znali da.......? Empty
ПорукаНаслов: Da li ste znali da.......?   Da li ste znali da.......? Icon_minitimeMon Feb 04, 2008 11:27 pm

Rec je o temi u kojoj mozete da iznesete sve one male stvari koje se u dobrim casopisima zovu zanimljivostima a da pritom njihova tema nikako ne mora da bude ali ne kazem da ne moze,srednji vek.Evo ja cu da pocnem sa sledecim.Forma i nacin obracanja nije nimalobitan sve dok onome ko pise ne izgleda bez veze.Ovo mozda nekome i pomogne.sta znam.
-Da li ste znali da se Torov cekic zove Mjollnir ili Melnir,zavisi od prevoda?
-Negde je duma,negde rusag,negde skupstina,negde vece,negde Dom lordova a na Islandu se zove TING!
-Adam i Eva,ili nesto sto predstavlja ekvivalent doticnim,kod Germana se zovu LIFTRASI i LIF.
-Srednji vek se na spanskom kaze "la edad media".
-Kad bi vam Irac rekao,posle prepricavanja sna,da ste bili jahani od strane Kohemera znaci da ste sanjali kosmar ali samo niste znali da se to tako kaze.
-Palmatorija je istrument za mucenje robova specijalzovan za tabane i stopala.Karakteristican za teritoriju Brazila.
-Tuata da Nana ili Danani su prastanovnici Irske.Njih su savladale Fenije a ove Kelti.
-Glog je vilinsko drvo.
-Bridzet Kliri je zena koju su 1895 spalili sopstveni muz uz saglasnost familije jer su mislili da je pravu Bridzet odnela vila a kad spale laznu da ce da se vrati.
-"SAMHAIN" je praznik umiruceg sunca ili danas poznatiji kao Noc vestica.
-Egipatski svestenici nisu imali nijednu jedinu dlaku na telu,ili barem nisu smeli.
-ERINIJA-ime koje simbolise sve vestice.
-Johan Ludvig Luneberg je prevodilac Vukovih dela na svedski jezik.
-Artur Grifit je 28.11.1905 osnovao partiju "Sin Fejn" u Dablinu koja se bori za oslobodjenje Irske od Engleske.
-Dablin su osnovali Vikinzi!
-25.11.1883 Dzon Majenberg je patentirao mleko u prahu.
-Paramounth Pictures u svom logu ima 22 zvezdice,znam jer sam brojala.
Mislim da cu ovde stati za sad.Aj sad neko drugi......
Назад на врх Go down
EmpressMaud
Велики инквизитор
Велики инквизитор
EmpressMaud


Female
Број порука : 761
Age : 36
Location : Београд
Registration date : 27.11.2007

Da li ste znali da.......? Empty
ПорукаНаслов: Re: Da li ste znali da.......?   Da li ste znali da.......? Icon_minitimeMon Feb 04, 2008 11:34 pm

Zanimljiva temica... spada u ono "jeste li vec culi da..." iz Politikinog Zabavnika Smile Ajd dodacu i ja nesto cim prodje ispit Smile
Назад на врх Go down
http://monumenta-aeterna.forumotion.net
Ilmatar
Инквизитор
Инквизитор
Ilmatar


Female
Број порука : 433
Age : 37
Location : Mokra Gora ili BG
Registration date : 27.11.2007

Da li ste znali da.......? Empty
ПорукаНаслов: Re: Da li ste znali da.......?   Da li ste znali da.......? Icon_minitimeFri Feb 15, 2008 4:32 pm

Ispitini je pros'ooooooooooo............
Назад на врх Go down
EmpressMaud
Велики инквизитор
Велики инквизитор
EmpressMaud


Female
Број порука : 761
Age : 36
Location : Београд
Registration date : 27.11.2007

Da li ste znali da.......? Empty
ПорукаНаслов: Re: Da li ste znali da.......?   Da li ste znali da.......? Icon_minitimeFri Feb 15, 2008 4:39 pm

Јестеееее.... ал` ме мрзи да мудрујем.
Назад на врх Go down
http://monumenta-aeterna.forumotion.net
Sponsored content





Da li ste znali da.......? Empty
ПорукаНаслов: Re: Da li ste znali da.......?   Da li ste znali da.......? Icon_minitime

Назад на врх Go down
 
Da li ste znali da.......?
Назад на врх 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
SCRIPTORIUM :: Off-topics :: Off-topics-
Скочи на: